Mehmet Ali ACAR

Ey CHP, sen ne zaman milli bir ana muhalefet partisi olacaksın

10 Kasım 2016, Perşembe

     

TBMM’deki CHP (Ana Muhalefet Partisi) 2 aydan beri siyasetten adeta çıldırmışa benziyor. Yaptığı hareketler ve siyasi söylemlerinden dolayı.

15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra ülkemizin karşılaştığı büyük tehlike karşısında CHP aklına başına alarak sorumluluk gereği olarak siyasi hareketlerini kontrol altına almaya başlamıştı. Ülkenin milli birlik ve beraberliği gereği olarak Yenikapı mitinginde yerini aldı. Bundan dolayı taraflı, tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı. Fakat bu sadece iki buçuk ay sürdü. Yani 75 gün. Tatil günlerini düşecek olursanız 50 iş günü yapıyor. Halbuki hala ülkemiz, uluslararası derin güçlerin maşası olan FETÖ canavarını yok etmek için canla başla çalışmaktadır. Son üç ayda teknisyenlerimizin ve MİT’in üstün çalışması ile ByLock denilen teknolojik suç makinesi ele geçirildi ve bu FETÖ denilen eşkıya güruhu birer birer ortaya döküldü. ByLock ile tehlikenin boyutu ortaya çıkmış oldu. Bütün bunları gördüğü halde ana muhalefet partisi sadece 50 iş günü akli selim ile hareket etti. Şimdi 45 günden beri ise ana muhalefet partisi olgunluğu ve vakarı içinde değil sanki HDP’nin ikiz kardeşi gibi davranarak zerre miskal sorumluluk hissi duymadan hareket etmektedir.

''SEN SEÇİMLE Mİ GELDİN?''

45 günden beri CHP’nin söylemlerini görüyorsunuz. Bunun en son halkası ise tutuklanan HDP milletvekillerinin ardından yapılan konuşmaları görmektesiniz. HDP’nin tutuklanan 10 milletvekilinin hareketleri ve konuşmaları, ülkenin birliğini bozmaya çalışan PKK sözcüsünden farksızdır. Arabasında PKK militanını saklayanından tutun da Kandil’e gidip görüşmeler yapana kadar. 2 yıldan beri bu 10 milletvekili için 551 soruşturma dosyası düzenlenmiş, bu iki yıl zarfında bir PKK militanının bu kadar sayıda suç dosyasının oluşabileceğini hiç tahmin etmiyorum. Yani iki yıldan beri PKK militanından daha fazla suç işleyen HDP milletvekilleri için 80 milyon vatandaşımızın düşüncesi ile CHP’nin bu konudaki söylemi bütünleşebiliyor mu? Güneydoğu'daki Kürt kardeşlerimizin dahi nefret ettiği bir partidir artık HDP.

CHP’nin genel başkanı TV’lerde çıkıp (seçimle gelen, seçimle gitmelidir) diye acayip bir cümle söylüyor. Zerre kadar sorumluluğu olan bir siyasi lider, bunu asla söyleyemez. Selahattin Demirtaş, 6 Ekim 2015 olaylarında halkı isyana teşvik edici söylemde bulunuyor. İslamcı düşünceye sahip 34 tane HÜDAPER mensubu Kürt kardeşimiz katlediliyor, bundan dolayı Sayın Demirtaş için dosya tanzim ediliyor ve Kılıçdaroğlu çıkıyor, 'Seçimle gelen seçimle gitmelidir' diyor. Yani bu kişi halkı isyana teşvike devam edecek, ikinci ve üçüncü seferlerinde daha fazla insan katledilecek ve sonucunda bu böyle devam edecek. Bana söyler misiniz dünyanın en ilkel demokrasisinin olduğu hangi ülkede böyle bir rezalet yaşanabilir. Fransa ve İngiltere’de DAEŞ’i savunan bir politikacı olabilir mi? Bunu hayal edebilir misiniz? Böyle bir siyasetçi oralarda olsa nasıl linç edilebileceğini Avrupalı sosyal demokratlardan CHP öğrenirse çok isabetli olur. Üstelik adama sormazlar mı sayın Kılıçdaroğlu, sen CHP’nin başına seçimle mi geldin de bunu söylüyorsun. Sayın Deniz Baykal’a kurulan kumpas sonrasında siz CHP genel başkanı olmadınız mı? Ve 7 yıldan beri CHP bütün seçimlerde hezimete uğradığı halde, neden siz seçimle gitmiyorsunuz? Bu gidişle ölünceye kadar siyasette kalsanız dahi siyasi yenilgiye mahkum bir lidersiniz.

''TABANI İLE ÇELİŞİYOR''

Siz CHP’nin başında ölünceye kadar kalmaya devam edeceksiniz, ama hiçbir suretle seçimle evinize geri dönmeyeceksiniz. Siz kendi siyasi ahlak prensibinizi, kendi siyasi yaşantınızda çiğnediğinizin herhalde farkında değilsiniz. Bu siyasi ahlak prensibinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Bu tebriğin yanında İngiltere’de yaşanan bir lider olayını da hatırlatmayı kendime bir görev sayıyorum. İngiltere’de Muhafazakâr Parti'nin Genel Başkanı Margeret Thecher, genel kurulda yüzde 48 oy almıştı. Bayan başbakan şunu söyledi: Bana karşı olan yüzde 52 insan var. Ben bu şartlarda liderliği yürütemem diyerek istifa etti. Herhâlde Kılıçdaroğlu, Türk seçmeninin yüzde 80’inin kendisinin başbakanlığını reddettiğini bilmiyor olsa gerek.

CHP’in HDP milletvekillerini siyaseten desteklemesinin acayip bir şey olduğunu yerel ile de ispatlayabilirim. Bizim Aydın’ımızın 17 ilçesi var. Bu ilçelerde yaşayan ve siyaset yapan yerel CHP’liler var. Gidiniz onlara sorunuz. 'Bu bölücü HDP milletvekillerinin tutuklanmasından memnun musunuz, değil misiniz' diye sorunuz. Yüzde 99 itibari ile HDP’lilerin tutuklanmasını istediklerini öğrenirsiniz. Buharkent’teki, Bozdoğan’daki, Koçarlıda’ki Çine’deki CHP'li ne düşünüyorsa Sayın Kılıçdaroğlu’nun da öyle düşünmesi gerekir. Öyle düşünmüyorsa bu CHP'nin siyasi yapısında çok büyük çatlak ve çelişkiler var demektir. Çünkü Bozdoğan’daki AK Parti’nin yerel siyasetçisi ne düşünüyorsa AK Parti Genel Başkanı sayın Binali Yıldırım’da onu düşünüyordur. İşte çağdaş ve modern siyaset budur. Taban ile tavanın siyasette bütünlemesi budur. Siyasetin daha birinci kriteri olan bu özelliğinden sınıfı geçemeyen bir ana muhalefet partisi lideri var Türkiye’de. Bu düşünce ile CHP siyaset yapmaya devam ederse mahşer gününe kadar siyasette iktidar olmayacağı gibi bir müddet sonra siyasette maziden bir parti haline gelir, yeni bir sol parti görevi devir alır. Bu yüzden CHP’lilerden ülke sorumluluğu içerisinde hareket etmelerini bekliyorum. Bundan 15 yıl önce Türkiye’de solcu bir lider başbakandı. Başbakanının adı Bülent Ecevit idi, partisinin ismi Demokratik Sol Parti idi. Sayın Başbakan Bülent Ecevit, Türkiye TBMM’de yani milli idare ile seçilen yerde milli iradeyle milletvekili olan sayın Merve Kavakçı’nın başörtüsü ile ilgili şu cümleleri söylemişti: ‘Bu TBMM, millete meydan okuma yeri değildir’ diyerek sayın Merve Kavakçı’nın başörtüsü ile yemin etmesine engel olmuştu.

Baştan sona dramatik çelişkiler ile dolu olan Ecevit’in bu sözlerinden sonra Türk Milleti Ecevit’i DSP’yi siyasetin ana kumanda merkezinden 500 bin kilometre uzakta bir yerlere atıverdi. Bugün DSP'nin bir tabela partisi olarak varlığı ve yokluğu belli olmamaktadır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu örneği iyi düşünmesini tavsiye ediyorum. Yazarın Tüm Yazıları
Polise kurşun sıkan kalleşler üzerine...
Bir filozofun akademik ve siyasi yaşam hatıraları ve düşünceleri
SKANDALLARIN VE FACİALARIN DEVLET ADAMI: EKREM İMAMOĞLU
KORONALI RAMAZAN AYI GÜNLERİ
KORONAVİRÜS SALGINI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KABE-İ MUAZZAMA’DA CAHİL VE RUHSUZ BİR BAŞ İMAM!
Ey kendini dünyanın İlah’ı addeden Amerika ve Başkan Trump bil ki kainatın sahibi ve kudret sahibi Allah (C.C.)’dır.
Ortadoğu’da iki ahlaksız devlet
Doğum gününde Deniz Gezmiş üzerine
GELECEK PARTİSİ KURUCU GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU’NA DAİR
AYDIN'DAN BEDBAHT BİR SİYASETÇİ GELDİ GEÇTİ (KORAY AYDIN)
Barış Pınarı Harekâtı üzerine düşüncelerim
17 EYLÜL 1961 DEMOKRAT ADNAN MENDERES VE ANTİ DEMOKRAT İSMET İNÖNÜ
Fidel Castro Sosyalizmin Sembol İsmi
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 2
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 1
Çağdaş Firavun Sisi ve Çağdaş Hz Musa Mursi
27 MAYIS 1960: TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN EN ACIKLI VE EN DRAMATİK GÜNÜ
İslamı dosdoğru anlayan bir tarikat şeyhi: Ahmet Ziyaheddün Gümüşhanevi Hazretleri (1813-1893)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK (2)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK
Notre Dame Katedrali yanıyor, Fransız halkının ruhu ise cayır cayır yanıyor
31 MART MAHALLİ SEÇİMLERİNE TÜRKİYE GENEL SONUÇLARI VE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİM SONUÇLARINA MAHALLİ AÇIDAN BAKIŞ
AYDIN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA CEVAPLARIM
Büyükşehir'den açıklama
31 MART SEÇİMLERİNE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİMLERİNE MAHALLİ (YEREL) AÇIDAN BAKIŞ
MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK AYDIN'DAYDI
Neşe Menderes: "31 Mart'ta zafer, Cumhur İttifakı'nın ve Aydın şehrinin olacaktır."
Hüseyin Aksu: Aydın şehri belediyecilikte 10 yılını boşuna geçirdi
70 yıllık demokrasi tarihimizde Aydın'dan çıkan ilk bayan bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk
Bakan ODTÜ'lü olunca durum farklı oluyormuş
Harika Bir Proje Tanıtım Programı Oldu
HALUK ALICIK: "CUMHUR İTTİFAKI 31 MART'TA AYDIN VE NAZİLLİ’DE DESTAN YAZACAK"
45 YIL ARADAN SONRA BU ŞEHİRDEN BİR DIŞİŞLERİ BAKANI GELDİ VE GEÇTİ
BELEDİYECİLİKDE TIRNAKLARINI KAZIYARAK GELMİŞ BİR İSİM: ÜMMET AKIN
Büyükşehirde yükselen değer: Mustafa Savaş
BİNALİ YILDIRIM’IN KARİZMASI ORTAYA ÇIKTI
MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR
Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkürname
Cumhur İttifakı Aydın’da sahaya inerken
MİLLET İTTİFAKININ ACI DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE’DE BAŞKAN ERDOĞAN’A ÖLÜM ŞEKLİ BİÇEN AKPINAR ÜZERİNE
BEŞİKTAŞ’TA PROBLEM HALİNE GELEN İSİM: ŞENOL GÜNEŞ
İTTİFAK ÇALIŞMALARI SONLANDI VE SONUÇLARI
AYDIN LİSANI İLE SAYIN ABDULLAH GÜL YETTİ GARİ…
Yusuf İslam üzerine..
Fatih Erbakan parti kuruyormuş
Cemal Kaşıkçı’yı katleden egemen güç aynı zamanda yeryüzünde yaşayan 7 milyar insanları ve 2 milyar Müslümanları katletmiştir
2019 MAHALLİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE
MENDERES AKDAĞ (ÇİLE VE IZRAPLARIN ADAMI)
Siyonistler rahat ve mutlu uyuyamaz
Çağdaş Firavun Trump üzerine
CHP'de hazin manzaralar
CHP'nin Recep Tayyip Erdoğan'ı üzerine
24 Haziran Seçim Sonuçları (Millet İttifakı açısından)
24 Haziran SEÇİM Sonuçları (Millet İTTİFAKI AÇISINDAN)
24 Haziran seçim sonuçları (Cumhur İttifakı açısından)
24 Haziran’daki seçimlerde reyimi AKP’ye vereceğim...
2 MİLYAR MÜSLÜMAN’A YAZIKLAR OLSUN (TÜRKİYE MÜSLÜMANLARI HARİÇ) VE ONLARIN DEVLET BAŞKANLARINA DA (RECEP TAYYİP ERDOĞAN HARİÇ)
AK PARTİLİLERE
Hey on beşli on beşli, Tokat yolları taşlı
AZİZ YILDIRIM YÜZÜNDEN BAŞIMA GELENLER
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIRKEN DÜŞÜNCELERİM
2018 YILINDA YÜKSELEN DEVLET = TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜNYA İNSANLIĞININ ABD’YE İNSANLIK VE MEDENİYET DERSİ VERDİĞİ MEKAN: BİRLEŞMİŞ MİLLETLER
Kudüs ve içimizdeki hainler
Rıza Sarraf-Amerika–Kılıçdaroğlu ve Kudüs
HAYIRLI VE BEREKETLİ ÇALIŞMALAR VE SONUÇLAR DİLEĞİYLE
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI NEDEN TESPİT EDİLEMİYOR?
Elveda okurlar
Bir İngiliz Vakfı’nın ortaya çıkardığı muazzam gerçek
CHP’nin Adalet Yürüyüşü zahiren öyle ama batınen öyle mi?
Duanın gerçek anlamı üzerine
Sayın Duran Teke, lütfen bir daha bana yazı yazdırtma
Beşiktaş yine şampiyon oldu
Dünkü yazımla ilgili zorunlu bir açıklama
AK Parti’ye ve İslamcılara haksız yere iftira atan Sayın Duran Teke, bu yazımı dikkatlice oku...
Bu seneki mübarek Ramazan ayına girerken...
Yüksek bir mersiye (!) sonucunda dramatik bir hazin...
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu (2)
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu
Referandumun Anatomisi Değil, Siyasi Partilerin ve İllegal Örgütlerin Anatomisi
Tatlım Tatlım filmi üzerine
Türkiye'deki referandum oylamasının tam ortasında yer alan Avrupa ülkeleri
Bugün 28 Şubat 2017 Neşe Doluyor İnsan
ÇEŞME’DE DRAMATİK İNTİHARIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…..
AKP yerelden referandum seçim stratejisini çok iyi tespit etmelidir
14 yıl sonra Körfez yollarında
Ey CHP demokrasiyi ruhuna ve bedenine ne zaman sindireceksin?
Adnan Menderes’in son iki yılı ile(1959-1960) AK Parti’nin son iki yılı ile karşılaştırılması (2015-2016)
Çırağan Sarayı’ndaki bir düğün ve düşündürdükleri
TBMM’ye düşen tarihi görev
Adnan Menderes Üniversitesi üzerine oynanan oyunlar
Bir bürokrat atamasında dikkat edilmesi gereken hususlar
Vahşi kapitalizmden faşist diktatörlüğe (Batista) ve oradan da komünist diktatörlükte geçen 60 yıllık Fidel Castro dönemi
FETÖ ile mücadelede Diyanet İşleri Başkanlığına düşen vazifeler
Amerika seçimleri üzerine düşüncelerim
Ey CHP, sen ne zaman milli bir ana muhalefet partisi olacaksın
ADÜ’de seviyeli bir tarih panel
Musul Probleminin Düşündürdükleri ve Çözüm Yolları
⁠⁠⁠Kur’an’a göre şeytanın özellikleri ve günümüze yansıyan belirtileri
Darbe çığırtkanlarına karşı cevabımdır
FETÖ ile ilgili mazimden anılar
FETÖ Terör Örgütü'nün kökünü kazımak lazım ama nasıl…
(Eyy FETÖ denen din taciri yobaz, bu memlekete ne güzel iyilikler yaptın!)
Başkomutan ancak böyle olunur
Portekiz milli takımının düşündürdükleri ve Ronaldo
Sayın Ertuğrul Özkök, sana bu cevabımdır
Amerika’dan inancı kuvvetli, fiziği kuvvetli bir Müslüman geçti
Dokunulmazlık anayasa değişikliği ile ilgili CHP’nin Aydın milletvekillerine sesleniyorum
Urla’da enginar üzerine
Cumhurbaşkanına yazdığım rapor
Esas Noktasından
Gündemi değiştiremeyen ama ortalığı karıştıran sözler
Artık dokunuluyor
Mithatpaşa’dan Vodafone Arena’ya
Paralel yapı 3
Paralel yapı 2
Paralel yapı 1
İftarlık gazoz filmi üzerine bir deneme
Dokunulsun mu dokunulmasın mı?
Ülkemizde yayılmakta olan terör olaylarının düşündürdükleri
Başkanlık sistemine doğru ilerlerken ana muhalefet partisi konumu, durumu ve sorunu
Sayın Selahattin Demirtaş bir siyasi parti kurmanın ne demek olduğunu biliyor mu veya öğrenmek ister mi?