Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Aydınspor

22 Ocak 2014, Çarşamba

     

Aydın’ı çok seven bir Aydınlı olarak, Aydın’a uzaktan bakmak çok değişik bir duygu. Yaklaşık 3 haftadır şehir dışındayım, Aydın sporundaki gelişmeleri uzaktan takip etmeye çalıştım.

Türkiye’de Aydın’ı uzun yıllar başarı ile temsil etmiş, Aydın’ın sesini duyuran, 1966 yılında kurulan gerçek Aydınsporumuz uzun süredir hasta yatıyordu. İyileştiğini öğrenip, tekrar sahalara döndüğünü görmek beni çok duygulandırdı.

Aydınspor’un iyileşmesine vesile olan, tribünde ve yönetici olarak hizmet veren Aydın Çepni’ye ve kendisine yardımcı olanlara bir Aydın sevdalısı olarak teşekkür ediyorum.

Artık bundan sonra Aydın Valisi ve şehrin ileri gelenlerinin,

Daha önce Aydınspor’da yöneticilik yapmış ve Aydınspor yüzünden maddi ve manevi zarar gören işadamlarının,

Aydınspor sayesinde isim yapmış kişilerin,

Aydınspor’da yöneticilik yapıp kulübü borç batağına ve amatöre düşmesine sebep olanların,

Aydınspor 1923 Kulübü’nün amatör kümeden, 2. Lig’e kadar yükselmesine katkıda bulunan Aydın Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu’nun,

Kapanma durumuna gelmiş Aydınspor’u kapanmaktan kurtarıp, maddi ve manevi destekleyen Aydın Milletvekili, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak’ın,

Aydınspor’da yöneticilik yapmış, amatör spora katkıda bulunmuş Efeler Belediye Başkan Adayı Yalçın Pekgüzel’in,

Yıllarca Aydınspor’a tesisler kazandıran, Süper Lig’e çıkmasını sağlayan Efsane Başkan Mukan Perinçek’in,

ve daha ismini yazamadığım birçok değerli kişilerin yardımlarını ve desteklerini,

Hastalıktan kurtulup, ayağa kalkan gerçek Aydınspor’un taraftarları bekliyor.

 

***

 

Bu arada Aydın’da amatör sporun duayenlerinden Kenan Duman’ın vefatının ikinci yılında anıldığı haberinde fotoğrafını görünce, bir Aydınlı olarak çok duygulandım. Kendisini rahmetle anıyorum. Osmanbükü Spor Kulübü Yöneticisi Selim Çelikkanat’a Allah’tan rahmet diliyorum. Amatör spora yaptığı hizmetlerden dolayı, amatöre gönül verenler kendisini unutmayacaktır.

 

***

 

Bölgesel Amatör Lig’de İncirliova Belediyespor, ilk yarı oynadığı futbolu skora yansıtamıyordu. İkinci yarıda iki galibiyet alarak oyununu skora yansıtmayı başardı. Takımını bozmayarak istikrardan yana olan Antrenör Recep Özçelik’i ve ekibini tebrik ediyorum.

Didim Belediyepsor da kötü başladığı ikinci yarıda, ikinci maçında zorlu rakibi Kumluca’yı yenerek ilerleyen haftalar için ümit verdi.

Lider Çine Madranspor için tehlike çanlarının çaldığını geçen hafta söylemiştim. Önceki haftadan ders çıkartmayıp, güçsüz rakibi Sarayköy karşısında 2 puan kaybeden Yeşil-Sarılıların, uykudan uyanması lazım.