Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Çıkmadık candan umut kesilmez

17 Nisan 2015, Cuma

     

İlk yarı aldığı başarılı sonuçlardan sonra ikinci yarının 7. maçına kadar şampiyonluk adayları arasında olan Aydınspor 1923’te yönetim Trabzon 1461 maçını kaybettikten sonra tedbir alması gerekirken, 3 hafta bekledikten sonra hoca değişikliği yapmış, takım kaptanlarını kadro dışı bırakıp, yeni gelen hocaya yıpranmış ve moralsiz bir takım teslim etmiştir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Aydınspor 1923’ün, Aydınspor 1923’ün 12. adamı olan Asi Kankalar ve taraftarların da desteğiyle kalan 3 virajın ilki Karagümrük’ü yenmekten başka çaresi yok. Bu takım, her türlü yönetim olumsuzluğuna rağmen 3 virajı da geçerek, onur meselesi yapıp Play-Off’a çıkmalıdır.

Çine Madranspor rekora yaklaşmıştı

6 hafta önce kesin düştü gözüyle bakılan Çine Madranspor’da yönetim, göreve getirdikleri yeni Teknik Direktör Erdoğan Özalp’la bir çıkış yakalayıp, 5 maçı arka arkaya kazanarak neredeyse Aydınspor’un 25 sene önce yakaladığı 8 haftalık galibiyet serisi rekoruna yaklaşıyordu. Bir sezonda 4 teknik direktör değişikliği yaparak Türk futbolunda nadir görülen bir değişlik yaparak başaralı olan nadir ekiplerden biri Çine Madranspor. Çine Madranspor da önümüzdeki yıl, bu sezonki hatalarından ders çıkarıp şampiyon olacak bir kadro kurmalıdır.

22 Nisan’da oynanacak İncirliova Belediyespor’la Kuşadasıspor arasında oynanacak Play-Out maçının Aydın’a yakışan bir maç olmasını temenni ederek, iki takıma da başarılar dilerim.