Zümrüt ÖZBAKIR

Şimdi Aydın için birlik vakti

30 Haziran 2018, Cumartesi

     

Seçimler geride kaldı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı seçildi.

Aydın’ın 8, Türkiye’nin 600 milletvekili belirlendi.

Kampanya dönemindeki ses, gürültü ve görüntü kirliliklerinden de kurtulduk.

Şimdi sıra geldi, 5’i ilk kez seçilen 8 Aydın Milletvekilinin 27. Dönem’de nasıl bir performans sergileyeceklerini görmeye.

Milletvekillerimizin Aydın’a ve Aydınlıya neler kazandıracaklarını hep birlikte göreceğiz.

Gerçi yeni sistemde milletvekilleri yatırımlar anlamda fiilen çok etkin olmayacak, sadece yasama görevlerini yerine getirecekler.

Fakat Aydınlıların vekil tayin ettikleri, Ankara’da bizleri temsil etmesini istediği milletvekilleri, şehrin sorunlarının çözümü, üretim ve istihdamın artması konularında da çaba harcayacaktır, harcamak zorundadır.

Seçim sürecinde partiler, liderler ve yerelde de adaylar arasında kırgınlıklar, gerginlikler olmuş olabilir.

24 Haziran’da sandıkta tecelli eden iradeyle birlikte “çivi çıkar, izi kalır” dense de tüm bunların geride bırakılması, unutulması gerekir.

Özlediğimiz ve beklediğimiz tablo şudur ki, parlamentoda Aydın’ı temsil edecek 4’ü AK Partili, 3’ü CHP’li ve 1’i İYİ Parti’li 8 milletvekili sık sık bir araya gelerek şehrin sorunlarının çözümü ve beklentilerinin karşılanması hususun fikir alışverişinde bulunması ve masaya hep birlikte yumruk vurabilmesidir.

Yerel seçimler de hızla yaklaşmaktadır.

Oyunbozanlık yapan milletvekilleri veya partiler, 2019 Mart ayında yapılacak seçimlerde bunun faturasını ödemek zorunda kalır veya Aydınlı seçmenlerce mükafatlandırılır.

Şimdi Aydın için birlik vaktidir.