Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Aydınspor 1923’e ne oldu?

28 Şubat 2014, Cuma

     

Sezona büyük ümitlerle şampiyonluk parolasıyla başlayan ve 3 ayda 2 milyon TL civarında parayı sokağa atan Aydınspor 1923’te, taraftarlar 10. haftadan sonra hoca değişikliğiyle umutlanmıştı. Devre arası yapılan transferlerle de Aydınspor 1923’ün şahlanacağı ve Play-Off’u yakalayacağına inanılıyordu.

Ama umutlar son iki maçta alınan sonuçlardan sonra korkuya dönüştü ve takım küme düşme potasına girdi. Kartalspor mağlubiyetinde eksiklere sığınmasınlar. Seçkin’li, Emre’li takım da geçen hafta Çankırı’da mağlup oldu. Aydınspor 1923’ün ne oldu da bu duruma düştü diye yönetim ve teknik heyet çok iyi analiz etmeli. Soğuk duş etkisi yapan son iki mağlubiyetten ders alıp, önümüzdeki haftalara korkudan uzak ve umutla bakılması gerekiyor. Ama görülüyor ki, Aydınspor 1923 yönetimi sezon başı yapılan büyük hatalardan ders çıkaramamış.

Sezon başından beri Aydınspor 1923’e desteğini sürdüren Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Kartalspor maçında 30. dakikada stattan neden ayrıldı? Kendisinin görevlendirdiği kişilerin hiçbir faydası yok. Bir an önce bu kişilerin yerine daha faydalı kişilerin görev alması gerekiyor.

Bence bu takımdaki sorunun ruh veya teknik direktörle falan alakası yok, sorun yönetim.

Artık düşme potası ile makas iyice daraldı. Umarım bundan sonraki maçlarda alınacak puanlarla tehlikeli bölgeden en kısa sürede uzaklaşılır.