Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Bir sezonun ardından

16 Mayıs 2014, Cuma

     

Bugünkü yazımda Aydın takımlarının 2013-2014 Futbol Sezonu’nu değerlendirmek istedim.

Sezona tanınmış Teknik Direktör Hüsnü Özkaya ve isim yapmış eski hakem Ali Aydın’la başlayan Aydınspor 1923, şampiyonluk yolculuğunun üçüncü ayında kaza geçirmiş ve direksiyona Mustafa Ceviz ve Mesut Toros’u getirmişler ve ilk yarıyı başarısız bir şekilde kapatmışlardır.

Devre arası kampında sezon başında Şahin Kaya ve kendisinin çalıştığı menajerler yüzünden takımı borç batağına sürükleten hatayı yapmamışlar ve Aydın’ı çok iyi tanıyan daha önceki yıl şampiyon olan Aydınspor 1923 takımının kurulmasına çok büyük katkı sağlayan Aydınlı menajer Hüseyin Ok’la yaptıkları çalışanlarla ucuz ve takıma faydalı futbolcuları transfer ettiler. Takım düşme potasına girmeyip yeni transferler uyum sağladıkça takım daha iyi sonuçlar aldı. Lig biraz daha devam etse takım daha üst sıralara çıkabilir, Play-Off vizesi olabilirdi.

Artık acı tatlı geçen sezondan ders çıkartılmalı. Yeni yönetim kulübü gereksiz borçlandırmamalı, hangi görüşte olursa olsun tüm Aydınlıları kucaklayacak ve Aydınspor 1923’ün çatısı altında toplamalı.

Nazilli Belediyespor

Sezon başı yaptıkları yanlıştan çabuk dönüp Taşkın Güngör’ü takımın başına getirerek ligin son beş maçına kadar Play-Off’un en büyük adayı olan Nazilli Belediyespor ne oldu da, son haftalarda bu şansını kaybetti? Artık bu sezondan ders çıkarıp, önümüzdeki sezon Nazilli Halkı’na layık, şampiyonluğa onayacak bir takım kurulması bekleniyor.

Bölgesel Amatör Lig

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Aydın’ı 3 takımla temsil ettik ve başarılı bir sezon geçirdik. Çine Madran şampiyon olurken, birlik olunca başarının kendiliğinden geldiğini herkese gösterdik. Çine Madran’ın şampiyonluğu nedeniyle diğer Play-Off oynamayan Aydın ekiplerimiz de bence ligde başarılı olmuşlardır. Genç Teknik Direktör Recep Özçelik, kurduğu genç ve yetenekli takımla lige renk katmış ve herkesin sempatisini kazanmıştır.

Hakemlerimiz

Aydınlı futbol hakemlerimiz kazasız belasız bir sezon geçirdi. PTT 1. Lig ve diğer profesyonel liglerde görev yapan Erbay Aldemir ve Bahattin Şimşek yardımcılarıyla birlikte yönettikleri maçlardan sonra kendilerine övgüyle söz ettirmeleri bir Aydınlı olarak beni çok mutlu etti. Genç istikbal vaat eden il hakemi arkadaşlarımızın, klasmandaki arkadaşlarımızı örnek almaları gerekiyor. Merkez Hakem Kurulu da, Aydınlı hakemlere daha fazla ilgi göstermeli ve hakemlerimize gerçek değeri vermesi gerekiyor.

Bozdoğan Belediyespor

Amatör Süper Lig şampiyonu, önceki sezon BAL deneyimi yaşayan Bozdoğan Belediyespor da, yeni sezonda daha dikkatli ve önceki deneyimlerinden ders çıkartmalılar. Yeni sezonda Bozdoğan’ın BAL’da Aydın takımları gibi başarılı bir sezon geçirmesini bekliyoruz.