Utku Güngör

Yeni Galatasaray

15 Temmuz 2014, Salı

     

Hiç beklenmedik bir şekilde Roberto Mancini ile yollarını ayıran Galatasaray yönetimi uzun bir süre hoca arayışından sonra bir başka İtalyan hocayı Cesare Prandelli'yi takımın başına getirdi. İtalyan teknik adam hatırlayacağınız gibi İtalya Milli Takımı'nın başındaydı. Dünya Kupası'ndaki başarısızlığın faturası ona çıkmış ve İtalyan teknik adamın görevine son verilmişti. Prandelli'nin takımlarına baktığımızda disiplinin ön planda olduğunu görmekteyiz, zaten gelir gelmez takımdaki Emmanuel Eboue, Gökhan Zan, Lucas Ontivero, Sercan Yıldırım, Sabri Sarıoğlu ve Yiğit Gökoğlan'ı takımda düşünmediğini o futbolcuları kamp kadrosuna dahil etmeyerek gösterdi. Bu futbolcuların çoğunu tahmin ediyorduk, ama bu isimlerin içinde Sabri'nin olması beni ve birçok otoriteyi şaşırttı. Yıllardır Galatasaray'la sayısız başarıya imza atan, her zaman göreve hazır olup hiçbir zaman küskünlük yapmayan, taraftarın gönlünde taht kuran Sabri, namı değer ‘Reis’ kararı bazı kesimleri özellikle taraftarı memnun etmedi.

Prandelli ile Ersun Yanal'ın yolları daha önce kesişmişti. 2004 yılında UEFA Kupası 3. tur maçında Ersun Yanal'ın çalıştırdığı Gençlerbirliği, Cesare Prandelli'nin başında olduğu Parma'yı iki maçta da mağlup etmişti. Bu iki teknik adamın yıllar sonra Manisa'da 25 Ağustos'ta Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecekler, bakalım bu sefer gülen taraf kim olacak.

 

Bu sezon hem Galatasaray, hem de Fenerbahçe dördüncü yıldızı takmak için kıyasıya mücadele edecekler… Geçen senenin şampiyonu Fenerbahçe kadrosunu koruyup, iki senedir eksikliğini hissettiği bölgeye iyi bir isimle kapatıp kadrosuna güç kattı. Beşiktaş ve Trabzon da kadrolarını güçlendirmek için girişimlerde bulunuyorlar. Yeni sezon için şimdiden tahminde bulunmak zor ama bizim futbolseverler olarak temennimiz güzel ve temiz futbol olacaktır.