Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Aydınspor 1923 şampiyonluk, Nazilli Play-Off umuduyla…

6 Mart 2015, Cuma

     

İlk yarı lider takımları yenip, lider değiştiren Aydınspor 1923, ikinci yarıda ligin alt sıralarındaki takımları yenip, düşme potasının sıralamasını değiştirdi. Çok kritik durumda ve düşme potasında olan Tavşanlı Linyit ve Turgutlu’yu deplasmanda yenip, ligde kalma umutlarını azaltmış ve sıradaki düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan Tokatspor’u, Tarsus İdman Yurdu’nu da yenerek şampiyonluk yolunda çok önemli olan puanları kazanmasını bekliyoruz. İsimleri ‘T’ ile başlayan 4 takımdan alınacak puanlar kazanç hanesine yazılan çok önemli puanlar olacaktır.

İlk yarıda lider değiştirmesiyle bilinen Aydınspor 1923’ün önümüzdeki haftalarda liderlik koltuğuna oturacağına ve şampiyonluk yarışında ‘sıradaki gelsin’ diyeceğine inanıyorum.

NAZİLLİ VE ÇİNE MADRAN

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’taki Nazilli Belediyespor da, istikrarsız gidişini sürdürüyor. Hatayspor’dan aldığı son mağlubiyetle şampiyonluğu mucizelere bırakan Siyah-Beyazlılar, bundan sonra Play-Off potası içinde kalabilmek için daha istikrarlı sonuçlar almanın yollarını aramalı.

Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta ligde kalma mücadelesi veren Çine Madranspor ise, büyük umutlarla başladığı ikinci yarıda istediği sonuçları alamadı ve geçen hafta 6 puanlık maçta Refahiyespor’a yenilerek ligde kalma umutlarını mucizelere bıraktı. Madranspor ne yazık ki, devre arasını iyi değerlendiremedi. Çok futbolcu almak iyi bir transfer politikası değildir. Bu açıdan Madranspor 3-4 tecrübeli futbolcu alıp ikinci yarıya başlamalıydı. Artık ‘çıkmadık candan ümit kesilmez’ diyerek, ligde kalacaklarına inanmaları lazım.

BAL

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) kümede kalma mücadelesi veren iki takımımızdan İncirliova Belediyespor, Bozdoğan’ı deplasmanda yenerek, ligi rakibinin üzerinde bitirme umutlarını artırdı. Alınan sonuçlar, Bozdoğan ile İncirliova arasındaki sıralama mücadelesinin son haftaya kadar süreceğini gösteriyor.