Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Güzellikler ve yanlışlar

3 Aralık 2013, Salı

     

Bu günkü ilk yazımda Aydın sporunun güzellikleri ve yanlışlıkları ile ilgili kısa kısa bilgi vermek istedim.

Aydın’ımızın siyasetçileri, bürokrasisi ve işadamlarının spora bakışı, Türkiye’de diğer illere göre çok geride kalmıştır. Daha önceki yıllarda milletvekillerimizin ve işadamlarımızın yaptıkları güzellikler ortadadır.

 

Aydın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun Aydınspor 1923’e bakışı ve harcadığı mesaisi güzel, ama Aydın amatör sporumuza bakışı ise Aydınspor 1923 bakışının onda biri bile değildir. Başkan Çerçioğlu, bu fedakarlığın karşılığını da alamamaktadır. Mesaisini amatöre ayırsaydı, Amatör Spor Camiası başkanı sevindirirdi.

 

Nazilli profesyonel ve amatör anlamda sporda Aydın’a göre daha şanslı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın yaptığı güzellikleri taktirle karşılıyorum.

 

İncirliova Belediye Başkanı Fadime Orbay ve İncirliova halkı, imkanların o kadar az olmasına rağmen, spora bakışı beni çok sevindirmektedir.

 

Çine Madranspor, bu yıl Aydın’ın en başarılı takımıdır. Böyle başarılı bir takım oluşturdukları için Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Kulüp Başkanı Ali Örter ve Yönetim Kurulun’u kutluyorum. Çine halkı çok iyi bir hava yakalamış. şampiyonluğa laik bir taraftarı var. Kulübün geçen haftaki gecesi, son yılların en muhteşem gecesiydi. Ama bu gecenin gerçek sahibi futbolcular ise, gecede yoklardı.

 

Didim Belediyespor da Bölgesel Amatör Lig’e çıktığı günden bu yana bu ligde kalmayı başardı. Didim’de de turizme gösterilen ilginin futbola da gösterilmesi sevindirici.

Komşu ilimiz olan Denizli’nin taraftar olaylarını ve diğer illerdeki futbol anarşilerini kınıyorum, Aydınspor 1923 taraftarlarının olay çıkartmadan Fair-Play çevresindeki duruşunu tebrik ediyorum.