Sezgin MADRAN
sezgin.madran@aydindenge.com.tr

Yerel seçimlere Çineliler damgasını vuracak

23 Ocak 2014, Perşembe

     

Geçen hafta AK Parti İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklandı. Pazar günü de Aydın Spor Salonunda Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanlarının Aday tanıtımı törenini takip ettim.

 

Uzun bekleyiş sonrası nihayet ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Geçen yazımda belirttiğim gibi AK Parti Çine Adayı kim olacak sorularından kurtulmuş oldum.

 

Kimin kazanacağını tahmin etmemiz veya söylememiz mümkün değil ama ortada bir gerçek var. Bu yerel seçimlere Çineliler damgasını vuracak. Bunun için adayların çok çalışması gerekiyor. Bunu niye mi söylüyorum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş Çineli. Aydın Efeler İlçe Belediye Başkanı Adayı Yalçın Pekgüzel Çineli. Didim Belediye Başkan Adayı Ufuk Döver Çineli.

 

Partilerin belediye başkan adayları açıklandı. Sıra şimdi meclis üyelerinin belirlenmesine ve projelere kaldı. İnşallah kimse yapamayacağı uyduruk projeleri seçmenin önüne sunmaz.

***

Siyasetçileri uyarmak istiyorum. Ne den mi? Geçen hafta içinde bir siyasi parti ilçe başkanı basın mensubu arkadaşlarımı karşısına almış güzel bir fotoğraf çekilmiş ve yazılı bir açıklama yapmış. Açıklamasında AK Parti ve CHP’yi eleştirmiş. Buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. Bu ilçe başkanı daha sonra CHP’li bir abimizle karşılaştığında da kıvırtmaya başlamış. Demiş ki, ‘O yazılanları ben söylemedim. Gazeteci arkadaş kendisi uydurmuş’. Yaptığı yazılı açıklamanın arkasında durmayanların neden siyaset yapma ihtiyacı duyduğunu bir türlü anlamış değilim. Siyasetin temel amacının bulunduğu yere hizmet etmek olduğunu hepimiz biliyoruz. Yazdığı açıklamanın arkasında durmayan A veya B kişiyi gördüğünde kıvırtan siyasetçilere kapımız kapalı. Yazdığın açıklamanın arkasında durmayacaksan, siyaset yapıyorum diye milletin önüne geçmeyeceksin ve siyaset yapmayacaksın. Küçük bir sıkıntı olduğunda suçu gazetecilere atmayacaksın. Eğer yazdığın yazının arkasında duramayacaksan da görevini bırakıp, yapabileceklerin önünü açmak en büyük erdemliktir.

***

Pazartesi günü akşamı Çine’de uzun yıllar gazetecilik yapan Yılmaz Sağlık ağabeyimiz akciğer kanserine yenik düştü. Meslek büyüğümüze Allah’tan rahmet, tüm ailesine sabır diliyorum. Mekanın cennet olsun Yılmaz abi.Yazarın Tüm Yazıları
Hayal kurmak
Çine’ye gelin gari
Artık beklemeyelim
Çine’de neler oluyor?
Topu gazeteciye atmak
Kuyruk Acısı...
Çine’nin gündemi
Hepsini kısa geçiyorum
Çaydan geçene kadar
Tezatlıkların ilçesi Çine
Hatamla sev beni
Ağanın durumuna düşmeyin...
Çine’nin durumu
"Pişmanım"
1 Nisan şakası
Seçimleri bekleyin
Yazmaktan bıktık…
Erik yiyecen mi?
Yorum sizin
Kendilerine faydası yok
Değerlere sahip çıkmak
Gururlu ve mutluyuz
Çine'nin gazetecileri satılık değil
İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?
Çinelinin başı kel mi?
Küçük işlerle mutlu olmak
O ışıkları kaldırın
Yazmayacaktım ama…
Ah bu madenciler
Anlatılmaz yaşanır
Çineliler isterse…
Madranspor için kenetlenilmeli
Çocukluğumu özlüyorum
Bu fırsat kaçmaz
Seçim, geçim ilişkisi
CHP Çine siyasetini çözmüş
5 yılımız boşa gitmesin
Çok yazık…
Kim kazanacak?
Şafak 24
Teşekkürler Çine…
Ne sağımız belli ne de...
Partilerin liste sancısı
Kaldır ve indir
Çine’de bir haftada olup bitenler
Yerel seçimlere Çineliler damgasını vuracak
Çineliler kenetlenmeli
Siyasi bilmece
Oy avcılığı
2014’te Çine kazansın
Bu haftaya hazır mısın Madranspor?
Çine ekonomisi
Çine siyaseti ve notlar
Çileli Çine
Kandırmayın, kanmayın
Bu çocukların vebalini almayın
Merhaba