Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Aydınspor 1923'e kim başkan olacak?

10 Mayıs 2014, Cumartesi

     

Son günlerde Türkiye’de en çok konuşulan ve gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanlığı seçimi konusu, Aydın’da da 15 Mayıs’ta yapılacak Aydınspor 1923 kongresi. “Aydınspor 1923’e kim başkan olacak” konusu gündemden düşmüyor.

Aydın Belediyespor, daha sonra değişen ismi ile Aydınspor 1923’ün annesi olarak bilinen, kulüpte kendisinden habersiz hiçbir şey yapılmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun, Aydınspor 1923 ile ilgili son açıklamasında kulübün maddi sıkıntılarından haberi yokmuş gibi davranması insanların kafasını karıştırıyor.

Aydınımızın değerli Başkanı Özlem Çerçioğlu’na soruyorum. Şahin Kaya isimli şahsı tanımıyor musunuz? Başarısız Başkan Suha Bayırlı’yı siz tayin etmediniz mi? Geçen sezon takımın kurulmasında ve şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Hulusi Akşit’i ve takımın kurulmasında emeği geçen yöneticilerden bazlarını küstürüp şampiyon olması garanti gözüyle bakılan Aydınspor 1923’ün başına sizin sözünüzden dışarı çıkmayan kişileri, hazır şampiyon olan takımın başına siz getirmediniz mi? Sizin kulübün içine soktuğunuz Şahin Kaya’nın, kulübü gereksiz yere borca sokmasını siz görmüyor musunuz? Bu kişi bu kadar parayı dışarıdan Aydın’a gelip de neye güvenerek vermiştir? Kendisini nasıl Yıldırım Demirören ve Aziz Yıldırımla mukayese edebilir?

Aydın’da rekor kırarak Büyükşehir Belediye Başkanı olan Özlem Çerçioğlu, artık yalnız Aydınspor 1923’ün değil, Aydın’daki tüm kulüplerin annesi olmuştur. O nedenle Aydınspor 1923’e gösterdiği ilgiyi diğer kulüpler de beklemektedir.

Aydınspor 1923 Kongresi için önce Şahin Kaya ‘aday olmayacağım’ diyor. Buna kim inanır? Tabi ki kulübü kendisine borçlu yapıp, boşuna harcadığı 3 milyon 500 bin TL alacağı olan bir kişi varken, kim gelip aday olmak ister? Bu tabloyu gören Aydınımızın gerçek Aydınsporlu, değerli iş adamları aday olmak istemez. Önce sen Aydın Belediyesi sayesinde Aydın’a gelip, Aydın’da para kazanan biri olarak haksız alacaklarını bağışla. O zaman gör bakalım Aydınlı ve Aydın’dan para kazanan kaç kişi Aydınspor 1923’e yönetici olmak isteyecektir.

Kulübü Eski Başkanı Ahmet Gümüş başkanlığındaki eski yöneticiler yeni bir oluşum içine girmiş. Tecrübeli, başarılı, cebinden para veren, alacaklı olmayan, Aydınspor 1923 haricinde diğer kulüplere de maddi ve manevi yardımda bulunan bir oluşum Aydınspor 1923 Camiası’nda bir heyecan yaratmış. Bakalım 15 Mayıs'ta ne olacak…