Takip Et
  • 1 Nisan 2015, Çarşamba

Aydın Futbolunun Mihenk Taşı!

Uzun zamandır endişe ve hüzünle takip ediyordum Madransporumuzu. Geçen sezonun muhteşem performansına inat 3. lige tutunabilmek için bocalıyor, sevenlerini kaygılı bir bekleyiş e mahkum ediyordu. Sezon başında sıfırdan oluşturulan kadro ve profesyonel lig tecrübesi olmayan yönetici ler, amatör uğraşlarının karşılığını alamamaktan muzdarip, çözüm üretmeye çabalıyordu. Garip bir iştir bu futbol takım bir kez kaybetmeye alıştı mı, yandın. Topçular özgüvenlerini kaybeder ve ayakları topa gitmez olur.

Sevgili Ali Örter ve arkadaşları tarihe geçecek bir şampiyonluk yaşayıp mucize bir finalin ardından bayrağı Atatürk Stadı’nın orta yuvarlağına ddim işkence, bu sezon görev alarak bence gereksiz bir risk aldılar. Neticede çok farklı iki lig ve çok farklı deneyim gerektiren bir iş. Üstüne "bu yıl hedefimiz düşmemek" tarzı bir açıklama gelince, yandı gülüm keten helva. Siz hedefi böyle koyunca, seyirci ve topçunun özgüveni yerle yeksan oluyor. Sonra gelsin "şerefli yenilgiler bir oynadık onlar kazandı "safsataları. Doğal olarak önce hoca ayrıldı. Bir büyük acemilik te yeni hoca tercihinde yapılıyordu ki, birden yanlışlardan dönüldü. Önce Aydınlı camia dan bir idari menajer ardından Aydınspor’un evlatlarından bir hoca ile anlaşıldı.

Takımda negatif hava birden dağıldı, 3 maç üstelik 2 si kritik deplasman 9 puanla geçildi. Yüzlere kan geldi. Artık iki hafta içeride 12 adamın desteğiyle kazanıp "tavşanın bayırı aşması" kaldı geriye. Sonra hiç vakit kaybetmeden yeni sezon planlaması yapılmalı. Bence bu sezon yaşananlar genç yönetime ihtiyaçları olan deneyimi kazandırdı. Hoca ve idari menajer de bulunduğuna göre iş akıllı bir transfer politikasına kalır. Tabi altyapıdan gelecek gençlere yer açmak kaydıyla.

Aydın Büyükşehir belediye Başkanımızın desteğiyle ilçe belediye Başkanımız, değerli Kaymakamımız kulübe kalıcı gelir de yaratabilirlerse tam bir Kaymaklı ekmek kadayıfı olur . Ve bizler de sezon başı kombinelerimizi alıp keyifli müsabakalar izleriz. Neticede Çine Madranspor bu camianın mihenk taşlarından biridir Ve öyle kalmalıdır!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.