Sezgin MADRAN
sezgin.madran@aydindenge.com.tr

"Pişmanım"

10 Ekim 2014, Cuma

     

Bu yıl yıllık izine çıkamasam da Kurban Bayramı dolayısıyla 4 gün izin yapma fırsatı buldum. Herkesin yaptığı gibi bende Kurban Bayramı'nı çok sevdiğim mahallemde geçirdim. 4 gün boyunca gezerek, büyüklerimizi ziyaret edip muhabbet etme şansı buldum.

 

Siyasetçi değilim ama seçmene deyim yerindeyse; bir dokun bir ah işit. Aydın’ın Büyükşehir olmasından dolayı köyler mahalleye döndüğü için mahallelere ne Büyükşehir Belediyesi yeterli hizmet götürebiliyor, ne de ilçe belediyeleri. Kısacası mahalle muhtarları başta olmak üzere bütün vatandaşlar dertli.

 

Siyasetçiler vatandaşın derdine şimdiye kadar bir çözüm bulamadı. İnşallah, önümüzdeki günlerde bir çözüm bulmak için uğraş veriler.

 

Tatili fırsat bilerek gittiğim mahallemde büyüklerle sohbet ettim. Ülke gündemiyle başlayan sohbeti, yerel yönetimlerle sona bağladık. Çine’nin mahallelerinde yaşan vatandaşlar sıcak yaz ayında susuzlukla büyük uğraş verdi. Bu konuda ne Aydın Büyükşehir Belediyesi nede Çine Belediyesi çözüm bulamadı. Herkes, topu birilerin üzerine atarak süreci geçiştirdi. Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur sayesinde su derdiyle boğuşan mahalle halkı, bu sıkıntıdan bir nebze olsa kurtuldu.

 

Sohbet ilerleyince muhabbet ettiğim Mehmet Amca'ya 'yerel seçimlerde oyunu kime verdin?' diye sordum. Mehmet Amca, açık ve gür bir sesle CHP’ye diye cevap verdi ve şunları ekledi:

“Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, seçimlerden önce mahallemize geldiğinde kendisine ve ekibine çok güvenmiştim. Sağ görüşlü olmama rağmen CHP’ye oy verdim. Yerel seçimler geçeli kaç ay oldu. Ortada hiçbir çalışma ve hizmet yok. Şimdi oy verdiğim için pişmanım.”

 

Bunu sadece benim mahallemdeki seçmen söylemiyor. Çine merkez ve mahallelerinde yaşayan herkesin ağzından bu sözleri duyabiliriz. Siyasetçiler, seçimlerden önce gittikleri mahallelerde atıp tuttular. Uygulamaya gelince ‘tık’ yok. Gerçi önümüz de uzun yıllar var. Belki verdikleri sözleri yerine getiriler diye düşünüyorum. Yazarın Tüm Yazıları
Hayal kurmak
Çine’ye gelin gari
Artık beklemeyelim
Çine’de neler oluyor?
Topu gazeteciye atmak
Kuyruk Acısı...
Çine’nin gündemi
Hepsini kısa geçiyorum
Çaydan geçene kadar
Tezatlıkların ilçesi Çine
Hatamla sev beni
Ağanın durumuna düşmeyin...
Çine’nin durumu
"Pişmanım"
1 Nisan şakası
Seçimleri bekleyin
Yazmaktan bıktık…
Erik yiyecen mi?
Yorum sizin
Kendilerine faydası yok
Değerlere sahip çıkmak
Gururlu ve mutluyuz
Çine'nin gazetecileri satılık değil
İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?
Çinelinin başı kel mi?
Küçük işlerle mutlu olmak
O ışıkları kaldırın
Yazmayacaktım ama…
Ah bu madenciler
Anlatılmaz yaşanır
Çineliler isterse…
Madranspor için kenetlenilmeli
Çocukluğumu özlüyorum
Bu fırsat kaçmaz
Seçim, geçim ilişkisi
CHP Çine siyasetini çözmüş
5 yılımız boşa gitmesin
Çok yazık…
Kim kazanacak?
Şafak 24
Teşekkürler Çine…
Ne sağımız belli ne de...
Partilerin liste sancısı
Kaldır ve indir
Çine’de bir haftada olup bitenler
Yerel seçimlere Çineliler damgasını vuracak
Çineliler kenetlenmeli
Siyasi bilmece
Oy avcılığı
2014’te Çine kazansın
Bu haftaya hazır mısın Madranspor?
Çine ekonomisi
Çine siyaseti ve notlar
Çileli Çine
Kandırmayın, kanmayın
Bu çocukların vebalini almayın
Merhaba