Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Çine Madran'ı yalnız bırakmayalım

2 Mayıs 2014, Cuma

     

Başarıyla devam ettiği 3. Lig yolunda son virajı yarın İzmir Atatürk Stadı’nda oynayacak olan Çine Madranspor'u, Manisa Belediyespor ile oynayacağı 3. Lig'e yükselme maçında tüm Aydınlıların desteklemesi lazım. Çine’nin maçı kazanıp 3. Lig’e çıkması halinde Büyükşehir olan Aydınımıza bir profesyonel takım daha eklenecek. Didim Belediyespor baraj maçı oynamayacak. İncirliova Belediyespor ligden direk düşmeyip, baraj maçı oynayacak. Hem maddi, hem manevi olarak Aydınımız kazanacak. Bu yüzden, yarın birlik olma zamanı. Aydınspor 1923’ün BAL'da Çiğli Belediyespor ile oynadığı şampiyonluk maçındaki seyirci rekorunun kırıldığı günü tekrar yaşatmak için Çine Madranspor Takımı, Aydınlıların bu maçı düşünmelerini ve desteklerini bekliyorlar. Ben bu maçta, birçok maçını seyrettiğim Çine Madranspor’a güveniyorum. Rakibimiz Manisa Belediyespor’u da seyrettim, ama bizim takımımızdaki tecrübeli ve isim yapmış futbolcu sayısı rakibimizden daha fazla. Hakan, İdris, Kadir, Erkan, Oktay, Muhittin, Alim ve Süleyman gibi uzun yıllar profesyonel liglerde başarıyla oynamışlardır. 2. Lig’de çok rahat oynayabilecek olan Çine Madranspor’un ayrı bir avantajı başarılı ve genç yaştaki tecrübeli antrenörü Gürkan Ferhatoğlu ve Milli Takımlar'da oynamış tecrübeli yardımcısı Hamdi Çam’dır. Bu takım gerçek kimliğini sahaya yansıttığı zaman bu maçı kazanıp 3. Lig’e çıkarak tüm Aydınlıları sevindirecektir.

Artık Aydınspor'a destek zamanı

Uzun süredir borçları ve sahipsizliği nedeniyle sahalarda görmediğimiz Aydınımızı gururla Türkiye’de temsil eden Aydınspor’umuz bu sezon başı Aydın Çepni, Mehmet Atay gibi kulübe emek vermiş yöneticilerin önderliğiyle 2. Amatör Küme'ye çıkmıştır ve gol rekoru kırarak şampiyon olmuştur. Artık bundan sonra ayağa kalkan ve borçları ödenmiş Aydınspor’a Aydınlı büyüklerin öncelikle ilimizin sevilen, halk ile iç içe olan Valimiz Erol Ayyıldız’ın sahiplenmesi ve Aydınlı büyüklerimizin yardımları gerekmektedir. Aydınspor’umuza Aydınlıların destek olması halinde eski günlerine döneceğine inanıyorum. Bu Pazar şampiyon Aydınspor’umuzun maçına tüm Aydınlıların gelmesi ve sahipsiz olmadığını göstermelerini bekliyorum.

Nazilli ne yaptı, ne yapmak istiyor?

2. Lig Kırmızı Grup'ta son 5 haftaya Play-Off’un en şansı takımı olarak giren Nazilli Belediyespor, Play-Off umutlarını aldığı kötü sonuçlarla kaybetti. Ne oldu da son haftalara girerken en şanslı takım olan Nazilli, daha sonra iddiasını kaybetti? Bunun nedenlerini aramak gerekiyor. Ayrıca kötü futbolcularla lige devam etmiş olsalardı, son haftalara en şanslı takım olarak girerlermiydi? Demek ki iyi futbolculara sahiplerdi ki, son haftalara kadar Play-Off’u kovaladılar. Ne yaptılar da 7 futbolcu kadro dışı bırakıldı? Biraz da başarısızlığı yönetimin kendinde araması lazım. Takım şanslı olduğu dönemde rakibiniz olan Ankaragücü ve Diyarbakır maçlarının galibiyet primlerini vermeyerek, futbolcuların motivasyonunu mu bozdunuz acaba? Neden iyi giderken futbolcuların primleri ödenmemiştir, merak ediyorum...