Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Aydınspor 1923

27 Mayıs 2015, Çarşamba

     

Eski yıllarda Türk futbolunun en popüler ve en başarılı şehri Aydın, 2014-2015 sezonunda Türkiye genelinde en başarısız illerden biri oldu.

Sporu çok seven Aydın’da başarılara imza atan, büyük oyla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Özlem Çerçioğlu’nun annesi olduğu Aydınspor 1923 Kulübü çok başarısız olarak sınıfta kaldı. Devre arası başkanın bilgisi dahilinde göreve gelen yönetim, başkanı üzdü. Sezonun başlamasına ve transferlerin bitmesine 15 gün kala kurulan ilk yarıdaki yönetim, tüm imkansızlıklara rağmen başarılı olmuştur. Türk futbol kamuoyunun dikkatini çekmişler, stadın boş tribünlerini doldurmuşlar ve Aydınspor 1923’ü yaratan ve marka haline getiren Başkan Özlem Çerçioğlu’nu maça getirmeyi başarmışlar ve sevindirmişlerdir. Futbol yöneticiliğinde çok başarılı olmuş yönetimi istifa ettirip, şampiyon olma şansı çok yüksek olan Aydınspor 1923 takımını Play-Off’a bile çıkaramamışlardır. Hiç mi güvendiğiniz kimse yoktu da, başarılı olmuş eski yönetimden yardım istemediniz.

Yıllarca futbolun içinde bir çok kulüpte çalışan Aydınlı biri olarak gördüğüm en başarısız yönetim, tekrar kongre kararı almıştır. Sınıfta kalan başarısız yönetimin artık futbol yöneticiliğini bırakıp işleriyle ilgilenmesi gerekiyor. Bıraksınlar ki Aydın’da futbolu sevenleri ve taraftarları üzmesinler.

Artık yeni sezonda geçen sezondan ders çıkaracak, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve spor severleri sevindirecek bir yönetimin gelmesi gerekiyor. Başkan adaylığı için adı geçen Şahin Kaya’nın Aydınspor 1923’e başkan olması Aydın için bir şans olacaktır. Benim de görev aldığım sezon başındaki imkansızlıklar içinde başarılı olan yönetime dışarıdan maddi ve manevi yardımcı olan, ilk yarı Turgutlu maçı öncesi takıma moral veren, Türk futbol kamuoyunda tanınan Şahin Kaya’nın başkan olması, Aydın’a hareket getirir diye düşünüyorum. Ve yıllar önce Mukan Perinçek’in başkan olduğu dönemdeki gibi tüm Aydın’ın birleşeceği birlik ve beraberlik içinde Aydınspor 1923’ü daha yukarılara taşımak gerekir.