Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

İkinci yarıda Aydın takımları

13 Şubat 2014, Perşembe

     

Spor Toto 2. Lig'de ikinci yarıda Aydın takımları Aydınspor 1923 ve Nazilli Belediyespor'un çıkışa geçtikleri bir süreç yaşanıyor.

İlk yarıda teknik heyet ve yönetim olarak taraftarını üzen Aydınspor 1923, ikinci yarıya çok iyi başlayıp, lider Hatay ile deplasmanda berabere kalarak aldığı iki galibiyetin tesadüf olmadığını gösterdi. Bu hafta oynayacağı Yeni Malatyaspor maçında alacağı sonuç Aydınspor 1923’ün hedefini belirleyecektir.

 

Nazilli Belediyespor, ilk yarıya oranla ikinci yarı daha iyi sonuçlar alarak, Teknik Direktörü Taşkın Güngör ile Play-Off’u garantileyip daha yukarılara oynamak istiyor.

 

Aydın'ın profesyonel takımları için yazdıklarımı, Bölgesel Amatör Lig'deki ilk yarının başarılı takımı Çine Madranspor için yazamıyorum. Ne oldu da ilk yarı çok iyi oynayan ve seri galibiyetler alan Çine Madranspor, dört haftada 8 puan kaybetti? Madranspor taraftarı bundan sonra takımlarından iyi sonuçlar beklemekte. Didim Belediyespor ile Çine Madranspor arasındaki maçı seyreden bir Aydınlı olarak, maçın berabere bitmesine üzüldüm. Çünkü bir puan ikisine de yaramadı. Didim Belediyespor da, ilk iki için iddiasını aldığı puanlarla gösteriyor.

İkinci yarıya iyi başlayan İncirliova Belediyespor ise, uzun süre berabere götürdüğü İzmirspor maçında hakem hataları nedeniyle puansız döndü. Hakem hataları ne yazık ki, çok güzel geçen amatör maçlara gölge düşürmüştür.

Yıllarca Aydın'ı profesyonel liglerde temsil eden Aydınspor’un 2. Amatör Küme'deki maçlarını da sabırsızlıkla bekliyorum.

 

Son olarak, geçtiğimiz hafta sonu Amatör Süper Lig liderinin sahasında Atça Belediyespor ile Davutlar Belediyespor arasındaki maçın son dakikalarında yaşananlar üzücü. Aydın futbolu istenmeyen olaylarlar gündeme gelmemeli...