Aydın KIROBALI

GERÇEK KANDIRILANLAR...

21 Haziran 2018, Perşembe

     

Çok Değerli Okurlarım,

 

Oldukça hararetli geçen bir seçim sürecinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Malumunuz olduğu üzere, çok önemli bir vatandaşlık görevini yerine getirmek için, önümüzdeki Pazar günü sandık başına gideceğiz. Bu seçim, belki de Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacak.

 

Seçim kampanyası sürecinde yer alan her siyasi parti, mitingler, salon toplantıları, ev ve esnaf ziyaretleri, tv programları ve sosyal medya gibi yollarla kendilerini anlatmaya çalıştı. Liderler, projelerinden bahsederken, rakiplerinin yanlış ve eksikliklerini de politika malzemesi olarak bolca kullandılar. Hatta bazen hızlarını alamayıp, hakarete varan sözlerle birbirlerini suçladılar.

 

Bu seçimin en önemli özelliklerinden biri ise, bazı partilerin ittifaklar yoluyla kutuplaşmalarıydı. Bir tarafta AK Parti ve MHP ile diğer küçük ortaklar, diğer tarafta ise siyasi tarihi henüz daha çok yeni olan İYİ Parti, CHP ve bu ittifaka destek veren küçük ortaklar var.

 

Bunlardan başka, Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın  HDP'si, Temel Karamollaoğlu liderliğindeki Saadet Parti ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'in Vatan Partisi var.

 

Öte yandan, bütün bu oluşumlara gizli ya da açıktan destek veren legal ve illegal gruplar, bu süreçte saflarını çoktan belirlemiş vaziyetteler. Mesela hain FETÖ yapılanması, bazı yayın organları vasıtasıyla İyi Parti'ye olan desteğini çoktan açıklamış bulunmaktadır. Nitekim, firari FETÖ'cü Emre Uslu'nun sosyal medya ortamında dolaşan videosunda, bu destek açıkça dile getirilmektedir.

 

Değerli Dostlarım,

Seçim kampanyası içerisinde yer alan partilerin ve adayların birbirlerine karşı iftira ve hakaretleri, oldukça insafsız ve acımasız boyutlara ulaşmış vaziyette. Bu iftiralardan en çok nasibini alan kişi ise, Ak Parti ve onun lideri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

 

İşte bu haftaki yazımın ana konusu, Sayın Erdoğan'a yönelik olarak ortaya atılan, "FETÖ'yü Tayyip Erdoğan besledi ve korudu; asıl FETÖ'cü Tayyip Erdoğandır." şeklindeki iddianın analizi olacaktır.

 

Şimdi, gelelim bu iddia ile ilgili gerçekleri beraberce göz atmaya;

 

Peşinen söylemeliyim ki, İskenderpaşa dergahından feyz alan ve Rahmetli Necmettin Erbakan'ın talebesi olarak yetişen Tayyip Erdoğan, hayatının hiçbir safhasında, bırakınız FETÖ'cü olmayı, FETÖ'ye sempati dahi beslemedi. Zaten, yetiştiği çevre ve aldığı maddi-manevi eğitim O'nun FETÖ'ye yakınlık duymasına asla müsaade edemezdi.

 

Ancak, Gülen Cemaatinin vatan, din ve hizmet söylemlerini bolca kullandığı dönemde, diğer pekçok insan gibi, Tayyip Erdoğan da bu cemaate ses çıkarmadı. Çünkü, o dönemlerde neredeyse herkeste, bu Cemaatin iyi bir cemaat olduğu, dine ve vatana güzel hizmetlerde bulunduğu gibi bir inanış mevcuttu. Açtığı yurtlar, her yıl düzenlediği Türkçe Olimpiyatları ve çıkardığı kitaplar ile bu cemaat, milyonlarca insanı kendine inandırmıştı.

 

Erdoğan'ın bu yapıya destek olduğu yıllar, Fetö'nün bir "hizmet ordusu" olduğuna inandığı yıllardır. Zaten o dönemde, bu yapıya aldanmayan neredeyse hiçbir parti ya da grup yok gibiydi.

 

Bütün bunlara rağmen, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu yapının hain bir terör örgütü olduğunu ilk farkedenlerden biri Recep Tayyip Erdoğan'dır.

 

Sayın Erdoğan'ın bu yapının bir terör örgütü olduğunu anlaması, 17-25 Aralık operasyonun çok öncesine dayanır. Fakat o yıllarda bu hain yapıya karşı malesef açık bir savaş ilan etmesi mümkün olamadı. Sayın Erdoğan eğer böyle bir işe girişmiş olsaydı, bunu kimseye izah edemezdi. Böylesi bir durumda Erdoğan ve Ak Parti düşmanlarının ilk söyleyecekleri şey, "Ak Parti ve Erdoğan Müslümanlara ve hizmet ehli insanlara zulüm ediyor" olacaktı. Bu da, onun bu yapıyı kökten temizlemesi için başlatacağı hareketin, daha en başından sonlanması demekti.

 

Öte yandan, suçu ve suçluyu tespit eden Erdoğan'ın, bu durum karşısısında sessiz ve eylemsiz kalması da mümkün olamazdı. Bu nedenle, gizliden bir savaş başlatarak, kamu kurumlarının üst kademelerine FETÖ'cü atamalarını ve kamuya Fetöcü alımlarını durdurdu. Zaten ne olduysa bundan sonra oldu. Erdoğanın bu gizli savaşının farkına varan FETÖ, karşı bir atakla, O'na karşı açık bir savaş başlattı. Öyle bir savaş ki, akıllarına gelen her alandan ve yoldan saldırdılar. 17-25 Aralık ve 15 Temmuz hadiseleri ise, bu savaşın zirve noktaları oldu.

 

İşte bu andan itibaren Erdoğan da, Fetö'ye karşı olan savaşını gizliden açığa çevirdi. 50 yıldır herkesi kandıran bu yapıyı yok etmek için, kelle koltukta bir mücadeleye girişti. Ama eskiye göre bir farkla; artık yalnız değildi, arkasında çok güçlü bir halk desteği vardı...

 

Erdoğan'ın mücadelesi çok büyük ve zordu. Fakat O, mücadelesinde samimi ve kararlıydı. O'na göre, ne pahasına olursa olsun, bu mücadele kesin olarak başarılmalıydı.

 

Sevgili Okurlarım,

Buraya kadar anlattıklarım, olayın Erdoğan ve Fetö ilişkisi ile alakalıydı. Peki bütün bunlar olurken, Erdoğan'dan hazzetmeyen solcular, eyyamcılar ve beyaz Türkler ne yapıyorlardı? Bu sorunun da cevabını hemen verelim;

 

Ak Partinin Gülen Cemaati ile arasının iyi olduğu dönemde bunlar Cemaate karşıydılar. Çünkü Gülen Cemaati, düşmanları belledikleri Erdoğan'la aynı safta görünüyordu. Ayrıca, söylemleri ve eylemleri dini motifli ve muhafazakardı. Ama zamanla Erdoğan'la Cemaatin arası bozulup birbirlerinin düşmanı haline geldiklerinde, bahsettiğim solcular ve diğerleri, Erdoğan'a karşı FETÖ'ye yaklaştılar.

Zira FETÖ kendilerini fena yanıltmıştı. "Meğer bu cemaatin dini bir kaygısı yokmuş" diye içten içe sevindiler. Artık her iki grubun da ortak düşmanı Erdoğan'dı. O saatten sonra da, Fetöyü ve fetöcüleri madur sınıfına sokma gayreti içerisinde oldular, Fetö hakkında en küçük bir kötü söz dahi söyleyemediler.

 

Kısacası, Fetö en çok Erdoğan düşmanlarını yanıltmıştı...

 

İşin özeti ise, Tayyip Erdoğan Gülen Cemaatini dinlerine ve vatanlarına sadık, hizmet ehli bir grup diye müsamaha göstermişken, bu cemaatin böyle olmadığı ve niyetinin kötü olduğu ortaya çıktıktan sonra bile, solcu, eyyamcı ve beyaz Türkler  Fetö'ye kucak açtılar.

 

Yorum size ait sevgili okurlarım. Önümüzdeki Pazar günü, kime oy vereceğinizin kararını siz vereceksiniz. "Kim kimlerle dost, kim ne istiyor, kim bu vatan için ne yaptı, kim neleri vaad ediyor" gibi soruların cevaplarını akıl süzgecinizden geçirin ve kararınızı ona göre verin. Bunu yaparken de, ne olursa olsun, önceliğiniz hep vatan olsun...

 

Esen kalın... Yazarın Tüm Yazıları
KADER DİYEMEZSİN, SEN KENDİN ETTİN...
KIR ZİNCİRLERİNİ...
TRENE YENİLEN DEVELER...
"AH ZAMANE GENÇLERİ" DİYECEĞİNİZE...
UHUD'UN ANLATTIKLARI VE BİZİM ANLAMADIKLARIMIZ..
İKİNCİ EL GİYİM KÜLTÜRÜ...
İLAHİ DAVET, EZAN...
KÖRLER ÜLKESİNDE YA KRALSIN YA SEFİL...
SÜNNET ŞEKİL DEĞİL YORUMDUR...
UMUTLA OYUN OLMAZ...
AKILLI DELİLER...
HER İNSAN GİZLİ BİR HAZİNEDİR...
NE YAPARSAN YAP, AŞK İLE YAP...
BENİ İLGİLENDİRMEZ DEME...
SAVAŞIN GETİRDİĞİ FIRSATLAR...
SAVAŞI ASIL KİM BAŞLATTI?...
SU GİBİ AZİZ OL...
BABALAR VE KIZLARI...
ÜZGÜNÜZ, BİZ SİZİ DOYURAMADIK......
BU AYAKLAR KOKTU...
BALLAR BALINI BULDUM, KOVANIM YAĞMA OLSUN...
TÜRK GİBİ HİSSETMEK...
KAZAKİSTAN OLAYLARININ İÇYÜZÜ...
BUZDAĞININ GÖRÜNMEYEN YÜZÜ...
KIZIL SULTAN MI, ULU HAKAN MI?
İNSAN DOĞMAK KOLAY, İNSAN KALABİLMEK ZOR...
SADECE BAŞARIYA ODAKLANMA HATASI...
GASTRONOMİNİN BAŞKENTİ...
PAVLOV'UN KÖPEKLERİ...
BİR ŞAİRDEN ÖTESİ...
DÜNYA'NIN EFES'İ...
KÜFÜRBAZ...
CİNSİNE TÜKÜRDÜKLERİM...
URLA KARANTİNA ADASI...
GEZEN ÇOCUK YEĞ OLUR...
GÜZEL ATLAR DİYARI; KAPADOKYA...
CAMİLER SADECE NAMAZ KILINAN YERLER MİDİR...
DİL DÜŞÜNCENİN AYNASIDIR...
HEPİMİZ BİRAZ ŞAMANIZ...
İYİLİK YAPMAK YETMEZ...
TÜRKİYENİN MAYASI; YÖRÜKLER...
SEN BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUN...
ÇAY DEYİP GEÇMEYİN...
"NEREDE BU DEVLET" TEMALI PROVAKASYON...
BAŞARMAK İÇİN, KIR KABUĞUNU...
ŞEYTANIN ÇOCUKLARI...
SAHİPSİZ MEMLEKETİM...
BAZEN KANUN SUSAR İNSANLIK KONUŞUR...
ÖTEKİLEŞTİR(ME)...
KATAR SİZE NE YAPTI...
SEL GİDER KUMU KALIR ...
SENİ TUZ KADAR ÇOK SEVİYORUM...
KÖR DEĞİLLER, NİYETLERİ BOZUK...
FAZLA NORMALLEŞMEYİN, ÖLÜRSÜNÜZ...
DİKKAT! HER YAHUDİ SİYONİST DEĞİLDİR...
FİTNE, FÜCUR, DEDİKODU; YOK YOK ...
PLASEBO ETKİSİ...
PATATESTEN DOĞAN DOSTLUK...
MÖNTRÖYLE KANAL İSTANBUL'A VURMAK...
YAVRU VATAN KIBRIS...
BİD'ATLA ÂDETİ KARIŞTIRMAK...
ZAVALLI TETİKÇİLER...
CELLADINA AŞIK MİLLET...
NE ZAMAN İYİ BİR TOPLUM OLURUZ...
BAZI ŞEYLERDEN TASARRUF OLMAZ...
CEMRE DÜŞSÜN GÖNLÜMÜZE...
KAVANOZU KİM SALLADI...
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GERÇEĞİ...
AYDIN'A KAR YAĞARSA...
CORONADAN DA BETER...
FUTBOLUN ADALETİ "VAR" MI?
BİR BOĞAZİÇİ HATIRASI...
SİYASET VE MEDYA ELİYLE KUTUPLAŞMA...
PANDEMİDE İNSANLIK TESTİ...
YEMİN OLSUN ZEYTİNE...
BOYAYI MI BEĞENMEDİN BOYACIYI MI...
YALVARIRIM BİRAZ NEFES...
SİZ BİZİ ASLA SEVEMEZSİNİZ...
ZAMANLA İMTİHAN...
PARA-TESTAN MÜSLÜMANLIK...
İT KOVAR GİBİ...
AHLAKSIZLIK VE CEHALET ÖLDÜRÜR...
HU DÖNÜŞÜ...
VERDİKÇE VERİYOR RABBİM...
MESELE AĞAÇ DEĞİL, VATAN...
HEM KEL, HEM FODUL BİR MİLLET...
HER SAKALLIYI HOCA SANMA...
DÜŞÜN ARTIK ATATÜRK'ÜN VE DİNDARLARIN YAKASINDAN...
BİZ BÜYÜDÜK VE KİRLENDİ DÜNYA...
KABAĞIN DA BİR SAHİBİ VAR...
RUHUNUZU DA FİTNESE SOKUN...
BÜYÜK RESMİ ISKALAMAYIN...
EGENİN YAZLIK SOKAK KAHVEHANELERİ...
ÇÖP KAMYONU İNSANLAR...
KENDİSİ HİMMETE MUHTAÇ DEDE...
AYASOFYA; BİR CAMİDEN FAZLASI...
PABUCU DAMA ATILASICALAR...
KADER MAHKUMLARI...
DİKKAT! FİLM İÇİNDE FİLM VAR...
UNVANIN SANA KALSIN, BANA İNSANLIĞIN LAZIM...
BİR MEYVEDEN ÖTESİ...
KIRIK CANLAR TEORİSİ...
MABEDİME NAMAHREM ELİ DEĞDİ...
EDEPSİZ YAPILAN İYİLİK, KÖTÜLÜKTÜR...
BİR KEREDEN ÇOK ŞEY OLUR...
BAZI ŞEYLERİN FİYATI OLMAZ...
OLANA DA OLMAYANA DA ŞÜKÜR...
KOBRA ETKİSİ...
VURUN ABALIYA...
KORONADAN KORUNALIM...
İNADINA GÜLÜMSE...
HEPİMİZ KORONAYAK OLDUK..
BU DA GEÇER YA HUU!...
VATAN BU KADAR UCUZ MU?
SURİYE'DE NE İŞİMİZ Mİ VAR?
VAKIF MALI ALLAH'IN MALIDIR...
İMDAAAT! BATIYORUZ...
HER MÜZİK GIDA DEĞİLDİR...
YOK, DEVE...
AKBABALAR...
SİLAHSIZ TERÖRİSTLER...
HIRSIZLIKTAN DA ÖTE...
ŞEYTANIN OYUNU..
ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE HAYIR...
NE GÜNLERE KALDIK EY GAZİ HÜNKAR...
ZAMAN TÜNELİ...
BAZEN DİKİZ AYNASINA BAKMAK GEREKİR..
BİR KÜLTÜR EKONOMİSİ ÖRNEĞİ OLARAK EGE İLLERİ TANITIM GÜNLERİ...
HAD BİLDİRME HADSİZLİĞİ...
ÇAKIRBEYLİ ORGANİK KÖY PAZARI...
HERŞEY ZIDDIYLA KAİMDİR...
BİR BOZKIR KASABASINDAN BAŞKENTE...
ASLA PES ETME...
EVDEKİ ÖTEKİ ODA...
KAHPE İÇERDEN OLUNCA...
MUTLULUĞUN ANAHTARI; KANAAT..
BİLMEK YETMEZ, SÖYLEMEK LAZIM...
BAŞKASI OLMA KENDİN OL...
KİRPİ OKU MESAFESİNDE SEVGİ...
EYLÜL'DE GEL...
ÖN YARGI YA DA YARGISIZ İNFAZ...
Yaz sıcağında kar keyfi...
Duyarsızlık mı, hoşgörü mü...
KURBANLA ALLAH'A YAKLAŞMAK...
PİZZACI MUSTİ...
MAKAMLAR MİHENK TAŞIDIR...
YERYÜZÜNDEKİ MELEKLER...
"KEŞKE"LERE TAKILMADAN "İYİ Kİ"LERLE YAŞAMAK...
Küllerinden doğan ülke; Polonya
SABIR OLGUNLAŞTIRIR, ŞÜKÜR TATLANDIRIR...
KELEBEK ETKİSİ; GÜL Kİ DÜNYA GÜLSÜN...
GENCER; YOK OLMAYA YÜZ TUTMUŞ BİR GELENEK...
HER GECEYİ KADİR BİL...
ORUCA FARKLI BİR BAKIŞ; OTOFAJİ...
HIRSIZ VAR !!!
YENİ BİR KURTLA KUZU HİKAYESİ: VENEZUELA...
ÖNCE KADINLAR VE ÇOCUKLAR...
BAZI ÖLÜMLER İTİBARLIDIR...
DİNİME KÜFREDEN BARİ MÜSLÜMAN OLSA...
SENİN OY KAÇA GİTTİ...
BİR BELEDİYEYE BAŞKAN OLMAK...
GÖNLÜM EGE'DE KALDI...
BİZE ÇOK AYIP ETTİLER(!)
SEÇİM AHLAKI, AHLAKIN SEÇİMİ...
MODERN YÖNETİMİN DEĞİŞEN KODLARI...
İNGİLİZCEYE NEDEN FRANSIZIZ...
EĞİTİME MUHTAÇ EĞİTİMCİLER...
ZEHİRLİ EKMEK...
HER YASAL HAK, HELAL DEĞİLDİR...
KUTSALLARI SÖMÜRMEK...
DEVLET BABADIR...
SEÇMEN NELERDEN ETKİLENİR...
TOPLUMUN SİNİR UÇLARINA DOKUNMAK...
ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM ...
HAD BİLMEK VE HAD BİLDİRMEK...
ÖNYARGI VE YARGISIZ İNFAZ...
SAATLER MİDİR ZAMANI BELİRLEYEN, YOKSA BİZ Mİ?
SARMAŞIK OLMA, KAVAK OL...
Merhamet edin ki merhamet bulasınız...
İnsanlara liderlik etmek istiyorsanız onlarla birlikte yürüyün...
ŞEYTAN İŞ BULAMAYINCA KÜLÜ KARIŞTIRIRMIŞ...
AHLAK CAN ÇEKİŞİYOR...
ANDIMIZ ÜZERİNE BİRKAÇ TAHLİL...
FARKEDİLMEK İÇİN DEĞİL, FARK YARATMAK İÇİN ÇALIŞIN...
PATLAMAYA HAZIR BOMBA: BALKANLAR...
GÖNÜL COĞRAFYAMIZIN İNSANLARI...
BOYLARI KÜÇÜK, KALPLERİ BÜYÜK İNSANLAR ÜLKESİ: VİETNAM... (Aydın Kırobalı - Perşembe)
FARKLI İNSANLAR VE FARKLI BİR KÜLTÜR: TAYLAND
ÖNCE ŞÜKÜR BİTTİ...
ÇİNE'NİN YOLLARI TAŞTAN...
BARDAĞI ARADA BİR YERE BIRAKIN...
AYAKLAR GİDER, YÜREK KALIR...
İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR...
HERKES BİRGÜN HESAP VERECEK...
EŞİTLİK Mİ, ADALET Mİ...
YENİ YÖNETİM SİSTEMİMİZİN BİRKAÇ TEMEL UNSURU...
SİYASETTE ÖNCELİK MESELESİ...
BAZEN SUSMAK DA VEBALDİR...
ŞİMDİ HESAP KİTAP ZAMANI...
GERÇEK KANDIRILANLAR...
ÖNCE DUYGULAR BİTTİ, SONRA BAYRAMLAR GİTTİ...
BEN PARTİ TUTMAM, PARTİ BENİ TUTAR...
(Bir Kısım Ülkücüler) DÜŞMANA YAKIN, DOSTA IRAK...
ORUÇ: KARNI AÇ, KALBİ TOK TUTMAK...
SİYASETTE KATAKULLİ..
SPORDAN ÖTE BİR ŞEY; FUTBOL...
BALKANLARDAKİ TÜRK İZLERİ...
ACİLEN ERKEN SEÇİM...
TUTARSIZLIKTA İSTİKRAR...
ARTIK, İPİN UCU BİZDE...
NE SÖMÜRDÜK, NE DE SÖMÜRÜLDÜK...
DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUMDUR...
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ...
SAVAŞIN DA BİR AHLAKI VAR...
GELECEĞİMİZE BETON DÖKTÜK...
HİÇBİRİMİZ MASUM DEĞİLİZ...
SERVET VE ŞÖHRET DÜŞKÜNLÜĞÜ...
HELVA YAPACAK USTA YOK...
FETÖ TEHLİKESİ GEÇTİ Mİ?
ZEYTİN DALI GEVREK OLUR...
Ege'de ve Egeli olmak...
İRAN OLAYLARI ÜZERİNE BİR TAHLİL...
TÜRKİYE NERE, SEVAKİN NERE...
PİDE KUYRUĞUNDA BEKLEYEN HRİSTİYAN...
BİR KRİPTO HİKAYESİ...
REAKSİYON MU, AKSİYON MU? (KUDÜS)
EMPATİ, SEMPATİ VE HOŞGÖRÜ...
Başkalarının gözünden Aydın...
O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler...