Utku Güngör

Yükselen grafik: Aydınspor 1923

4 Kasım 2014, Salı

     

“Ben sporcunun zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”

Mustafa Kemal Atatürk

Spor Toto 2. Lig'e çok kötü bir başlangıç yapan Aydınspor 1923 keskin bir yükselişe geçerek yenilmezlik serisini 7 maça çıkardı. Geçtiğimiz hafta sonu ligin güçlü ekiplerinden Ümraniyespor’u da devirererek yükselişini sürdürdürdü.

Hafta içi yerel basında futbolcuların paralarını alamadığı gerekçesiyle idmanlara çıkmadığını okuduk, bu haberler üzerine gözler bu maça çevrilmişti, ama korkulan olmadı. Futbolcular paradan daha önemli şeyler olduğunu bizlere sahada gösterdi. Günümüzde bu tür olayların örneği çoktur, ama çok az takım Aydınspor 1923 futbolcularının performansını sergiler.

Şahsiyetli oyuncuların varlığı takımları ayakta tutar, sadece para için oynayanlar daha fazla para veren bir kulüp bulunca arkasına bakmadan ayrılabilirler. Hatırlarsanız Galatasaray’da buna benzer bir Ribery olayı yaşanmıştı. Bu şahsiyet yoksunu, paragöz futbolcu alacaklarının geciktiğini öne sürerek takımdan ayrılmıştı. Bunun yanında şahsiyetli futbolcuların örneği çoktur mesela efsanevi İtalyan kaleci Buffon sakatlığında takımını mağdur etmemek için kendi parasıyla kaleci transfer etmiştir ve son olarak Sabri Sarıoğlu. Kadro dışı bırakıldı kendine kulüp bul denildi, birçok Anadolu kulübü istemesine rağmen o gitmedi, bekledi, sabretti sonunda kazanan o oldu. Kasımpaşa maçında o çok sevdiği formasına kavuştu. Allah her takıma böyle fubolcular nasip etsin.

Akif Başaran’a da değinmeden geçemeyeceğim. Bir hocanın takıma ne kadar tesir edebileceğini bize gösterdi. Bu olaylardan sonra takımı toplamak maça hazırlamak bir teknik direktör başarısıdır. Başarılarının devamını diliyorum.