Ufuk GEZEROĞLU
Futbol Menejeri

Aydın futbolunda gündem

7 Mart 2014, Cuma

     

Aydınspor nereye koşuyor?

Aydın 2. Amatör Küme’de iki maçta attığı 49 golle Türkiye rekoruna koşan, yıllarca Aydın’ı profesyone liglerde temsil eden gerçek Aydınspor’un eski günlerine döneceği dönemi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kurdukları takım, kullandıkları malzemeyle dikkat çeken Aydınspor’un mütevazi ve tribünden gelen, yıllarca Aydınspor’a hizmet eden Başkanı Aydın Çepni ve arkadaşlarını kutluyorum.

Aydınspor’a maddi olarak yardım edenlere teşekkür ediyorum. Yardımcı olanları, seçim öncesi siyaseti karıştırmak istemediğimden yazmak istemiyorum.

Çine ve Didim hedeflerine ulaşacak mı?

Bölgesel Lig’de ikinci yarının ilk haftalarında aldığı başarısız sonuçlardan sonra taraftarlarını korkutan Çine Madran, son 4 haftada aldığı galibiyetlerle eski günlerine döndüğünü gösterdi. Çine Kaymakamı ve Belediye Başkanı’nın gösterdiği gayretlere teknik heyet ve futbolcular liderlikle layık olmuşlardır. Didim Belediyespor için de özellikle Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı aynı şekilde. Keşke her yerde şehrin Mülki Amiri ve Başkanı sporla bu kadar ilgilenseler. Başarı fazlasıyla gelir.

Nazilli Play-Off yolunda

Üst üste aldığı galibiyetlerden sonra beşinci sıraya yükselen Nazilli Belediyespor Play-Off şansını fazlalaştırdı.

Tüm Aydınlılar olarak ayağa kalkıp Nazilli Belediyespor’u alkışlamalıyız. Yıllarca Belediyespor’a karşı olan bir insanım. Ama Nazilli Belediyesi gibi mütevazi bir takım, Süper Lig’de ve Bank Asya’daki Belediye takımları gibi büyük paralar harcamayıp futbolcularına verdikleri sözü tutmuşlardır.

Taşkın Güngör hoca ile yönetimde arkadaşlık ve dostluk üst seviyede. Başta Belediye Başkanı Haluk Alıcık olmak üzere teknik heyet ve futbolcuları ayakta alkışlıyorum.

Aydınspor 1923 nereye gidiyor?

Daha önce korkmuyordum. Ama son bir hafta da aldıkları 3 mağlubiyet beni ürküttü. Alt sıralarda olan takımlar için korkulu rüya psikolojisi, futbolcuları ürküntü yaşatır. Korkarsan çok daha kötü olur. Aydınspor 1923 yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular korkmasın. Korkarlarsa daha kötü şeyler olur.

Ayrıca bir an önce sakatların iyileşmesi, futbolcuların profesyonelce hareket edip alt sıralardan kurtulmaları için seri galibiyetler alması gerekir.

Amatör Süper Lig’de de lider Atça Belediyespor olaylı maçtan sonra ders çıkartıp, eskiye dönme sinyali vermiştir. Arkasından gelen Bozdoğan takımı da Atça’nın evresinde.