Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Aydınspor 1923'te sezon öncesi

18 Temmuz 2014, Cuma

     

Her hafta yazdığım köşe yazımı uzun süre il dışında olduğum için bir süre yazamadım. Bundan sonra her hafta yazmaya devam edeceğim.

Bugünkü yazımda Aydınspor 1923’teki gelişmelere, kongre sonrası ve transfer döneminde yapılanlara değinmek istedim.

En son yazdığım köşe yazımda Aydınspor 1923’ün başarısız olduğu geçen sezon yapılan her işte Başkan Şahin Kaya ve Suha Bayarlı’nın olduğunu, fakat geçmişten ders çıkartıp doğru işler yapmalarını istediğimizi yazmıştım. Başkan Şahin Kaya verdiği demeçler ve yaptığı ziyaretler ile Aydınspor 1923 Kulübü için ileriye dair ümit verdi. Geçen yılların başarılı Teknik Direktörü Mustafa Ceviz ve Menajer Mesut Toros ile devam etmeleri önemliydi. İlerleyen günler futbol direktörü olarak göreve getirdikleri, uzun yıllar teknik direktörlük yapmış, çok iyi tanıdığım insanlığı ve dürüstlüğüne inandığım Ümit Durmuş’u getirmeleri ayrı bir güzellikti. Ayrıca transfere gelince tesisler ile ilgili görüşmelerin daha olumlu geçmesi ve biran önce Mukan Perinçek ve Hüseyin Aksu Tesisleri’nin kullanıma tam anlamıyla açılması gerekiyor. Tesislerin açılması beklentimizdir.

Transfere gelince; Transferlerin doğru yapılıp yapılmadığı lig başlayınca belli olur. Şuan ne söylesek ancak karşılıklı fikir alışverişi olur. Bana göre iki yıldır beraber oynayan arkadaşlığın ve birliğin çok iyi olduğu kadrodan altı veya yedi kişi kaldığı için yapılacak transferlere çok dikkat edilmesi gerekiyor. Şuan yapılan transferler ile Aydınspor 1923 şampiyonluğa oynayacağı bir kadroya sahip olmadığı görünüyor. Fakat transferin bitmesine yaklaşık bir buçuk ay zaman var. Hazırlık maçları, yapılan transferlerin uyum sağlayıp sağlamaması ve eksik yerler daha iyi görülecektir. Devamında gereği mutlaka yapılacaktır.