Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Antalya’dan izlenimler

14 Ocak 2014, Salı

     

Bir süredir Aydın’ın profesyonel takımları Aydınspor 1923 ve Nazilli Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lig’deki Çine Madranspor’un kamp yaptığı Antalya’daydım. Orada Aydın takımlarının son durumunu da görme fırsatı buldum.

 

Aydın’ın 2. Lig’dekip ekiplerinden Nazilli Belediyespor, geçen haftaki hatasından dönüp, bir çok kulübün transfer etmek istediği kadro dışı kalan futbolcuları affederek kadrosuna katması ve eksik yerlere yaptığı transferlerle ikinci yarıda hedefe oynayacağını gösterdi. Siyah-Beyazlıların, ikinci yarıda hedefe ulaşacağına inanıyorum.

 

2. Lig’deki diğer takımımız Aydınspor 1923 ise, ayrılan futbolcuların yerine yaptığı transferlerle birinci yarıdaki kötü gidişe ‘dur’ deyip, ikinci yarıya umutla girmek istemekte. Sezon başı yapılan yanlışları göz önüne getirip, ikinci yarıya başlarken ilk yarıdan ders çıkaran bir görüntü vermektedir. Kulüp Başkanı Suha Bayırlı’nın, bizzat transferlerde söz sahibi olup direksiyona geçmesi ve sezon başına göre daha iyi işler yapması ayrı bir ümit olmuştur.

 

Antalya kampında takip ettiğim, izleyebildiğim Bölgesel Amatör Lig’deki Çine Madranspor ikinci yarı için bana ümit vermişti. Çok iyi hazırlanıp, eksik yerlerine iyi futbolcularla takviye yapmışlar. Başkan Ali Örter de kampa gelerek takıma moral vermişti. Ama gelin görün ki, Kumluca Belediyespor maçında Çine Madranspor çok kötü ve tanınmayacak haldeydi. Futbolcular, uzak bir deplasmana Çine’den gelen 80 civarındaki taraftarlarını üzdüler. Teknik heyet çok acil tedbir almalı ve ilk yarıdaki Çine Madran gibi oynayıp, seyredenlere zevk veren bir takım olmaları gerekiyor.

Didim Belediyespor ikinci yarıya başlarken taraftarını üzdü. Bundan sonraki maçları kazanıp, hedeften kopmaması gerekiyor.

İncirliova Belediyespor da, devre arasını kötü geçirmesine rağmen, Muratpaşa Belediyespor’u yenerek, pes etmediğini göstermiş.

 

***

Geçen haftaki yazımda Aydın amatörüne yıllardır hizmet eden gönüllülerden bahsetmiştim. Bazı değerli arkadaşları unutmuş olabilirim demiştim. Unuttuklarımdan İbrahim Gülümser, yıllardır Aydın’ımıza hem doktor, hem antrenör olarak yaptığı hizmetleri unutmak mümkün değil.

Ben genel olarak kişilerden bahsetmiştim. Camia olarak düşünürsek, Güneşspor, SHÇEK Spor, Köprülüspor, Nazilli Pamukspor, Acarlar Belediyespor gibi daha birçok takımların hizmetlerini sıralayabilirim.