Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Play-Off hedefi ortaya konmalı

30 Ocak 2014, Perşembe

     

Spor Toto 2. Lig'de ikinci yarı geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla başladı. İki Aydın takımı da devre arasında yaptıkları transferlerle ikinci yarıya iddialı başladı.

 

İlk yarının son beş maçında galip gelemeyen Aydınspor 1923, isabetli transferler yaparak, Çanakkale Dardanelspor deplasmanında 1-0 galip gelerek devre arasını iyi geçirdiğini gösterdi. Bu hafta sonu sahasında Konya Anadolu Selçuklu ile karşılaşacak olan Siyah-Beyazlılar, zorlu maçta 3 puan alarak Play-Off hedefini ortaya koyması gerekiyor.

Teknik Direktör Mustafa Ceviz, geldiği günden itibaren yönetim ve futbolcular arasındaki problemleri çözmüş, antrenman sahası sıkıntısı ile uğraşmış ve sabretmiştir, bunun da mükafatını görmüştür. Yönetim daha önce yaptığı hatalardan ders çıkarmalı ve bundan sonra hata yapmadan Aydınspor 1923’ü hak ettiği yerlere götürmeli.

 

2. Lig'deki bir diğer Aydın ekibi Nazilli Belediyespor, hareketli geçen, kadronun ciddi anlamda değiştiği devre arasının ardından ikinci yarıya 3 puanla başlayamasa da, şampiyonluk mücadelesi veren Alanyaspor'a yenilmeden ikinci yarıya başlaması avantaj gibi gözüküyor. Nazilli Belediyespor, yeni transferler takıma uyum sağlayana kadar oynayacağı maçları en az puan kaybıyla geçmeli ve Play-Off hedefinden uzaklaşmamalı.

 

Bölgesel Amatör Lig'de lider Çine Madran, kötü başladığı ikinci yarının iki maçında kaybettiği puanları kredisinden harcamış ve rakiplerinin puan kaybetmediği haftada deplasmanda kazanarak rakipleri ile puan farkını korumuştur. Her maç çok gol kaçıran takıma, yeni transfer Kemal Bilal'in katkı sağlayacağını düşünüyorum.

 

Geçen haftaki yazımda, gerçek Aydınspor’un ayağa kalktığını, sahaya çıktığını ve Aydınlı siyasetçilerin ve işadamlarının yardımlarına ihtiyaç duyduğunu belirtmiştim. Bu yazımı yazmadan evvel Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ve Aydınspor 1923’ün profesyonel lige çıkartan Eski Başkan Ahmet Gümüş, Aydınspor’a maddi ve manevi yardım yaptıklarını öğrendim ve çok duygulandım. Her iki değerli arkadaşıma tüm Aydınspor sevenleri adına teşekkür ederim.

 

Amatör Süper Lig'de Atça Belediyespor’un başarılı gidişatını sürdürmesinden ve Umurlu Belediyespor’u da 1. Amatör Küme'de şampiyon olmasından dolayı her iki takımı da kutluyorum.