Takip Et
  • 10 Mart 2023, Cuma

HAYIRLI CUMALAR ???

Çalışanının hakkını yiyip, vergi kaçıran ama Cumayı kaçırmayan kardeşim, hayırlı Cumalar..

Apartman girişine "Mülk Allah'ındır" yazıp kira iki ay gecikince kiracıyı sokağa atan kardeşim sana da hayırlı Cumalar..

Torpili patlatıp başkasının yerine işe giren, beş vakit namazını kılıp internette paylaştığı cuma mesajları ile yediği kul hakkını ödeyeceğini zanneden kardeşim, sana da hayırlı cumalar...

Dolmuşa dört çocukla binip, bir kişi parası veren ama üç kişilik yerde oturup kendisini kimsenin görmediğini düşünen hanım abla, sana da hayırlı Cumalar..

Faiz haramdır deyip, bankadan çektiği kredi İle araba alan kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Her Cuma hayırlı Cumalar mesajı paylaşan, Cuma namazının kaç rekat olduğunu bilmeyen Cumartesi gecesi kafaları çekmeye giden sosyal içici kardeşim, sana da hayırlı Cumalar...

Profil resminde film yıldızı gibi resmî olup Cuma tweeti atan ehli namus kardeşlerim, sana da hayırlı Cumalar..

Dini sadece oruç tutmak, namaz kılmak ve kendine kestiği kurban zannedip haksızlığa, adaletsizliğe, hırsızlığa ses çıkarmayan kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Elinden Kuran, ağzından yalan, boğazından haram eksik olmayan kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Ölçüde, tartıda, sayımda hile yapıp, yediği kul hakkını hiç bir para ile ödeyemeyeceğini bildiği halde suçu başkalarına yüklemeye çalışan kardeşim, sana da hayırlı cumalar ...

Fatura kesmeyip vergiden çalan, dini günlerde bayramlarda erzak paketi dağıtan, kapı komşusunun açlığından haberi olmayan hayırsever kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Yüzüne güldüğü kişinin arkasından rahatça konuşup kötüleyen, atıp tutan ama internette dinî ve ahlâkî paylaşımlar konusunda mangalda kül bırakmayan iki yüzlü riyakar kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Allah'ın "Kul hakkı İle huzuruma gelme dediğini umursamayıp, kul hakkını omuzlayıp Camide İlk safta yer alan kardeşim sana da hayırlı Cumalar..

Sucuğun etiketine yüzde 100 dana eti yazıp, bağırsağı baharatlı mekanik kıyma ile dolduran, vatandaşın sağlığını düşünmeyen, para hırsına kapılmış kardeşim, sana da hayırlı Cuma'lar..

Bulunduğu koltuk, mevkii ve makamı sorumsuzca ve menfaati doğrultusunda kullandığı halde, çalışanının halini düşünmeyen, her şeyi Hak, Devlet ve Millet için yaptığını söyleyip, İLAHI ADALET dağıttığını zanneden kardeşim, Sana da hayırlı cumalar..

Helal'i Haram'ı çok iyi bildiği halde, yaptığı işi ve kazancını sorgulamayıp, beş fazla olsun, nasıl olursa olsun diyip dünya malına tamah edip hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayan kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Kula kulluk yapmayan, yalnız Yaradana kul olmaya çalışan, haktan ve adaletten ayrılmayan, doğru ve dürüst kalmaya çabalayan bundan dolayı, zulmedilen, acı çeken, yüreği yanan, yüreğimin, dualarımın sahibi güzel insanlar, dostlarım sizlere de hayırlı Cumalar.....

İyi hafta sonları değerli DENGE okurları 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.