Takip Et
  • 12 Haziran 2023, Pazartesi

Aydın’ın başına ‘Taş’ yağdı

Sana bugün twitter’da gündem olan Aydın’ı yakından ilgilendiren bir konudan bahsedeyim. Atılan bir tweet, bu tweete yapılan bir yorum ve Aydın’ın içinde bulunduğu büyük bir durum var. Onları konuşalım seninle.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın başı, kendi partilileri sanatçı Atilla Taş ile fena dertte.

Taş’ın paylaşımı şöyle:

Bir kaç yıl önce yaşadığım bir olaydı, yıllarca yutkundum. “Dedemize zarar gelmesin, partiye zarar gelmesin!” diye içime attığım bir olay. Artık sıkıntı kalmadığına göre anlatabilirim.

Pandemi dönemi Kuşadası’na gittim 1 yıl kadar kaldım orada. Belediye başkanı Ömer Günel’i her gün şikayet ediyor insanlar bana!

Zeytinlikler katlediliyor. Şehir tozun toprağın altında, her yer inşaat, her yer hafriyat kamyonu. Biz Ömer Günel’le tartıştık telefonda!

Kemal bey de 1 hafta sonra açılış için bölgeye gelecek. Dedim “şikayet edeceğim!” seni. Neyse Kemal bey gelmeden danışmanı Deniz Demir’i aradım; “falan otelde olacak abi!” Deyip bana bir başka yardımcısının telini verdi.

Konuştuk, abi dedi seni arayacağım odaya gel. Ok dedim bekliyorum arama yok. Aradım açmıyor. Kalktım otele gittim. Otelin önünde korumalar beni durdurdu, giremezsiniz! Diyorlar. Dedim ben parti meclis üyesi olmuş, bedeller ödemiş bir adamım nasıl yapacaksınız bunu? Hadi maçanız sıkıyorsa engelleyin! Deyip, Daldım otele!

Etrafımda çelik yelek gibi duruyorlar. Bir şey yapsam rezalet çıkacak. Haydi sustum. Bu Bülent Tezcan, Aydın, İzmir tüm çete orada beni kesiyor. “Bülent Tezcan ihale” yazın google’a anlarsınız!

Yaklaştırmadılar. Topuklu efeleri var bunların bir de. Çerçici hani! Siz onu bir de yöre halkından dinleyin!

Kemal bey biliyor muydu bilmem ama adama daha önceden açılmış aynı yerleri yeniden açtırıp yollladılar Ankara’ya. Biz görüşemedik tabi. Ben yine de sonuna kadar bunları destekledim.

Şimdi bunlar demokratız. Şuyuz buyuz RTE diktatör falan diyorlar ya! Aman aman! O parti tertemiz Atatürk’ün bıraktığı hale gelene kadar işim bitmiştir artık bunlarla. Bilesiiz!

Sen şimdi Attilla Taş’ın imla hatalarına filan takılma. Biliyorum bu konularda çok hassassın. Ben onun yazdığı gibi aktardım sana. Bu paylaşıma yapılan ilginç bir yorum oldu.

Hasan Günel şöyle yazdı: Ömer Günel’in kardeşiyim. Atilla bizden iskele izni istedi, vermeyince başladı milleti bize karşı örgütlemeye. Yatından inince direk evine ulaşmak istiyordu.

Sevgili okur, “Direk” ifadesi Hasan Günel’e ait onu bir bil isterim önce. Hiç beni suçlama. Eksik kalan T’ler üzerine daha fazla konuşup, Ti’ye alıyor durumuna düşürme beni olur mu?

Sen anladın mı garipliği. Aslında garip olan bu şehir. Sen de bu garip şehrin bir fukarası olduğunu kavra artık. Aydın’da CHP’li ve diğer belediyelerde dönen dolapları seninle çok konuşacağız.

Yukarıda ilginç bir durum var. Sanki Kuşadası Belediyesi Günel ailesinin babasından miras kalmış ticari işletme gibi Ömer Günel’in kardeşi yanıt vermiş ‘Ham Çökelek’ Atilla Taş’a…

Can ciğerim son yıllarda bu şehir CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İlçe Belediye Başkanlarının yakınlarını uzakta tutamamasının bedelini çok ağır ödedi biliyor musun? Bilmiyorsan öğreneceksin, tek tek anlatacağım sana.

Seninle birlikte Ömer Günel’in cevaplaması istemiyle, “Hasan Günel de kim oluyor ki, Kuşadası Belediye Başkanı adına cevap veriyor?” diye soralım bakalım.

Trollerinden ne gibi sesler yükselecek görelim. Bence Taş’ı doğru yere attık, havlama sesi de çok gelecek. Ben alışkınım, sen şimdiden hazırla kendini. Kolla bunlardan hem kendini hem de kentini. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.