Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

İncirliova ve Aydınspor 1923'te yeni dönem

23 Mayıs 2014, Cuma

     

Bölgesel Amatör Lig'de önümüzdeki sezon mücadele edecek olan takımın belirleneceği İncirliova Belediyespor ile İsabeyli Şırlanspor arasındaki baraj maçı Aydın sporunda geçtiğimiz haftanın en önemli iki konusundan biriydi. Adnan Menderes Stadı'nda sıcak havada oynanan maçtaki seyirci sayısı, Aydınspor 1923’ün son oynadığı lig maçındaki seyirciden daha fazlaydı.

Ligde seyrettiğimiz İncirliova Belediyespor takımı maçın favorisiydi. Fakat İsabeyli takımı rakibine göre daha derli topluydu. Final maçına yakışır çekişmeli 120 dakikadan sonra penaltılarla İncirliova Belediyespor "BAL'a devam" dedi.

İncirliova Belediyespor bir sezon oynadığı BAL'da tecrübe kazandı. Bu sezon yaşadıklarından ders çıkararak, önümüzdeki sezon başarılı genç antrenörleri Recep Özçelik ile devam etmeleri, gerekli transferlerle şampiyonluğa oynayacak kadro kurmalılar. Bunun için de önümüzdeki günlerde yapılacak genel kurulda güçlü bir yönetim oluşmalı.

Ayrıca yeni seçilen İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin kulübe sahip çıkacağını, ilgi göstereceğini, takımın daha üst liglerde mücadele etmesi için destek olacağına inanıyorum.

***

Geçtiğimiz haftanın ikinci önemli konusu Aydınspor 1923 Kulübü'nün genel kuruluydu. Kongreden önce yapılan açıklamalar, eski yöneticilerin kulübün sorunlarını değerlendirip, aday göstereceklerini söylemeleri ayrı bir hava yaratmıştı. Kongre sonunda göreve gelen Başkan Şahin Kaya ve yöneticilerin başarılı olacağına inanmak istiyoruz. Fakat göreve gelen Şahin Kaya ve ikinci Başkan Suha Bayırlı geçen yıl başarısız olan Aydınspor 1923'ün tüm icraatlarını beraber yapmışlardı. Maddi manevi kulübe çok zor duruma sokmuşlardı. Ayrıca kongreden önce köşemde gelecek olan başkanın menajer ilişkileri ile ilgili yazımda kulüp içerisinde fazla sayıda futbolcunun menajerinin aynı olmaması gerektiğini yazmıştım. Ama bütün bunlara rağmen kulüpte bir çok futbolcunun menajeri olan iki şahsı yönetim kurulu üyesi olarak göreve getirmişler. O kadar eleştiriye rağmen, başkan bildiğini okuyup, kulübün can damarı taraftarın ve bazı basın mensuplarının düşüncelerine kulak vermemiştir.

Aydınspor 1923 için ne söylesek, ne yazsak boş. Bir Aydınlı olarak geçmişten ders çıkartmalarını bekleyeceğiz. Yeni seçilen daha önce takımın her tasarrufunda olan Başkan Şahin Kaya’nın geçmiş sezondaki hatalarından ders çıkartmalı. Ama sevindirici konu, kongreden sonra başkanın verdiği birleştirici, yapıcı demeçler. Bu Aydınlı sporseverleri umutlandırmıştır.