Takip Et
  • 1 Kasım 2015, Pazar

Kaybetmek için kaybetmelisin

Hayat boyu karşınıza çıkacak en güncel konu bu. Siz, eşiniz ya da değer verdiğiniz birileri için endişe duyacağınız, çözüm arayacağınız pek çok sorunun kaynağı. Fazla kilolardan ve bu kiloları kaybetme zorunluluğundan bahsediyorum. Fazla kiloları kaybetmek için, tansiyon ve şeker ölçümlerimizi makul düzeylere çekebilmek için, güncel yaşantımızda kaybetmemiz gerekenler var. Elbette öncelikle uzman hekimlerden ve diyetisyenlerden yardım almak şart. İyi bir spor hocası da sağlığınız için önemli katkılar koyacaktır. Ancak kaybetmek istiyorsanız, kaybetmeniz gerekenler var.

Öncelikle ŞEKER'i kaybetmekle başlayabilirsiniz. Meyvedeki değil kastım, ama çaya kahveye, tatlıya, reçele bolca boca edilenden bahsediyorum. Hani toz ya da kesme satılan. Kaybedin onu, toz olsun gitsin adı gibi. HAZIR SALATA SOSU kullanıyor musunuz, cevabınız evetse, onu da yok edin. Limon, zeytinyağı, sirke ve nar ekşisi bu kadar kolayca ulaşılabilirken, hazır sosları kaybedin gitsin. MARGARİN evet kesinlikle kaybetmelisiniz hayatınızdan. Sabahları 1 çay kaşığı tereyağ sürün ekmeğinize. ŞEKERLİ MEŞRUBAT arive derci deyin kaybolsunlar. Limonlu soda, doğal maden suları baştacı (eğer tansiyonunuz müsade ediyorsa ). PATLAMIŞ MISIR da kusura bakmasın. Sinemada büyük boy diye verilen promosyonda 600 civarında kalori var ki 10 dilim ekmeğe bedel. İyisi mi kaybedin onu da aklınızdan.

ŞARKÜTERİ ETLERİ denen salam, sosis türevlerini de bi zahmet. Sığır, kuzu,oğlak, tavuk ve balık her yerde ve her keseye uygunken, işlenmiş nitritli gıdaları kaybedin dostlarım. SİMİTLER VE ÇÖREKLER, HAZIR BİSKÜVİ VE KRAKERLER de hiç kusura bakmasınlar, kaybedilmeliler.

Anlayacağınız kilo kaybetmeden önce kaybetmemiz gereken pek çokta şey var. Bu da ciddi bir yaşam şekli değişikliği gerektiriyor. Siz önce bu kayıpları göze alın, sonrası çok kolay gelecek. Hekiminiz, diyetisyeniniz ve spor hocanızla randevunuza koşa koşa gideceksiniz. Uzun süredir görmediğiniz arkadaşların hayret nidaları, zorlu diyet yolculuğunda ruhunuza asılan madalyalar olacak. Ve kilo kaybetmek için öncelikle yaşamınızda kaybetmek, vazgeçmek zorunda olduklarınızı unutmadan, tartılarla barışık bir yaşam için bunları kaybedin ama başlamak için hiç vakit KAYBETMEYİN.

Sağlıkla kalın!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.