Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Transfer döneminde Aydın kulüpleri

24 Temmuz 2014, Perşembe

     

Yeni sezon öncesi Aydınspor 1923 geçen hafta yaşadığı haciz şoku ile çalkalandı. Başkan'ın, Aydın dışında olduğu bir günde kazanılması en zor olan ve kulüplerin en büyük değeri kupalar götürülürken, o anda kulüpte olması gereken yöneticilerin Aydınlılara hesap vermeleri gerekiyor. Geçen sezon da bu transfer ayında 5 milyon civarında para harcayan Başkan Şahin Kaya'yı 80 bin lira için mahcup eden ve zor duruma sokan yöneticiler kulüpte ne iş yaparlar. Türk futboluna 35 yıl hizmet etmiş bir Aydınlı olarak Başkan Kaya'ya bazı söylemlerim olacak. İsterseniz ciddiye alın, isterseniz yine bildiğinizi yapmaya devam edin.

Daha önceleri sizi yönlendiren ve başarısız olmanıza sebep olan kişilere dikkat etmelisiniz. Siz Aydın’a dışarıdan gelmiş geçen yıl Aydınspor 1923’ün başarılı olması için maddi manevi hizmet ettiniz. Ama size geçen yıldan beri kılavuzluk yapanlara dikkat etmelisiniz. Önünüzdeki kongrede size fayda sağlayıp kulübü düşündüğünüz yerlere gelmesine katkıda bulunacak kişiler ile yolunuza devam etmeniz gerekiyor. Öncelikle görev verdiğiniz insanlara dikkat edeceksiniz. Geçen yıl bilginiz haricinde yapılan hataları görüp, görev vererek çalıştığınız kişilere dikkat edeceksiniz. Neyse ki kongre kararı aldınız, kaybedilmiş olanları geride bırakıp, kongrede size faydalı olacak, Aydınspor 1923’e katkı sağlayacak kişileri seçerken Aydınımızın değerli spor büyükleri ile istişare yapmanızı diliyorum. Sizin gibi sporu seven işadamının kıymetini, Aydınlı spor severler çok iyi değerlendirir.

NAZİLLİ BELEDİYESPOR

Gelelim Nazilli Belediyespor'a. Siyah-Beyazlılar, geçen sezon başı yapılan hoca ve transfer yanlışlığı, devam eden sezon arasındaki transfer politikasının yanlışlığı yüzünden başarısız bir sezon geçirdi. Bu sezon artık geçmiş sezonlardan ders alıp, daha güzel şeyler yapmaları gerekiyor. Öncelikle birçok spor kulübüne nasip olmayan, sporu çok seven ve destekleyen Belediye Başkanları Haluk Alıcık var. O nedenle yönetim olarak çok şanslılar. Bu sezon başı teknik direktörlüğe getirdikleri, yıllardır tanıdığım ve Türk futboluna birçok futbolcu kazandırmış, geçen yıl maddi sıkıntıları olan Giresunspor’un şampiyon olmasında büyük emeği olan Ahmet Ertem’i getirmeleri Nazilli Belediyespor için büyük şans. Eğer Nazilli Belediyespor Ahmet Ertem'e inanır ve arkasında durursa, çok iyi yerlere geleceklerine inanıyorum.

ÇİNE MADRANSPOR

Aydınımızın yeni profesyonel olan kulübü, 3. Lig'deki Çine Madranspor, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in, kulüp yönetimine desteği ile akılcı bir transfer politikası izliyor. Ayrıca teknik heyete katılan Yardımcı Antrenör Turgay Balcı ve çoğunu tanıdığım yeni transferler ile 3. Lig'de kalıcı olacaklarına inanıyorum.

Aydınımızın bütün kulüplerine inanıyor ve güveniyoruz. İyi bir sezon geçirmeleri dileği ile..

***

Mübarek Ramazan Bayramı öncesi, herkese iyi bayramlar diliyorum.