Sezgin MADRAN
sezgin.madran@aydindenge.com.tr

Çine siyaseti ve notlar

5 Aralık 2013, Perşembe

     

Aydın’ın ilçeleri arasında en fazla siyaset yapılan yerin Çine olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu kadar siyasetin çok konuşulduğu bir yerde, etki süresinin kısa oluşu da dikkat çekicidir. Çine’deki siyaset seçimlerden 3 ay önce başlar seçimden sonra da biter. Siyasetin temelinde hizmet vardır ama Çine'de tam bu manada olmamaktadır. Siyasetçiler memleketine hizmet etmek için çalışmalıdır. Her geçen yıl siyasetçilerin bu mantıktan uzaklaştığını görüyorum. Bazı siyasetçiler var ki, memleketini ve onu seçenleri unutup, sadece kendisi için çalışıyor.

Bu kadar siyasetin çok konuşulduğu ve yapıldığı ilçede niye memleketin sorunlarına çözüm bulunmadığını ve neden her geçen gün Çine'nin geriye gittiğini bir türlü anlayamadım. Bizim nüfusumuzun yarısı kadar olan ilçeler bizi geride bırakmış durumda. Biz hala daha bir arpa boyu yol alamamışız. Bunun bir tek açıklaması var. Birileri Çine’nin gelişmesini istemiyor. Gelişmemesi için de çok çalışıyor. Şimdiye kadar bu konuda başarılı olmuşlar, inşallah bundan sonra olamazlar. Aksi takdirde Çine daha da kötüye gidecek ve köhneleşecek. Artık Çine’nin üzerindeki bu siyah bulutları kaldıralım. Siyasette kısır döngüler, her zaman yaşadığımız yere zarar vermiştir. Bu kısır döngülerden kurtulalım. Aksi takdirde…

***********

Son günlerde CHP’li Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in, "AK Parti’ye mi geçiyor?" haberi Çine gündemine bomba gibi düştü. Başkan Dinçer, bu teklife nazikçe hayır cevabı vermiş. AK Parti İlçe Başkanı Erkan Özkaya, bu tekliften haberi olmadığı için Başkan Dinçer’in teklifi kimden aldığını açıklamasını istiyor. AK Parti’nin üst düzey yöneticileri il ve ilçe teşkilatını yoksaymış. Bence bunu çok kurcalamaya gerek yok. Eğer Özkaya, Çine’de siyasette ağırlığını koyabilseydi her şeyden haberi olurdu. Kendisi de her şeyden haberdar edebilirdi. Aday mı, değil mi daha onu bile açıkça söyleyebilmiş değil. Bu da Özkaya’nın eksik yönleri olduğunu işaret eder.

************

Geçen hafta Çine Madranspor Kulübü Birlik ve Dayanışma yemeği düzenledi. Yönetim her şeyi çok iyi organize etti. Bu yemek Çine’de ve Aydın’da çok konuşuldu ve güzel intiba bıraktı. Çine Madranspor Yönetimi ve emeği geçen herkesi kutluyorum. İnşallah 3. Lige çıkar, aynı yemekte Çine Madranspor’un şampiyonluğunu kutlarız. Yalnız bu yemekte bu başarının en büyük mimarı futbolcuların olmayışını Ufuk Gezeroğlu gibi ben de eleştiriyorum.

************

Pazartesi gününden itibaren Aydın Denge Gazetesi, İzmir’de basılarak tüm ile girmeyi başardı. Bu Aydın için büyük bir kazanç. Aydın Denge Gazetesi, İmtiyaz Sahibi Mehmet Aydın ve Genel Yayın Koordinatörü Emin Aydın’ın girişimleri neticesinde şimdiye kadar hiçbir yerel gazetenin cesaret edemediğini yaptı. Bu ekibin içinde olduğum ve Çine ayağında görev yürüttüğüm için şahsen ben de çok gurur duydum. Diğer ilçelerdeki arkadaşlarımızın da çok başarılı olacağına inanıyorum. İlçemizide biz, Çinelilerden aldığımız güçle daha güzel işler yapmak için çalışacağız. Teşekkürler Çine, Teşekkürler Aydın… Yazarın Tüm Yazıları
Hayal kurmak
Çine’ye gelin gari
Artık beklemeyelim
Çine’de neler oluyor?
Topu gazeteciye atmak
Kuyruk Acısı...
Çine’nin gündemi
Hepsini kısa geçiyorum
Çaydan geçene kadar
Tezatlıkların ilçesi Çine
Hatamla sev beni
Ağanın durumuna düşmeyin...
Çine’nin durumu
"Pişmanım"
1 Nisan şakası
Seçimleri bekleyin
Yazmaktan bıktık…
Erik yiyecen mi?
Yorum sizin
Kendilerine faydası yok
Değerlere sahip çıkmak
Gururlu ve mutluyuz
Çine'nin gazetecileri satılık değil
İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?
Çinelinin başı kel mi?
Küçük işlerle mutlu olmak
O ışıkları kaldırın
Yazmayacaktım ama…
Ah bu madenciler
Anlatılmaz yaşanır
Çineliler isterse…
Madranspor için kenetlenilmeli
Çocukluğumu özlüyorum
Bu fırsat kaçmaz
Seçim, geçim ilişkisi
CHP Çine siyasetini çözmüş
5 yılımız boşa gitmesin
Çok yazık…
Kim kazanacak?
Şafak 24
Teşekkürler Çine…
Ne sağımız belli ne de...
Partilerin liste sancısı
Kaldır ve indir
Çine’de bir haftada olup bitenler
Yerel seçimlere Çineliler damgasını vuracak
Çineliler kenetlenmeli
Siyasi bilmece
Oy avcılığı
2014’te Çine kazansın
Bu haftaya hazır mısın Madranspor?
Çine ekonomisi
Çine siyaseti ve notlar
Çileli Çine
Kandırmayın, kanmayın
Bu çocukların vebalini almayın
Merhaba