Mehmet Ali ACAR

Kudüs ve içimizdeki hainler

12 Aralık 2017, Salı

     

Sevgili Aydın Denge Gazetesi okurları, 10 günden beri Dünya, Kudüs’ü, Amerika’yı ve Trump’ı konuşuyor. Bir de bunların karşısında Türkiye Cumhurbaşkanı’nın haykırışını görüyor. 2 Milyar Müslümanın yaşadığı, onlarca İslam ülkelerinin, devlet ve hükümet başkanlarının ağzını bıçak açmıyor. İsrail’in dibinde, Mısır namıyla maruf bir ülke var. Demokrasinin ve insan haklarının ırzına geçilen ülke diye dünya kamuoyunda biliniyor. O ülkenin diktatörü Sisi’nin dahi ağzını bıçak açmıyor.

 

Şimdi size Kudüs’ü kısaca tanıtmak isterim. Asırlar boyu peygamberler şehri diye bilinir. Bu dönem içerisinde, Musa, İsa, İbrahim, İshak, Yakup, Davut, Süleyman, Yahya, Zekeriya peygamberlerin, doğup ve büyüdükleri hakkı tebliğ ettikleri coğrafya. Yani burası Allah’ın insanlara yol göstereceği, peygamber ve nebilerinin gönderdiği araziler topluluğu. Yani buraları ekonomik yerler değil. Yerin altından petrol ve doğalgazlar da fışkırmıyor. Ekonominin rafa kaldırıldığı her şeye din ve ideoloji ile bakılan yerler. İsrail oğullarının bu topraklardan çıkarılıp devletleri yok olduktan sonra dünyanın her tarafında yaşamaya başlayan ve lüks içerisinde yaşamak süren insanlar. Bu insanlar asırlar sonrasında, tekrar Filistin topraklarında Yahudi devletini kurmak için bu topraklara koşarak gidiyorlar. Büyük bir terör havası içerisinde hayat sürerek asırlar sonrasında devletlerini kurmaya çalışıyorlar. Ve burada son yüzyıl içinde İslam ülkelerinde hain devlet adamlarının hainliği sayesinde ancak başarıya ulaşabiliyorlar. Kendi üstünlükleriyle başarıyı yakalayamıyorlar. Sadece o topraklara gelerek nüfus çoğunluğunu elde etmek amacıyla ve hedefiyle tarihi vazifelerini yerine getirmeye çalışıyorlar.

 

İşte bugün 11 Aralık 2017 günü bu toprakların İngilizler marifetiyle Yahudilere teslim edilişinin 100. Yılı kutlamaları yapılıyor. Amerikan başkanı Siyonizm’in emrinde olan Trump ise 100. Yıla denk getirecek şekilde Amerikan elçiliğinin Kudüs’e taşınma belgesini nedeni şimdi daha iyi anlaşılıyor. İşte Dünya Siyonizm’inin yüzyıldan beri intikamını böyle alıyor. Şaşkın ve zavallı İslam ülkeleri ise kendi rezaletini seyrediyor.

 

Kudüs’ün tarihine biraz olsun dönmek istiyorum. 638’de peygamber efendimizin vefatından 6 yıl sonra Ömer Halife Kudüs’ü fethediyor. Fetih’ten sonra Kudüs halkına hitabesinde şunları söylüyor: “Ey Kudüs halkı, herkes kendi dinini yaşamakta hürdür. Bu bir devlet teminatıdır.” 1186’da Selahattin Eyyübi burayı tekrar İslam beldesi haline getiriyor. Haçlılardan burayı teslim alıyor. 1517’de Osmanlı hakanı Yavuz Sultan Selim Han bu toprakları imparatorluğu dahil ediyor. Ta ki 1917 yılına kadar. İşte yukarıdaki tarihi süreçler şunu gösteriyor ki Kudüs’le asırlar boyu yapılan savaş ekonomi endeksli bir savaş değil. Din eksenli bir savaş. 1900’lü yıllarda büyük Yahudi Teoder Herzl ikinci Abdülhamit han sultanın yanına çıkarak Osmanlı’nın bütün dünya bankalarına olan mali borçlarını ödeyeceklerini bunun karşılığında da Filistin topraklarında küçük bir Yahudi yerleşim yeri merkezi açma iznini istiyor. Ulu Hakan bu Siyonist’e şunu söylüyor: “Bu topraklar kanla alındı ve yine ancak kanla geri verilebilir.” Ulu Hakan’ın söylemiş olduğu bu cümlenin derinliğini 1967 yılında yaşanan 6 gün savaşları diye adlandırılan Arap – İsrail savaşındaki İslam ülke başkanlarının yaptıkları hainliklerle karşılaştırıldığı zaman Osmanlı’nın ve ulu Hakan’ın büyüklüğü daha iyi anlaşılır.

 

1916’da meşhur sykes – picot anlaşması İngiltere – Rusya ve Fransa arasında imzalanıyor. Farkındaysanız o zamanlar Amerika diye bir ülke var ama siyasi askeri açıdan değeri olmayan bir ülke. Yani dünyanın süper gücü o gün için Rusya, Fransa ve Britanya topluluğu idi. Bugün ise üç ülkeye bedel olan devlet ise Amerika’dır. Yani devletleri değişse de Siyonizm’in hakimiyeti son yüzyıldır devam ediyor.

 

Bu sykes – picot anlaşmasına göre Filistin topraklarında Yahudilerin yerleştirilmesine izin verildi. Dünya’daki bütün Yahudiler bu topraklara hücum ederek nüfuslarını artırmaya başladı. Bu esnada Filistin’deki Müslümanlar arazilerini 20-25 yıl boyunca gerçek değerinden 20 kat daha fazlasına Yahudilere sattılar. İşte son 30 yıldan beri vücutları bombalarla parçalanan Filistinli çocukları, İsrail bombacısı öldürmedi. 1920-1940 yılları arasında arazilerini Yahudi tüccarlarına satan Filistinli dedeler torunlarına bombalattıran nesiller olarak tarihe geçtiler. Tabi ki yarın mahşer gününde o 20 kat fazlası paralarla mahkemede hesap verecekler.

 

Sykes – picot anlaşmasında uygulamaya geçirilmesinde ve İngilizlerin kudüs’e işgal etmesinde (Şimdi ki Ürdün Kralı Hasan’ın babası) Ürdün Kralı Hüseyin’in dedesinin dedesi olan meşhur Şerif Hüseyin’in çok önemli rolleri olmuştur. Çünkü İngilizler Şerif Hüseyin’e ‘Arap Yarımadası Krallığı’ karşılığında İngilizlerin Kudüs ve çevresini işgal etmesine yardımcı olmuştur. İşte birinci ve en büyük hainlik burada başlamaktadır. İşte bundan dolayıdır ki İslam inancına göre münafıklar, kafirlerden daha tehlikelidir ve daha büyük şiddete azaba kalacak olanlardır.

 

İşte değerli okurlar son yüzyılın ilk hainliği burada başlamaktadır. Yahudilerin başarısı söz konusu değildir buradaki asıl mesele. Emperyalist ve sömürücü İngiltere’nin fırıldaklarıyla münafık devlet adamlarının yaptıkları hainlik sonrasında gelen başarıdır bunlar. İlerleyen safhalarda bu hainliklerden daha sık bahsedeceğim.

 

14 Mayıs 1948’de İngilizler buranın hakimiyetini Birleşmiş Milletlere bırakır. Ve işin acı tarafı da aynı gün bu topraklarda İsrail devleti kurulur. Şimdi anlıyor musunuz Birleşmiş Milletler Cemiyeti Akvam’ın neden, nasıl ve ne şekilde kurdurulduğunu.

 

1948’den, 1967 yılına kadar yavaş yavaş büyüyen İsrail devleti 1. Ve 2. Dünya savaşları sonrasında süper güç olan ve dünya Siyonizm’inin başkent kabul edilen Amerika’nın her türlü desteğiyle Araplarla meşhur 6 gün savaşlarını yaptı. Bu savaşlar esnasında İslam ülkelerinin satılmış devlet adamları sayesinde İsrail bölgede güçlendi. Bu savaşlar esnasında Suriye’nin hava kuvvetleri komutanı Hafız Esat idi. Bu 6 gün savaşlarında Suriye uçaklarını kaldırmadı ve bunun karşılığında ödül olarak da dünya Siyonizm’i tarafından Suriye Devlet Başkanlığı’na getirildi. Yani kısacası siyaseten ve en direk yollardan asırların İslam başkentine, başkanı Yahudiler tayin ettiler.

 

1980 yılında İsrail ikinci büyük hamlesine girişti. Ve bütün Kudüs’ü teslim aldı. Şimdi burada şunu söylemek üzerime tarihi bir zorunluluktur. 67 ve 80 yılları Yahudiler ve dünya Siyonizm’i için çok önemli zaferlerin kazanıldığı yıllardır. O yıllarda Türkiye Cumhuriyeti’nde Başbakan Süleyman Demirel idi. Geriye dönelim. O günün basın sayfalarını inceleyelim. Merhum Başbakan’ın bu Yahudi’ye ve emperyalist Amerika’ya başkaldırısını görebilecek miyiz.

 

Şimdi 2017’de Dünya Siyonistleri üçüncü hamlelerini yapmaya başladılar. Ama bugün bu ülkenin başkanı. Ne Demirel, Ne Ecevit bugünün başkanı ise Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın merhum Demirel’in çıkışıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkışı arasındaki metraj farkını ölçebilir misiniz ? Sabahtan akşama kadarki konuşmalarında 2 Milyar Müslüman topluluğunu uyandırmaya çalışan bir devlet başkanı var bugün Türkiye’de. Her gün onlarca devlet adamlarıyla görüşüp, çırpınan bir başkan var Türkiye’de. İşte Yahudi’nin korkusu bundan dolayıdır. Dünyanın en büyük ülkesinden ve onun başkanından zerre kadar korkmayan bir devlet adamı var. Ve bundan 6 yıl önce 1 numaralı dünya Siyonist’ine Davos’ta ‘One Minute’ dedi. Ve bundan sonra ülkemizin ve başkanımızın başına gelenleri bir düşünsenize. Gezi olayları, 17-25 Aralık olayları, darbe teşebbüslerinin dünya Siyonizm’i tarafından organize edildiğini bugün sokaktaki insanlar dahi biliyorlar. Ama unutmayın ki ‘siz inanıyorsanız, en üstünsünüz’ ilkesi gereği bu mücadeleden eninde ve sonunda hak galip gelecektir. Zira milattan önce 4 bin yılından günümüze kadarki Kudüs savaşlarını hep inananlardan kazanmıştır. Sonuç itibariyle siz maçın sonucuna bakınız. Er veya geç hak batıla karşı galebe çalacak, zalimlerin zulmü bitecek. Filistin’de çocuklarımız mutlu bir hayat yaşayacaklar. Eninde ve sonunda. Yüce Allah’tan dileğim o dur ki, o günler uzakta kalmasın. Yazarın Tüm Yazıları
Polise kurşun sıkan kalleşler üzerine...
Bir filozofun akademik ve siyasi yaşam hatıraları ve düşünceleri
SKANDALLARIN VE FACİALARIN DEVLET ADAMI: EKREM İMAMOĞLU
KORONALI RAMAZAN AYI GÜNLERİ
KORONAVİRÜS SALGINI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KABE-İ MUAZZAMA’DA CAHİL VE RUHSUZ BİR BAŞ İMAM!
Ey kendini dünyanın İlah’ı addeden Amerika ve Başkan Trump bil ki kainatın sahibi ve kudret sahibi Allah (C.C.)’dır.
Ortadoğu’da iki ahlaksız devlet
Doğum gününde Deniz Gezmiş üzerine
GELECEK PARTİSİ KURUCU GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU’NA DAİR
AYDIN'DAN BEDBAHT BİR SİYASETÇİ GELDİ GEÇTİ (KORAY AYDIN)
Barış Pınarı Harekâtı üzerine düşüncelerim
17 EYLÜL 1961 DEMOKRAT ADNAN MENDERES VE ANTİ DEMOKRAT İSMET İNÖNÜ
Fidel Castro Sosyalizmin Sembol İsmi
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 2
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 1
Çağdaş Firavun Sisi ve Çağdaş Hz Musa Mursi
27 MAYIS 1960: TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN EN ACIKLI VE EN DRAMATİK GÜNÜ
İslamı dosdoğru anlayan bir tarikat şeyhi: Ahmet Ziyaheddün Gümüşhanevi Hazretleri (1813-1893)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK (2)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK
Notre Dame Katedrali yanıyor, Fransız halkının ruhu ise cayır cayır yanıyor
31 MART MAHALLİ SEÇİMLERİNE TÜRKİYE GENEL SONUÇLARI VE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİM SONUÇLARINA MAHALLİ AÇIDAN BAKIŞ
AYDIN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA CEVAPLARIM
Büyükşehir'den açıklama
31 MART SEÇİMLERİNE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİMLERİNE MAHALLİ (YEREL) AÇIDAN BAKIŞ
MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK AYDIN'DAYDI
Neşe Menderes: "31 Mart'ta zafer, Cumhur İttifakı'nın ve Aydın şehrinin olacaktır."
Hüseyin Aksu: Aydın şehri belediyecilikte 10 yılını boşuna geçirdi
70 yıllık demokrasi tarihimizde Aydın'dan çıkan ilk bayan bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk
Bakan ODTÜ'lü olunca durum farklı oluyormuş
Harika Bir Proje Tanıtım Programı Oldu
HALUK ALICIK: "CUMHUR İTTİFAKI 31 MART'TA AYDIN VE NAZİLLİ’DE DESTAN YAZACAK"
45 YIL ARADAN SONRA BU ŞEHİRDEN BİR DIŞİŞLERİ BAKANI GELDİ VE GEÇTİ
BELEDİYECİLİKDE TIRNAKLARINI KAZIYARAK GELMİŞ BİR İSİM: ÜMMET AKIN
Büyükşehirde yükselen değer: Mustafa Savaş
BİNALİ YILDIRIM’IN KARİZMASI ORTAYA ÇIKTI
MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR
Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkürname
Cumhur İttifakı Aydın’da sahaya inerken
MİLLET İTTİFAKININ ACI DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE’DE BAŞKAN ERDOĞAN’A ÖLÜM ŞEKLİ BİÇEN AKPINAR ÜZERİNE
BEŞİKTAŞ’TA PROBLEM HALİNE GELEN İSİM: ŞENOL GÜNEŞ
İTTİFAK ÇALIŞMALARI SONLANDI VE SONUÇLARI
AYDIN LİSANI İLE SAYIN ABDULLAH GÜL YETTİ GARİ…
Yusuf İslam üzerine..
Fatih Erbakan parti kuruyormuş
Cemal Kaşıkçı’yı katleden egemen güç aynı zamanda yeryüzünde yaşayan 7 milyar insanları ve 2 milyar Müslümanları katletmiştir
2019 MAHALLİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE
MENDERES AKDAĞ (ÇİLE VE IZRAPLARIN ADAMI)
Siyonistler rahat ve mutlu uyuyamaz
Çağdaş Firavun Trump üzerine
CHP'de hazin manzaralar
CHP'nin Recep Tayyip Erdoğan'ı üzerine
24 Haziran Seçim Sonuçları (Millet İttifakı açısından)
24 Haziran SEÇİM Sonuçları (Millet İTTİFAKI AÇISINDAN)
24 Haziran seçim sonuçları (Cumhur İttifakı açısından)
24 Haziran’daki seçimlerde reyimi AKP’ye vereceğim...
2 MİLYAR MÜSLÜMAN’A YAZIKLAR OLSUN (TÜRKİYE MÜSLÜMANLARI HARİÇ) VE ONLARIN DEVLET BAŞKANLARINA DA (RECEP TAYYİP ERDOĞAN HARİÇ)
AK PARTİLİLERE
Hey on beşli on beşli, Tokat yolları taşlı
AZİZ YILDIRIM YÜZÜNDEN BAŞIMA GELENLER
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIRKEN DÜŞÜNCELERİM
2018 YILINDA YÜKSELEN DEVLET = TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜNYA İNSANLIĞININ ABD’YE İNSANLIK VE MEDENİYET DERSİ VERDİĞİ MEKAN: BİRLEŞMİŞ MİLLETLER
Kudüs ve içimizdeki hainler
Rıza Sarraf-Amerika–Kılıçdaroğlu ve Kudüs
HAYIRLI VE BEREKETLİ ÇALIŞMALAR VE SONUÇLAR DİLEĞİYLE
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI NEDEN TESPİT EDİLEMİYOR?
Elveda okurlar
Bir İngiliz Vakfı’nın ortaya çıkardığı muazzam gerçek
CHP’nin Adalet Yürüyüşü zahiren öyle ama batınen öyle mi?
Duanın gerçek anlamı üzerine
Sayın Duran Teke, lütfen bir daha bana yazı yazdırtma
Beşiktaş yine şampiyon oldu
Dünkü yazımla ilgili zorunlu bir açıklama
AK Parti’ye ve İslamcılara haksız yere iftira atan Sayın Duran Teke, bu yazımı dikkatlice oku...
Bu seneki mübarek Ramazan ayına girerken...
Yüksek bir mersiye (!) sonucunda dramatik bir hazin...
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu (2)
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu
Referandumun Anatomisi Değil, Siyasi Partilerin ve İllegal Örgütlerin Anatomisi
Tatlım Tatlım filmi üzerine
Türkiye'deki referandum oylamasının tam ortasında yer alan Avrupa ülkeleri
Bugün 28 Şubat 2017 Neşe Doluyor İnsan
ÇEŞME’DE DRAMATİK İNTİHARIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…..
AKP yerelden referandum seçim stratejisini çok iyi tespit etmelidir
14 yıl sonra Körfez yollarında
Ey CHP demokrasiyi ruhuna ve bedenine ne zaman sindireceksin?
Adnan Menderes’in son iki yılı ile(1959-1960) AK Parti’nin son iki yılı ile karşılaştırılması (2015-2016)
Çırağan Sarayı’ndaki bir düğün ve düşündürdükleri
TBMM’ye düşen tarihi görev
Adnan Menderes Üniversitesi üzerine oynanan oyunlar
Bir bürokrat atamasında dikkat edilmesi gereken hususlar
Vahşi kapitalizmden faşist diktatörlüğe (Batista) ve oradan da komünist diktatörlükte geçen 60 yıllık Fidel Castro dönemi
FETÖ ile mücadelede Diyanet İşleri Başkanlığına düşen vazifeler
Amerika seçimleri üzerine düşüncelerim
Ey CHP, sen ne zaman milli bir ana muhalefet partisi olacaksın
ADÜ’de seviyeli bir tarih panel
Musul Probleminin Düşündürdükleri ve Çözüm Yolları
⁠⁠⁠Kur’an’a göre şeytanın özellikleri ve günümüze yansıyan belirtileri
Darbe çığırtkanlarına karşı cevabımdır
FETÖ ile ilgili mazimden anılar
FETÖ Terör Örgütü'nün kökünü kazımak lazım ama nasıl…
(Eyy FETÖ denen din taciri yobaz, bu memlekete ne güzel iyilikler yaptın!)
Başkomutan ancak böyle olunur
Portekiz milli takımının düşündürdükleri ve Ronaldo
Sayın Ertuğrul Özkök, sana bu cevabımdır
Amerika’dan inancı kuvvetli, fiziği kuvvetli bir Müslüman geçti
Dokunulmazlık anayasa değişikliği ile ilgili CHP’nin Aydın milletvekillerine sesleniyorum
Urla’da enginar üzerine
Cumhurbaşkanına yazdığım rapor
Esas Noktasından
Gündemi değiştiremeyen ama ortalığı karıştıran sözler
Artık dokunuluyor
Mithatpaşa’dan Vodafone Arena’ya
Paralel yapı 3
Paralel yapı 2
Paralel yapı 1
İftarlık gazoz filmi üzerine bir deneme
Dokunulsun mu dokunulmasın mı?
Ülkemizde yayılmakta olan terör olaylarının düşündürdükleri
Başkanlık sistemine doğru ilerlerken ana muhalefet partisi konumu, durumu ve sorunu
Sayın Selahattin Demirtaş bir siyasi parti kurmanın ne demek olduğunu biliyor mu veya öğrenmek ister mi?