Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Büyükşehir'den beklentiler

4 Nisan 2014, Cuma

     

30 Mart Yerel Seçimleri ile Büyükşehir olan Aydın'ın spordaki eksikleri herkes tarafından biliniyor. Artık Aydın'da Büyükşehir'e yakışan spor tesisleri, futbol, voleybol, basketbol gibi birçok branşta daha üst liglerde mücadele eden takımların bulunduğu bir il olması gerekir.

Öncelikle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Özlem Çerçioğlu'na yeni görevinde başarılar diliyorum. Başkan Çerçioğlu'ndan, Aydın Belediyespor ve devamında Aydınspor 1923 ismi ile faaliyet gösteren kulübe gösterdiği ilgi ve desteği diğer Aydın'daki diğer profesyonel kulüplere amatör kulüplere ve salon sporlarına göstermesini beklemekteyiz. Yeni seçilen Başkanımızın yapacağı planlı, programlı ve organizeli çalışmalarla Aydın’ın sporda şaha kalkmaması için hiçbir neden yok.

***

Bölgesel Amatör Lig lideri Çine Madranspor’un bu hafta oynayacağı ve kazandığı takdirde şampiyonluğunu ilan edeceği İzmirspor maçında tüm Aydınlılar'ın Çine Madranspor'a destek olması lazım. Önümüzdeki yıl Aydın’ın profesyonel ligde bir takımının daha olması Büyükşehir'e yakışacaktır.

***

Yeniden Nazilli Belediye Başkanı seçilen, Haluk Alıcık’ın da bugüne kadar Nazilli Belediyespor’a gösterdiği desteği devam ettirip Nazilli Belediyespor’u daha üst liglere taşıyacağına inanıyorum. Play-Off Grubu’na yükseleceğine inandığımız Nazilli Belediyespor'u final maçlarında sadece Nazilliler değil, tüm Aydınlılar desteklemeli ve başarısında pay sahibi olmalılar. Nazili Belediyespor’a başarılar diliyorum.

***

Aydınspor 1923 Takımı da, son hafta Tarsus İdman Yurdu maçında oynadığı futbol daha önce galip geldiği maçlardaki futboldan sonra Aydınsporlu futbol severleri üzmüştür. Aydınspor 1923, galip gelmiş olsaydı, Play-Off için az da olsa bir şans yakalardı. Artık bu sezondan ders çıkartılıp, önümüzdeki sezon şampiyon olup Büyükşehir'e yakışan bir takım olmasını diliyorum.

Herkese iyi hafta sonları...