Dr. Altuğ KARAKÖSE

ŞAHİN BAŞKAN !

24 Kasım 2016, Perşembe

     

İlk kez Süha Bayırlı tanıştırmıştı. Meydanın inşaatını yapan müteahhit, son derece doğal, içi dışı bir ve çok zeki. Masada on kişi on ayrı konu konuşsa, her birimizi dinleyip cevap verebiliyordu. Süha başkanla ilk yılımızda bizi hiç yalnız bırakmadı. Kimi zaman deplasman, kim zaman iç saha, maçın en önemli anında kulübeyi telefonla arar ve inanılmaz bir prim rakamı söylerdi. Bu primlerin, çocuklar üzerinde nasıl ekstra motivasyon yarattığını tahmin edersiniz.

Transferleri bizzat takip ederdi, gece yarıları Anemon Otel'de toplanan o dönemin yönetim kurulu üyeleri olan bizlerin ve antrenörümüzün, çoğu zaman görüşülen kişiler ve telaffuz edilen rakamlar karşısında şaşkınlık ve hayranlık arası duygularla inanmaz inanmaz bakıştığımızı çok net hatırlıyorum. Şahin başkanla bir dönem scou t(yetenek avcısı) konusunda çalışmıştık. Görüştüğümüz Çağlar Volga hoca, biz o dönem karar vermekte geç kalınca Süper Lig'e Reşit Akçay hocanın yardımcısı olarak gitmişti.

''KIYMETLERİNİ ŞİMDİ BİLELİM''

Geçenlerde Mado'da tesadüfen karşılaştık. Ayaküstü İzmir ve civarındaki projelerinden ve mevcut işlerinden bahsetti. Söz Aydınspor'a gelince gözleri buğulandı, sustu ve sonra ağır ağır şunları söyledi. ''Beynimde ameliyat gerektiren bir ur ve böbrek üstü bezimde kitle varmış.Tedavim bitsin, istendiği an Aydınspor'un emrindeyim.''

Bana göre Şahin Kaya, Aydın'ımızın spor tarihinde çoktan yerini almıştır.Ancak hala daha hizmet etme aşkı ve potansiyeli varsa bunu değerlendirmek de yetkililere düşer. Malesef Aydınlılar olarak değerlerimizi çok çabuk ve kolay tüketiyoruz. Oysa hafızası iyi olanlar, rahmetli valimiz Aykut Ozan beyefendinin öncülüğünde yapılan 3. lig mücadelesini çok iyi hatırlayacaklardır. Cezayir'den getirilen futbolcular, üst üste gelen başarılı sonuçlar... Sevgili Mukan ağabeyin deyişiyle; yönetim kendi içerisinde iyi bir takım olursa başarının yarısına ulaştınız demektir. Peki Ufuk Gezeroğlu'nun tecrübesinden faydalanıyor muyuz, Affer Bacaksız abiyi gören var mı? Eski kaptanlarımız Gazi ve Sinan'ı, rahmetli Mehmet Ambarlı ve Gültekin abi gibi iş işten geçince mi anacağız?

GÜÇ BİRLİĞİ GEREKİYOR

Beraber çalıştığımız yönetici arkadaşlarım bilirler. Aydınspor her deplasmanda büyük saygı gören ve çekinilen bir ekiptir. Bu saygıyı yaratan ekipten sayın Yüksel Yalova İstanbul'da öğretim üyesi, Ankara'da serbest avukat olarak görev yapıyor. Ancak Abdürrahim Tikbaş, Mahmut Yörük, hele hele büyük çevresiyle Aydın Subaşat ,spor camiasında lobisi olan isimlerdir. Bir önceki başkanımız sayın Fatih Atay kulüp yönetim tecrübesini Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün genel sekreterliğini yaparken pekiştirmiştir. Adını bir çırpıda sayamadığım kadar değerli dost, bu kulübe yönetici olarak çok değerli hizmetler verdiler. Hiç isim ayırmadan hepsine ayrı ayrı teşekkür borçlu olduğumuzu düşünüyorum.

Tabir caiz ise 'Un var, şeker var, su var ' Var olmasına var da peki o zaman helvayı niye karamıyoruz?

Bence son derece basit senkronizasyon hataları yapıyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız, futbolu ve bu takımı çok seviyor. Efeler başkanımızla şeref tribününde pek çok kez karşılaştık. Hulusi Akşit başkanımız Türkiye'nin her yerinde tanıdıklarını bu şehir için harekete geçirebilir. Asi Kankalar deplasmana giderlerken mesafe tanımazlar.

Öyleyse Aydınspor'umuz, bu liglerin tozunu niye attırmasın?

Hasılı Aydın olarak çocukluğumuzun çizgi film kahramanı Voltran gibi bir güç birliği oluşturabilirsek tribünlerimizin özlemle beklediği o yer siyah, gök beyaz günlere ulaşmamız yakındır. Yazarın Tüm Yazıları
MASAL BU YA, YA DA YİĞİDE NEYLER ZULÜM
Işığınız bol olmasa mı acaba?
Çiğ insandan uzak, çiğ süte yakın yaşa!
BEYNİNİZİ CANLI TUTUN
AKILLI DEMOKRASİ
AKILLI ŞEHİR
Aydınspor
Ensenizi karartmayın
ŞAHİN BAŞKAN !
Andorra Prensliği
Sezonumuz başlıyor
ŞEMSİ TEBRİZİ'NİN 40 KURALI!
ALSANCAK GÜNLERİM!
İNNOVASYON!
HATIRŞİNAS !
BAŞIMIZ SAĞOLSUN!
IPARD – TKDK Hibeleri
İnanç ve felsefe
Aforizmalar
Margarin
Karadutum çatalkaram
ZE MAYS: Mısır'ın Tehdit Zinciri
Sakın geç kalma erken gel
Eğitimde geleneksel efsane
Tülü festivali
Baba oğluna vermez
Beyaz Kral!
Sağlam kafa için sağlam vücut
Geç kalmayın
Unut gitsin!
Kaybetmek için kaybetmelisin
Çocuktuk ve Ramazan'dı!
Sıkıntıyı yağla sav gitsin
Çölde bir vaha
Ser ver de sırrını verme sakın!
Uyuyakalmayın
Yanarken Dikkat
Hipertansiyon
İslam ve içki
PULYA kuşları!
Cavur cuvarası
Mor cepkenliler!
Ağır ağır!
Yerel Liderler!
AFS/Türk kültür vakfı
Ambulans şoförlerinin mucizesi!
Aydın Futbolunun Mihenk Taşı!
Xena-Zeyna-Savaşçı Prenses
Şeker mi ağu mu?
Urgancılar ayırın tülüleri
Çanakkale geçilmedi şehidim
Divinum est opus sedare dolarem*
Uçan Payanda
Işık yok!
Geçmiş zaman olur ki hayali cihana değer!
Siyasi Pazarlama ve Satış
Kanser hücrelerinin katili bulundu
BAL'lı olmak ayrıcalıktır
Emniyet sübabı
Yorumsuz
Dakleşme benlen haşkeş gibiyem
Tarım fuarları ve aile çiftçiliği
Alışveriş Azizi
Def-i hacet kapağı
Ölmez ağacı
Nadide Ladin
Oturmayın
Çineli olmak
Alt Yapı
Merhaba