Utku Güngör

Sultanhisarpor - Çeştepe maçından...

1 Ekim 2014, Çarşamba

     

Geçtiğimiz hafta sonu Atça'da oynanan Birinci Amatör Küme'deki Sultanhisarspor ile Çeştepespor maçındaydım. Daha önce Sultanhisarspor'un maçlarının sonuçlarını internetten öğreniyorduk. Geçen hafta 5- 0'lık gelen galibiyet beni de şaşırtmış farklı bir gözle, farklı bir beklentiyle gitmiştim Atça'ya. Maçın başından iyi oynayan taraf Çeştepespor'du. Sultanhisarsporlu futbolcular adeta birbirleriyle ilk defa oynuyormuş gibiydiler. Maçın başından beri üç pas yapamayan bir takım vardı sahada. Acaba bu takım hiç idman yapmıyor mu sorusunu akıllara getirmedi değil. Bazı futbolcuların sahada yürüyecek halleri yoktu. İlk yarım saat oyun olarak dengede geçti, ama yarım saatten sonra rakip Çeştepespor oyunda ağırlığını koyup kolay bir şekilde skora gitti ve farklı bir skorla 3 puanını hanesine yazdırdı.

Bir takımda bir haftada neler değişir anlamış değilim bir hafta önce alınan 5-0'lık bir galibiyet ardından 5-0'lık bir mağlubiyet burada büyük bir sıkıntı var teknik ekibin bu durumu düşünmesi gerekir. Çeştepespor'un sol açığını (7) çok beğendim Sultanhisar'ın sağ kanadını savunan Hüseyin'i çok zorladı. Sultanhisarspor dakika 70'den sonra oyun disiplininden iyice koptu ve art arda gelen gollere sahadan 5-0 mağlup ayrıldı. Bu arada Çeştepespor'u da kutlamak gerek tabiki. Fizik olarak da rakiplerinden bir kaç gömlek üstündü.

Sultanhisarspor'un desteğe ihtiyacı var

İki sene önce Sultanhisar Stadı'nın yerine yapılan fabrika nedeniyle, yıllardır kendi sahasında oynayan Sultanhisar son iki senedir otobüs kaldırıp deplasmana gidermiş gibi Atça'ya gidiyor. En yakın zamanda bir stadın yapılması gerekmektedir güzel ilçemiz Sultanhisar'a. Unutmayın amatör kulüpler desteklenmezlerse yol olmaya mahkum olurlar.