Takip Et
  • 9 Şubat 2015, Pazartesi

Nadide Ladin

Hoş geldin bebek yaşamak sırası sende. Seni uzun keyifli mutlu bir ömür bekliyor. Büyük sevinçlerin olsun, hayal kırıklıkları da ama sen onları pek kafana takma. Öyle hızlı deviniyor ki hayat, göreceksin belleğinde sadece hoş anılar kalacak. Çünkü insan beyninin en büyük mucizesidir unutmak.

Mücadelelerin olacak hem hemcinslerinle hemde erkek egemen bu toplumun dogmaları ile boğuşacaksın. Dert etme mücadele insanı güçlendirir. Hem sen genetik olarak dirençlisin. Nereden mi biliyorum. Büyü de annen yokken ablan ve abinle toplanıp dedikodusunu yaparız.

Ablandan 12 yıl sonra kandırıldı annen. Hamileliğin son haftalarında her zorlandığında niye 5 yıl önce beni ikna etmedin deyip durdu. Bilmiyor ki o gün üçüncüye ikna olsa sen ya 4 ya da 5 olurdun. Aslında iş doğurmakla bitmiyor, mesele büyütüp meslek sahibi yapabilmektedir. Vatanına milletine faydalı olmana. Bir de Rabbim iyilerle denk getirirse demeyin keyfine.

İtiraf edeyim ablan ve abin senin doğacağını öğrenince biraz garipsediler. Hatta vazgeçerler mi diye bekledikler ama biz o kadar istedik ki seni. Sabah ebelerin kucağında gördüğümde çok doğru bir iş yaptığımızdan emindim. Baban biraz şülugar kızım. Seni öyle görünce de nemlendi gözlerim. Ama bir mucizedir her doğum. İnşallah bir gün sen doğrunca da aynı duyguları yaşayacağız. Peygamber Efendimize sormuşlar 'hayatta en çok kimi seversin?' diye. Efendimiz 'annemi' demiş. 'Sonra yine annemi, sonra bir daha annemi' demiş. En son dördüncü defa 'babamı' demiş. Niye Efendimiz dediklerini, birincisi beni 9 ay karnında taşıdı da ondan demiş. İkincisi beni 2 yıl kucağında taşıdı. Ve üçüncüsü beni bir ömür boyu kalbinde taşıdı demiş. Ailemize hoşgeldin kızım. Tüm dostlarımız heyecan ve mutlulukla karşıladılar seni. Facebookt'a ilk 5 saatte 425 beğeni 260 yorum aldın. Telefonlarımız hiç susmuyor. Kız bebek kısmetlidir diyorlar, çok doğru. Evimize, hayatımıza şimdiden pozitif enerjiler taşıdın.

Sana rahmetli anneannemin adını verdik. Ayrıca çam ağaçlarının en güzeli diye, 'Ladin' de ekledik adına.

Adınla çok yaşa. Çevrene hep böyle meraklı gözlerle bak. Sadece bakma, bir yandan da gör. Kıpır kıpır halin bir ömür boyu seni terk etmesin. Enerjin hep yüksek, hep pozitif olsun. Sen, abin ve ablan bu kısa ömürde, bizim için en önemli şeylersiniz. Ve hep öyle kalacaksınız... 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.