Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Kaçan balık büyük olur

27 Mart 2015, Cuma

     

Spor Toto 2. Lig’de üç dört hafta öncesine kadar şampiyonluk şarkıları söyleyen Aydınspor 1923’te, 4 maçta kaybedilen 10 puandan sonra sevinç şarkıları yerine dramatik ve acıklı şarkılar söyleniyor.

Dört hafta önce yazdığım yazımda 'Aydınspor 1923 şampiyonluk, Nazilli Belediyespor da Play-Off’un peşinde' demiştim. Fakat bu haftadan sonra Nazilli Play-Off şansını azaltmış, Aydınspor 1923 de şampiyonluğu başka bir bahara bırakırken, Play-Off umutlarını da azaltma noktasına gelmiştir. Ve kaçan balık büyük olur. O nedenle Nazilli bütün maçlarını kazanıp Play-Off’a çıkmalı, Aydınspor 1923 de bütün maçlarını kazanıp, rakiplerinin puan kaybetmesini beklemeli.

Aydınspor 1923 Yönetimi, 3 haftadaki 8 puan kaybından sonra çıkacakları Tarsus maçından önce, daha önceki haftalarda göndermeleri gereken teknik direktörün görevine son vermiş, taraftarları sevindirmişken, bir de baktık ki takım kaptanlarının kadro dışı bırakıp, Aytek’e de izin vererek dönüm noktası olan maçtan önce kaş yaparken göz çıkarmışlardır.

Ayrıca, kendisiyle 15 hafta çalıştığım Teknik Direktör Akif Başaran’ın raporu doğrultusuyla kaptanlar kadro dışı bırakılıyor. Nerede görülmüş, görevine son verilmiş hocanın raporuyla futbolcuların kadro dışı bırakıldığı.

Bu tür olaylardan anlaşılıyor ki, bu yöneticiler için Play-Off ve şampiyonluğun hiçbir önemi yok. Sandık ki, yeni gelen teknik direktör iki kaptanı tekrar kadroya alır ve takımın ilk yarıdaki başarısında büyük faktör olan arkadaşlık ve birliği tekrar sağlar. Ama yeni hoca Murat Yoldaş, tamamen her şeyi yöneticilere bırakıp hiçbir şeye karışmamıştır. Halbuki yeni hoca, yeni bir havayla geriye kalan haftalarda ilk yarıdaki havayı tekrar yakalayıp, 7 maçı kazanmayı hedeflemesi gerekiyordu. Olacakları tahmin etmiştim, dünyanın hiçbir yerinde görüşmemiş bir görüntüyü Pazar günü Adnan Menderes Stadı’nda gördük. Yeni teknik direktör, daha önceki teknik direktörün sözleşmesini feshetmediği için sahaya giremediği maçta yedek kulübesinde iki yönetici vardı. Bunlar da futboldan gelmiş veya antrenör olan kişiler değildi. Giderayak Akif Başaran, yöneticilerle beraber 2 puanın daha sokağa atılmasına sebep olmuştur.

Ligin ilk yarısında imkansızlıklar içindeki yöneticiler, Aydınımızın yerel problemlerini başarıyla çözen, sevilen ve başarılı Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu geldiği her maçta sevindirirken, ikinci yarıdaki yöneticiler üzmüştür.

Şöyle söyleyebiliriz; düzgün giden takımı problemli hale getiren yöneticilerle, Başkan Çerçioğlu’nun görevlendirdiği kişi görüşüp, doğru ve düzgün işler yapılmasını sağlamalıdır.

 

***

 

Öte yandan Amatör Süper Lig’de şampiyon olan Sökespor Camiasını kutlarken, 3. Lig’deki temsilcimiz Çine Madranspor’un son haftalarda aldığı başarı sonuçları devam ettirmesini temenni ediyorum.