Zümrüt ÖZBAKIR

Bataklığı kurutmak

23 Ocak 2018, Salı

     

Şanlı ordumuz, Cumartesi günü savaş uçaklarıyla terör örgütlerinin yuvalandığı Suriye’nin Afrin kentini bombalalamaya başladı.

Pazar günü de kara unsurlarımız Suriye’ye girdi.

Savaş, ateş, kan, gözyaşı hiçbirimizin istemediği şeyler.

Şu üç günlük dünyada barış içinde yaşamak varken…

Fakat 40 yıla yakındır ülkemizin başına musallat olan ve onbinlerce insanımızı şehit verdiğimiz bu terör belasından artık tamamıyla kurtulmalıyız.

Devletlerin hesapları nedir bilmem.

Diplomasiden, uluslar arası ilişkilerden, askeri kurallardan anlamam.

Sıradan bir vatandaş olarak anladığım şudur ki bataklığı kurutmadığınız sürece sivrisinek ve haşerelerle mücadelede nasıl başarısız olunuyorsa, terör olayları da böyle.

Yıllarca ülkemizin doğu ve güneydoğusunda, bazen büyükşehirlerimizde ve turizm beldelerimizde, insanların en mutlu günlerinde en acımasızca eylemler gerçekleştiren, katliamlar yapan bu it sürülerinin bataklığının da artık tamamıyla kurutulması gerekiyor.

Cumartesi gününden bu yana devam eden ve silahlı kuvvetlerimizin başarıyla sonuçlandıracağından emin olduğum Zeytin Dalı operasyonun terör bataklığının tamamıyla kurutulmasına vesile olmasını diliyorum.

15 Temmuz sonrası içerisindeki hainlerden de arınan şanlı ordumuza bu zorlu görev için hepimiz dua etmeliyiz.

Terör bataklığını kurutmak için 30 yıldır bu denli cesaret örneği gösterilememişti.

Gelinen noktada ateş çemberine dönen bir coğrafyada terör unsurları ve destekçilerine karşı ‘ezer geçeriz’ duruşu sergileyen siyasi iradeden de toplumsal desteğimizi esirgememeliyiz.

Gün, birlik ve beraberlik günüdür.

Gün, terör bataklığını tamamıyla kurutma günüdür.