Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Yağmurla coşan Aydınspor 1923

27 Şubat 2015, Cuma

     

Çarşamba günü yağmurun Adnan Menderes Stadı’nın zeminini çamur yaptığı sahada her atılan golde çamur ‘siyah’ diye bağırırken, beyaz forma giymiş Aydınspor 1923’lü futbolcular ‘beyaz’ diyerek goller yağdırdı.

Yağmurun ağırlaştırdığı, artık yenilenmesi gereken Adnan Menderes Stadı’nın zemininde futbolcular yağmur gibi goller yağdırmak istiyorlardı, devreyi de 3-0 bitirdiler. Taraftar yağmurun kesilmesini istediği gibi futbolcular da attıkları gollere ‘yeter’ der gibi ikinci yarıya çıktı. Çamurun çok olduğu siyah zemine, futbolcular ‘beyaz’ diyerek tezahürat yaparcasına mükemmel oynayarak Kartalspor takımı ile adeta dalga geçerken, havanın kapalı olması ve kararması Aydınspor 1923’ün kalplerini ve morallerini hiç karartmadı. Havanın kötü ve maçın hafta içi olması nedeniyle maçta seyirci sayısı azdı. Ama o az sayıdaki seyirci, Asi Kankalarla birleşerek yağmurlu havadan hiç etkilenmemiş, sanki günlük güneşlik hava varmış gibi güneşin güzelliğini taşıyan taraftarlar tüm enerjilerini futbolculara verdi. Ve futbolcular üst düzeydeki tempolarıyla zaten ilk yarıda maçı bitirdi. 3-0 başlayan ikinci yarıda yenen goller de Siyah-Beyazlılar için nazar olsun.

Maçla ilgili ‘yok şu futbolcu oynamış, bu çıkartıldı’ gibi teknik anlamdaki konulara değinmek istemiyorum. Stressiz, zevkli ve net bir skorla rakibi yendikleri için başarılı teknik direktör Akif Başaran ve futbolcularını canı gönülden kutluyorum. Tüm futbolcular 10 üzerinden 10’luk oynadı. Ama bazı futbolcular kusura bakmasınlar, özellikle Mustafa Şen ve Mehmet Al’ın liderliğinde Erdi, Uğur, Onur, Mertan ve çok başarılı maçlar çıkaran kaleci Ahmet Altın’a ayrıca değiniyorum.

***

Nazilli Belediyespor, geçen hafta kazanacağı Sarıyerspor maçını hakemin kötü kararları yüzünden 1 puanla yetinmiş. Ankara Bölgesi Hakemi Eser Birinci’nin bu kötü yönetimi ilk değil. 14 yıllık hakemliğinde çok kötü yönettiği maçlar yüzünden üst klasmanlara çıkamamış, sezonun ilk yarısında Aydınspor 1923-Tokatspor maçında da vermediği penaltılarla 1923 galibiyeti kaçırmıştı. Artık Nazilli Belediyespor’un bundan sonra oynayacağı her maç final havasında olmalıdır. Play-Off’u garantilemeye çalışıp, şampiyonluğu zorlamalı. Takımın başındaki başarılı ve tecrübeli Ahmet Kazım Ertem’in aldığı ağır cezaya bu işi başaracağına inanıyorum. Nazilli Belediyespor Kulübü’nün aldığı cezalar ve kötü hakem yönetiminin şampiyonluk yolunda etkileyemeyeceğini, tersine olumlu yönde etki yapacağını düşünüyorum.

Aydınspor 1923 ve Nazilli Belediyespor’a bu hafta oynayacakları kritik maçlarda başarılar diliyorum.