Zümrüt ÖZBAKIR

Sadece rakamlar değil siyasetçiler de konuşsa….

24 Mart 2018, Cumartesi

     

Aydın’da son günlerde siyaset sosyal medyada paylaşılan rakamlar üzerinden yapılıyor.

Belli bir zümrenin “Aydın’da 19 nedir?” diye sorarak başlattığı akıma, başka bir zümre de “Aydın’da 62 nedir?” diye sorarak cevap verdi.

Aydın’da 19, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun seçimlerden önce vaat ettiği 21 köprülü kavşaktan sadece 2’sini yapıp, diğer 19’unun akıbetinin ne olduğunun sorgulanması için başlatılmış.

Büyükşehir, sosyal medyadaki bu rakamlı sorgulamaya, köprülü kavşakların Karayolları’nın engeli nedeniyle yapılamadığı savunmasıyla ve belgelerle cevap vermeye çalıştı.

“Aydın’da 62 nedir?” veya “Peki Aydın’da 62 ne olacak?” şeklindeki paylaşımlarla da Çıldır Havalimanı’nın açılamaması ve bu 62 yılın çeyreğinden AK Parti’nin sorumlu olduğu vurgulanmaya çalışılmış.

Bakalım önümüzdeki günlerde Aydınlı siyasetçiler sosyal medyada hangi rakamlarla gündem oluşturmaya çalışacak.

Bunlar aslında “Ağlanacak halimize gülüyoruz” diyebileceğimiz türden gelişmeler. Ama yapacak bir şey de yok. Çünkü malzeme bu…

Gönül istiyor ki Aydın’da siyaset yapanları, siyaseten sorumlu olanları çok yakından tanıyalım, onlarla sohbet edebilelim, dertlerimizi, taleplerimizi ve övgülerimizi kendileriyle paylaşabilelim.

Ama ne mümkün…

Adamlar Aydın için harıl harıl çalıştıklarından dolayı toplumla böyle temas kurabilecek vakitleri yok ki sosyal medyadan siyasetçilik oynamayı tercih ediyorlar.

Aydın’da siyaset yapanların bazen simalarını ve bazen de ses tonlarını unutuyor olmamız işte bu nedenledir.

Aydın siyasetinde sosyal medyadaki rakamlar değil de siyasetçiler kendileri konuşsa aslında her şey çok daha farklı olacak.

Fakat kimi siyasetçiler kendi tercihleriyle ve kimi siyasetçiler de kargadan kılavuzlarının yönlendirmeleriyle Aydın siyasetini böylesine komik ve seviyesiz hale getiriyorlar.

Kaybeden Aydın ve Aydınlı oluyor…