Zümrüt ÖZBAKIR

Aydın’da TOBB da kazandı

3 Nisan 2018, Salı

     

Aydın Ticaret Odası seçimleri sonuçlandı. Hakan Ülken liderliğindeki sarı liste, 17 komitenin 15’ini kazanarak oda tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.

Hakan Ülken, TOBB Yönetim kurulunda görev alan ilk oda başkanı olmuştu. Seçim kampanyası sürecinde Ülken’in rakibi beyaz liste, munzam aidatlar üzerinden propaganda yürütmüştü. Hedefine sadece Hakan Ülken’i değil aynı zamanda TOBB’u ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu da koymuştu.

Seçim sonuçlarına bakıldığında, üyelerin aidata değil aidiyete göre davrandığını gördük. Ülken’in başarılı çalışmalarının üyeler tarafından takdir edildiğine tanıklık ettik.

Hakan Ülken, bu seçimi böylesine farklı kazanarak kendisine hedef alanlara ne denli ders verdiyse; TOBB’a ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na hedef alanları da haddini bildirmiş oldu.

Aydın’da yaşanan seçim sürecinin göbeğinde yer alan, hedefe oturtulan Rıfat Hisarcıklıoğlu, Hakan Ülken’e destek olmakla hiç hata etmediğini de yaşamış oldu.

Aydınlı olarak beklentimiz bundan böyle TOBB’da daha etkin bir Hakan Ülken görmektir. TOBB’un ülke yönetimindeki etkisi ve lobi gücünü ne denli Aydın için kullanabilirse, Hakan Ülken’e bir sonraki seçimde rakip bile çıkmayacaktır.