Sezgin MADRAN
sezgin.madran@aydindenge.com.tr

CHP Çine siyasetini çözmüş

3 Nisan 2014, Perşembe

     

Pazar günü her yerde olduğu gibi Çine’de de demokrasi şöleni vardı. Çineliler 5 yıl kendisini yönetecek Çine Belediye Başkanı'nı ve mahalle muhtarlarını seçti. Herkes sandık başına giderek hür iradesiyle oyunu kullandı.

Çine’de değişim olmadı. 3 yıl önce Çine Belediye Başkanlığı görevini vekâleten alan Enver Salih Dinçer, rekor oyla belediye başkanlığına seçildi. Sadece seçim arefesinde çalışmayan CHP, her zaman vatandaşla iç içe olmanın meyvesini aldı. Üç dönemdir Aydın Milletvekili Osman Aydın ile Çine Belediye Başkanlığını kazanan CHP, bu dönem de Enver Salih Dinçer ile Çine Belediyesi'ni kazanarak gerçek gücünü göstermiş oldu. Herkesin aklında olan, "Seçmenin CHP’ye Osman Aydın var" diye oy veriyor mantığını da bu seçimde CHP kırmış oldu. Asıl gücün Çine Belediyesi'nin ve bir de adayın etkili olduğunu bu seçimlerde gösterdi. Kısacası CHP Çine siyasetini çözmüş görünüyor.

***

Gelelim muhalefete. Buradan şu konulara değinmeden geçemeyeceğim. Ülke genelinde yüzde 45 oy alan AK Parti, Çine’de üç dönemdir olduğu gibi bu seçimde de hezimete uğradı. Bunun bir tek açıklaması var; AK Parti'nin Çine İlçe Teşkilatı başarısız....

Seçimler biteli 4 gün oldu. Aydın’ın bazı ilçelerinde AK Parti’nin İlçe Başkanları Yönetim Kurulu ile istifa ederken Çine’de henüz ses soluk yok. Bu da şunu gösteriyor; seçimi kaybedenler görevini başında kalmayı tercih ediyor. Peki neden? Gerçi bunlar siyasete seçimler başlamadan 3 ay önce başlarlar, kaybedince de sesi soluğunu keserler. AK Parti Çine İlçe Teşkilatı'nın A’dan Z’ye değişmesi gerekiyor. Yerine siyasette ismi karışmamış ve bu işi daha iyi yapabilecekler gelmeli. 2011 yılında yapılan milletvekili seçimlerde 14 bin oyu olan bir partinin oyunu 11 bine düşürmesi çok kötü. Eğer bu mantık böyle devam ederse ileri ki seçimlerde Çine'de AK Parti’nin MHP’den bir farkı olmayacak.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ve ekibine ve tüm mahalle muhtarlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum.Yazarın Tüm Yazıları
Hayal kurmak
Çine’ye gelin gari
Artık beklemeyelim
Çine’de neler oluyor?
Topu gazeteciye atmak
Kuyruk Acısı...
Çine’nin gündemi
Hepsini kısa geçiyorum
Çaydan geçene kadar
Tezatlıkların ilçesi Çine
Hatamla sev beni
Ağanın durumuna düşmeyin...
Çine’nin durumu
"Pişmanım"
1 Nisan şakası
Seçimleri bekleyin
Yazmaktan bıktık…
Erik yiyecen mi?
Yorum sizin
Kendilerine faydası yok
Değerlere sahip çıkmak
Gururlu ve mutluyuz
Çine'nin gazetecileri satılık değil
İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?
Çinelinin başı kel mi?
Küçük işlerle mutlu olmak
O ışıkları kaldırın
Yazmayacaktım ama…
Ah bu madenciler
Anlatılmaz yaşanır
Çineliler isterse…
Madranspor için kenetlenilmeli
Çocukluğumu özlüyorum
Bu fırsat kaçmaz
Seçim, geçim ilişkisi
CHP Çine siyasetini çözmüş
5 yılımız boşa gitmesin
Çok yazık…
Kim kazanacak?
Şafak 24
Teşekkürler Çine…
Ne sağımız belli ne de...
Partilerin liste sancısı
Kaldır ve indir
Çine’de bir haftada olup bitenler
Yerel seçimlere Çineliler damgasını vuracak
Çineliler kenetlenmeli
Siyasi bilmece
Oy avcılığı
2014’te Çine kazansın
Bu haftaya hazır mısın Madranspor?
Çine ekonomisi
Çine siyaseti ve notlar
Çileli Çine
Kandırmayın, kanmayın
Bu çocukların vebalini almayın
Merhaba