Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

İkinci yarıya başlarken Aydınspor 1923 ve Madranspor

15 Ocak 2015, Perşembe

     

Gazetemiz Denge’de bundan sonra her hafta sizlerle beraber olacağım için çok mutluyum. Yeniden başladığım bu hafta, diğer mutluluğum görev yaptığım ve yeni gelen yönetimle ayrılmak zorunda kaldığım Aydınspor 1923’ün yeni yıla ve ikinci yarıya deplasman galibiyeti ile başlaması.

Maç öncesi cezalı ve takımdan gönderilen futbolcular nedeniyle moralleri bozuk, umutları azalan futbolculara yeni yönetimin maddi ve manevi moral vermeleri, teknik heyetin işini kolaylaştırmış ve futbolcuların maça inançlı çıkmalarını sağlamıştır. Çok iyi tanıdığım ve 4 buçuk ay beraber olduğum Aydınspor 1923 futbolcularının eksik olması beni hiç umutsuzluğa düşürmemiş, taraftar ve yöneticilerin bazılarına da yarım takımla çıksak bile Bayrampaşa’yı yeneceğimize inandığımı söylemiştim. Farklı galip geleceğimiz maçta erken yapılan değişiklikte forvet çıkartılıp, yerine ilk yarı hiç şans verilmeyen defans adamının oynamamasıyla tek kale oynayan takımımız, ileride top tutmayıp geriye çekilmemize neden olmuştur. Dua edelim ki kaleci Ahmet’e yüzde yüz çıkarttığı iki pozisyon ve rakibin kaçırdığı penaltıya. Yoksa farklı galip geleceğimiz maçı kazanamadan dönecektik. Artık geçmişten ders çıkarmak ve ileriye umutla bakmak gerekiyor. Yeni yönetimin eksik yanları, ikinci yarıyı en iyi şekilde tamamlayacak futbolcu almaları ve ikinci yarıya taraftarın umutla bakmalarını sağlamalıdırlar. Yeni yönetimin daha önceki senelerde yapılan yanlış transfer ve harcamalardan ders çıkarmaları ve bir önceki yönetimin kurduğu çok iyi takımı bozmadan isabetli transferler yapmaları gerekiyor. Şampiyon olamayacaksak bile play-offta birinci olabilmek için tecrübeli daha önce şampiyonluk yaşamış final oyuncularını transfer etmelidirler.

Şehrimizin diğer profesyonel takımlarından Çine Madranspor, bir hafta önce karamsar bir tablo çizmişti. Ancak, takım yaptığı transferlerle dikkat çekmiş, Antalya’da kamp yapan takıma bir kaleci ve defans alınması halinde düşme korkusu yaşanmayacaktır. Yeni yıl ve ikinci yarıda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.