Zümrüt ÖZBAKIR

Misafirperverliğinizden şüphe duymuyorum

1 Haziran 2018, Cuma

     

Son günlerde ansızın evinize veya işyerinize gelen tanrı misafirleri de arttı. Hatta, sokaklarda takım elbiseli adamlar, cicili bicili kadınlar toplu halde gezerken, sizlere gülücükler dağıtıyor. Bunun amacı ne mi? 24 Haziran tarihine sayılı günler kala size şirin gözükmeye çalışmak, seçimlerde oyunuzu alabilmek. Bunların size 5 yıl hizmet edecek milletvekili adayları olduğunu siz anladınız zaten. Sizin de sadece görüntüye prim vermeyeceğinize, onlara bir takım sorularınız olacağını biliyorum.

 

Aydın’ın ve ülkenin 5 yıllık kaderini belirleyecek bu adaylara "Seçimlerden sonra size bir daha ne zaman ziyaret edeceklerini? Daha öncekiler gibi incir çekirdeğini doldurmayacak konulara mı, yoksa hizmetlere mi kafa yoracaklarını?" sorun.

 

İncir demişken, "Aydın’ın incirine, zeytinine, tarımına ve tüm canlılar için tehdit oluşturan jeotermal lobisine boyun mu eğecekler yoksa karşı mı duracaklar? Aydın’ın beş yıl boyunca yine havanda su dövmesinde mi yoksa tarımın başkenti olmasında mı etkin olacaklar? Aydın tarihinin çürümesine göz mü yumacaklar ya da her yıl 3-5 milyon turist ağırlaması için proje mi hazırlayacaklar? Aydın; Şehir Hastanesi’ne, yeni adliye binasına, çevreyoluna, yeni tren hatlarına ne zaman kavuşacak?" diye sorun. Çıldır Havaalanı ne zaman açılacak? diye sormanıza fırsat bulamadan, yıllardır olduğu gibi onlar, ‘Çıldır Havaalanı’nı açacağız’ diyeceklerdir. Sakın ola ki aldığınız cevapları not etmeyi unutmayın! Seçilen milletvekilleriniz en geç beş yıl içinde size yine ziyaret edecek. O zaman daha fazla sorma şansınız olacaktır.

 

Misafirperverliğinize güveniyorum. Bu kadar soruyla terlettiğiniz misafirlerinize, bir bardak su ikram edeceğinizden şüphe duymuyorum. Yoksa o bir bardak suyu hep bizler içmek zorunda kalıyoruz.