Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Nazilli, Play-Off'a çıkabilecek mi?

11 Nisan 2014, Cuma

     

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta avantajlı girdiği son 6 haftada Altınordu’ya yenilen Nazilli Belediyespor, bitime 5 hafta kala Play-Off şansını zora soktu. Hafta sonu Nazilli Belediyespor'u desteklemek için maça gittim ve futbolculardan çok maçın hakemini seyrettim. Daha önce 3 maçını seyrettiğim, en son Aydınspor 1923 - Tokatspor maçında çok beğendiğim iyi yerlere gelebilir dediğim Osmaniye Bölgesi Hakemi Bülent Çenet maçta öne çıkıp, skoru etkileyecek kararlar verdi. İyi hakem dediğim bu kişi, böyle art niyetli maç yönetiyorsa insanın kafasında soru işareti bırakıyor. Nazilli taraftarını tahrik etmiş bu hakem, gözlemcisi Akif Uğurduru da zor durumda bırakmıştır. Nazilli Belediyespor'a büyük emekler vermiş, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı çileden çıkardı. Bu kötü hakeme rağmen olayları büyütmeyen Nazilli Belediyespor camiasını kutluyorum.

Ayrıca Nazillili hemşehrilerime bir sitemim var. Böyle önemli bir maçta takımlarını az sayıda seyirci ile desteklemelerini anlayamadım. Play-Off'a oynayan takımın maçında şeref tribününde bile çok az sayıda kişi olması dikkatimi çekti. Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve parmakla sayılacak kadar insanların desteği ve gayreti ile başarılı olmaya çalışan Nazilli Belediyespor'u izledim. Artık kredisi azalan Nazilli Belediyespor son 5 maçını kazanmak için oynamalı.

Aydınspor 1923 kaybettiği puanları arıyor mu?

Aydınspor 1923'ün kaybettiklerini aramaktan çok, son haftalarda aldığı puanlara şükretmesi gerekiyor. Mustafa Ceviz ve ekibinin takıma kazandırdıkları geç de olsa çok önemli. Mustafa Ceviz ve ekibi olmasaydı, Aydınspor 1923 çok kötü durumlara düşebilirdi. İlk yarıda ve ikinci yarı başında kaybedilen puanlar için eksik futbolcuları bahane etmekten çok, devre arası transfer edilen futbolcuların forma girmesi ve takıma adapte olmaları son haftalarda puanların kazanılmasının en büyük faktörü. İlla pahalı transferlerle olmuyor. Devre arası yapılan mütevazi transferler, yüksek paraların harcandığı transferlerden daha faydalı olmuştur.

Bu hafta oynayacağı Göztepe maçı öncesi deplasmanda alınan galibiyet takıma büyük moral olduğu gibi, takımın 12'inci oyuncusu olan Asi Kankalar'ın da genç de olsa cezalarının kaldırılması takımda ayrı bir hava yaratmıştır. Bir daha böyle bir gereksiz cezaların olmamasını diliyorum.

Çine Madranspor

Geçen hafta yazdığım yazımda Çine Madranspor takımının yükseleceği final maçını düşünerek, ligde her oynadığı maçın final maçının provası olması gerekiyor demiştim. Başarılı Antrenör Gürkan Ferhatoğlu’na tavsiyem, final maçlarının provasını yaparken, hakem ilişkilerine dikkat etmeleri, taktiksel çalışma ve ölü toplarla ilgili daha fazla çalışma yapmaları. Ayrıca öne geçince skoru korumaya çalışırken, galibiyetten olmayacak bir takım olmaları ve derslerine iyi çalışmaları gerekiyor. Tüm Aydın ve özellikle Çine halkı takıma sonuna kadar inanmalı. Asi Kankalar'ın da Çine'ye giderek Madranspor'u desteklemeleri de güzeldi.

Aydın Amatör Süper Lig'de Atça Belediyespor, son 9 haftada sıkıntılarla uğraşmasına rağmen yarıştan kopmaması dolayısıyla Antrenör Halit Karadeniz ve ekibini kutluyorum. Uzun süredir lider götürdüğü Amatör Süper Lig’de son dört haftanın ardından kupayı Atça mı, Bozdoğan mı, yoksa İsabeyli mi kaldıracak, bekleyip göreceğiz. Ayrıca Atça Belediyesi’nin kapanmasından sonra Atça Belediyespor'un hangi isimde devam edeceği konusunda bir karar verilmeli. Umarım kulübü sahiplenecek bir isim bulurlar.

Tüm Aydın takımlarına hafta sonu oynayacakları maçlarda başarılar diliyorum...