Zümrüt ÖZBAKIR

Aydın’da yaşamak…

6 Ocak 2018, Cumartesi

     

Merhabalar sevgili DENGE Gazetesi okurları.

Öncelikle, bana gazetesiyle Aydın’ın her noktasına, internet sitesiyle de dünyanın her yerindeki Aydınlılara ve Aydın sevdalılarına ulaşan bu medya kuruluşunda yazı yazma ve fikirlerimi sizlerle paylaşma imkanı sağlayan Denge Medya Grup yöneticilerine ve yayın kuruluna teşekkür ediyorum.

Bana göre Aydınlı olmak, Tanrı’nın bizlere sunduğu pozitif bir ayrımcılıktır.

Elbette Aydın’da yaşıyor olmak da bir ayrıcalık…

Doğasıyla, havasıyla, bitki örtüsüyle, ürün çeşitliliğiyle, deniziyle, kültürel zenginlikleriyle diğer şehirlere göre çok daha kaliteli ve bir o kadar ucuz yaşam koşullarıyla, Aydınlı olduğumuz ve Aydın’da yaşadığımız için Allah’a ne kadar şükretsek azdır.

Geçenlerde bizim tvDEN ekibinden arkadaşlar Atatürk Kent Meydanı’nda vatandaşlarımıza, “Ege’de yaşamak bir ayrıcalık mıdır?” diye sormuşlar.

Aydın’ın yerlileri de, bu şehre sonradan yerleşmiş olanların da tamamı, bu soruya “Evet” yanıtı vermiş. Zaten “Hayır” deselerdi, nankörlük etmiş olurlardı.

Belki bazen günlük uğraşlarımız, ihtiyaç ve imkanlarımız bizleri bunaltıyor, yaşamdan zevk almaz hale getirebiliyor.

Böylesi olumsuz düşüncelere kapıldığımızda dahi, Aydın’da yaşıyor olduğumuzu hatırlayarak hayata bakışımızı, duygu ve düşüncelerimizi pozitife dönüştürebiliriz.

Daha dün sabah arkadaşlarımızın, gazetemizin sosyal medya hesabından “5 Ocak’ta papatyaların açtığı memleketin adıdır AYDIN” ifadesiyle Çine’den paylaştıkları papatyaların fotoğrafı bile, “Aydın’da yaşamak ayrıcalıktır” demeye yetiyordu.

O nedenle;

Aydın’ın,

Aydınlı olmanın,

Aydın’da yaşayabilmenin

Kadrini ve kıymetini bilelim.

Aydın’a ve Aydın’ın güzelliklerine kötülük edenlere de fırsat vermeyelim.

Gününüz, gönlünüz Aydın,

Gözünüz Aydın’da olsun.

Kalın sağlıcakla…