Takip Et
  • 24 Haziran 2022, Cuma

DAVUTLAR İLÇE OLMALI!

Meslektaşım Enver Önder'in de yazdığı gibi Davutlar mahallesi tam hizmet alamıyor. Dilek Yarımadası, batık uçak, Sevgi plajı, mağaraları, manastırı ile turistlerin ilgisini çeken Davutlar ne yazık ki feci halde şehrin içinde lağım suları akarken yolları da delik deşik…

Kışın 25-30 bin kişinin kaldığı, yazın ise 1 milyon kişinin ziyaret ettiği mahalle olarak kalmak istemiyor.

Büyükşehir yasası ile 2014 yılından sonra belde vasfını kaybederek mahalleye dönüşen Davutlar, Kuşadası'nın arka bahçesi olmak ve üvey evlat muamelesi görmek istemiyor.

Geçmişi 11. yüz yıla dayanan Çerkez’ inden Yörüğüne, Giritlisinden muhacirine birçok kişiye ev sahipliği yapan Kuşadası’nın gözde mahallesi olan Davutlar’ da, son 10 yılda en fazla göç alan, temiz havası, doğası ve denizinin yanı sıra kendine has şeftalisi, mandelinası, zeytini ve sıcak su hamamıyla ünlenirken, mahalleye olan ilgisizlik ise tepkiye neden oluyor.

Davutların sadece seçimden seçime hatırlandığını ve verilen vaatlerin tutulmadığını savunan mahalle sakinleri, ‘ Her seçimde siyasilerin ve belediyenin vaatleri oluyor ama hiçbiri gerçekleşmiyor. Mahallemizin sokaklarından hala foseptik akıyor, çöpler her yerde, neyini anlatayım ki bilmiyorum. Çiçek dikmekle, park yapmakla belediyecilik olmaz. Dikilen ağaçlar da ilaçlanmadığından zamanı gelince pamuk lifi oluşuyor, ballık akıyor, kırık kaldırımlar, ot, çöp dolu her taraf. İlçe içerisinde temizlik için iki süpürgeci var, sanırım bunlarda yetemiyor, biraz ilgi istiyoruz. Davutların kaderi bu olmamalı.’

Mahallelerinden seçilen meclis üyesi Funda Şenol’ a da soruları olduğunu dile getiren vatandaşlar, ‘Sayın meclis üyemiz, mahallemizin sorunlarına ne kadar duyarlı merak ediyorum. Hiç sokakları dolaşıyor mu? Vatandaşın sorunlarını dinleyerek başkana iletiyor mu? Sanmıyorum. Hem Kuşadası Belediyesi'nden, hem de Büyükşehir’den hizmet fakiriyiz.’ dedi.

Seslerini bir türlü duymak istemeyen ve üvey evlat yaklaşımı gösteren Kuşadası'ndan ayrılıp ilçe olmak istediklerini bunu devlete ve siyasilere ulaştırmak için imza topladıklarını sözlerine ekledi.

Hepinize iyi hafta sonları değerli Denge okurları. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.