Mehmet Ali ACAR

AK Parti’ye ve İslamcılara haksız yere iftira atan Sayın Duran Teke, bu yazımı dikkatlice oku...

1 Haziran 2017, Perşembe

     

Sevgili Aydın Denge gazetesi okurları,

Geçen gün bir internet gazetesinde Duran Teke adlı bir yazar tarafından bir yazı kaleme alındı.

Olayın özetini vereyim:

“Aydın ili Efeler ilçesi Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Muzaffer Arslan, zimmetine para geçirdiği iddiasıyla Aydın Valiliği tarafından görevinden alındı.”

Bu olayın üzerinden Duran Teke, mevcut AK Parti iktidarına ve İslamcılara ağzına geleni söylüyor. Üstelik sadece Aydın ili çerçevesindeki AK Partililer ve İslamcılar topluluğu değil, bütün Türkiye’deki AK Parti’ye ve İslamcı düşünceye ait toplulukları suçlayıcı bir ifadeyle yazıyor. İktidar sarhoşluğundan başı dönen iktidarlardan başlıyor, besmeleyle hak yiyenlere kadar vardırıyor bu yazısında Sayın Teke.

İşin neresinden başlayayım... İlk önce müdür beyden başlarsam en doğrusunu yaparım. Müdür Bey'e görevden el çektiriliyor. Açığa alınıyor. Valilik nezdinde soruşturma başlatılıyor. Daha işin başlangıcındayken bu safhalardan sonra Müdür Bey'le ilgili dava açılacak. Yargı sürecinin sonunda bu kişi ya mahkum olacak ya da beraat edecek. Daha olayın birinci dakikasında siz yazınızla kişiyi mahkum ediyorsunuz. Hemen akabinde AK Parti iktidarına ağzına geleni söylüyorsun, bütün Türkiye’deki İslamcı topluluğuna iftirada bulunuyorsun. Dünyanın hiçbir yerinde böyle hukuk ahlakı olmaz. Sizin ilahiyat fakültesi mezunu olduğunuzu biliyorum. Yani siz bu fakültede şeriat tahsili yapmışsınız. İslam hukukunda 'Bir kişi mahkum edilmeden, o kişi masumdur' ilkesi vardır. Medeni hukukta da bu böyledir. Sabretseniz de mahkumiyeti gerçekleştiği zaman bu yazıyı o kişiyle sınırlı kalmak kaydıyla yazsanız daha güzel olmaz mıydı?

AMACINIZ ZAN ALTINDA BIRAKMAK

Ama sizin derdiniz o kişi değil ki. O kişi üzerinden koskoca bir siyasal iktidarı karalamak, Türkiye’deki bir dava mücadelesi veren İslamcı düşünce mensuplarını zan altında bırakmaktır esas amacınız. Siz Muzaffer Arslan üzerinden koskoca bir iktidara ve ona gönül vermiş muhafazakar topluluğa bu iftiraları atma hakkını nereden buluyorsunuz? Lüften açıklar mısınız?

Her şeyden önce size şunu hatırlatırım. Bu olay Türkiye’nin 81 vilayetinden olan bini aşkın ilçe merkezindeki bir vakıfta meydana gelen bireysel bir olaydır. Aydın’daki 15 yıllık AK Parti iktidarında sanki onlarca yüz kızartıcı manzara gibi nasıl takdir edebilirsiniz Sayın Teke?

Son 15 yılda Aydın’da buna benzer başka bir olay gördünüz mü? AK Parti’nin 15 yıldan beri gelip geçen milletvekillerinden, il başkanlarından, il yöneticilerinden, belediye meclis ve il genel meclisi üyelerinden böyle bir olayla karşılaştınız mı?

Türkiye çapında 15 yıllık iktidarımız süresince kaç bakanımız, kaç milletvekilimiz, kaç müsteşarımız veya genel müdürümüz böyle bir çirkinlikle karşılaştı?

GÖZLERİNİZE PERDE İNMİŞ

Anlatsana, açıklasana Sayın Teke.

Geçmiş iktidarlar dönemlerinden olan AP, DYP, ANAP dönemleriyle karşılaştırdığınız zaman AK Parti’nin temizliğini göremiyorsanız sizin gözlerinize perde inmiştir.

Türkiye’de bini aşkın ilçeden sadece birinde olan bu olaydan dolayı AK Parti’ye ve muhafazakar topluluğa bu iftirayı atarken hiç Allah’tan çekinmediniz mi, hiç vicdanınız sızlamadı mı? Sizler bildiğim kadarıyla DYP zamanında Milli Eğitim’de bürokratlık yaptınız ve emekliliğinizde de bu partilerde aktif siyaset yaptınız.

Şimdi sizin partiniz siyaset meydanından silindi gitti. Ama particilik ve AK Parti düşmanlığınız vücudunuzdan gidememiş gözüküyor.

Yetmiş yıllık demokrasi tarihimizde 15 yıl iktidarda kalabilen başka bir parti yok. Bu 15 yıla tepeden baktığımız zaman yolsuzluk, zimmete para geçirme ve benzeri ahlaksız davranışlardan dolayı AK Parti’de bir leke görebilir misiniz?

Bir insanın bir büyük siyasi iktidara ve büyük dava adamlarına Türkiye çapında bir ilçedeki alt kademeden bir bürokratın hareketinden yola çıkarak suçlama yapması o kişinin iyi niyetli bir kişi olmadığının matematik ispatıdır.

Siz daha üç beş ay önce TBMM’deki bir CHP milletvekilinin milyonu aşan telefon faturası hakkında hiçbir şey söylemeyeceksiniz ama bir ilçeden hareket ederek dünya çapında bir siyasi partiye utanmadan, sıkılmadan bu iftiraları atacaksınız.

BASIN AHLAK YASASI'NI OKUYUN

Siz bu Aydın şehrinin bomboş olduğunu mu zannettiniz? İstediğiniz gibi siyasi partilere haksız yere asla iftirada bulunamazsınız.Kesinlikle buna hakkınız yoktur. Böyle gazetecilik de olamaz. Çünkü bir gazetecinin el kitabı, rehberi, andı Basın Ahlak Yasası ve kamu vicdanıdır. Buradan size bir çağrıda bulunuyorum:

Lütfen, Basın Ahlak Yasasını tekrar okuyunuz ve ezberleyiniz.

Sizlerin basın ahlakını biz çok iyi biliyoruz. İnternet televizyonlarında bir ekip olarak çıkıyorsunuz. İnsanlara ve büyük kurumlara en ağır iftiralarda ve haksız eleştirilerde bulunuyorsunuz.

Gazeteci sıfatıyla o çıkardığınız insanlara sipariş sorular soruyorsunuz. O insanlar da ağza alınmayacak iftiralarda bulunuyorsunuz. Böylelikle 5-10 program yaparak, ‘iftira at, iz bırakır’ ilkesiyle hareket ediyor, yargısız infaz yapıyorsunuz.

Sizin gerçekten gazetecilik yapmaya niyetiniz olmuş olsaydı, karşı taraftaki insanları da internet televizyonuna çıkarır, soru sorardınız. Basın Ahlak Yasasına yürekten inanın bir gazeteci ancak böyle bir davranışta bulunur.

Bu davranışı yıllardan beri programlarınızda yapmadığınıza göre programa çıkardığınız insanlarla aranızda bir işbirliği olduğu da matematik olarak ortaya çıkıyor.

İDARE HUKUKUNA BAKIN

Bir de size şunu hatırlatmak istiyorum:

Bu görevli vakıf başkanı, Aydın Valisi tarafından görevden alınıyor. Bu kişiyi görevden alan Vali Bey, Aydın’da hükümetin temsilcisidir. İdare hukuku açısından Valiler bulundukları şehirde hükümeti temsil ederler. Ve burada Vali Bey, Başbakan yani AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı temsil etmektedir.

Aydın Valisi bu vakıf başkanını görevden alıyorsa bu olay AK Parti döneminde gerçekleşmektedir.

Sayın Duran Teke, siz nasıl bir vicdan sahibisiniz ki, AK Parti’ye bu karalamayı yapıyorsunuz?

Sizin kötü niyetinizi idare hukuku açısından ispatlamış bulunmaktayım. AK Parti döneminde Başbakanın temsilcisi Vali Bey, bu kişi hakkında idari soruşturma başlattıktan sonra siz hangi ahlaki prensiplere dayanarak, hangi Basın Ahlak Yasası’nın ilgili maddesine dayanarak, AK Parti’ye ve İslamcı topluluğuna bunları yapabiliyorsunuz?

Valilerin idare hukuku açısından konumlarını dahi bildiğinizi tahmin etmiyorum.

Siz ilahiyat fakültesinde de öğrencilik yaparken suçların şahsiliğinin İslam’da çok önemli bir hukuk ve ahlak ilkesi olduğunu öğrenmediniz mi?

tvDEN'DE TARTIŞALIM

Yoksa hocalarınız bu konulardan size hiç bahsetmedi mi? Ben Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenci olduğum yıllarda İslam Hukuku, İslam Düşüncesi hocamızla Ahlak Felsefesi Hocamız, bize bu konuları çok iyi öğretmişlerdi. Ben de 2 yıllık Aydın Denge gazetesindeki yazarlığım esnasında bu kriterlere uyuyorum. Size de bu yazarlığınız esnasında, bunlara uymanızı tavsiye ederim.

Çünkü iftira, yeryüzünün en büyük ahlaki suçudur. Bu suçu işleyenler, mahşer gününde bunun hesabını verileceklerdir.

Sayın Duran Teke, size mahşer gününün hesabını hatırlatıyorum.

Sayın Teke, sözlerimi burada bitirirken bu yazıma karşılık olarak cevap verme hakkınız vardır. Bu kadar metamatiksel olarak sizin yapmış olduğunuz hareketin yanlış olduğunu ortaya koyduktan sonra, bu hakkınızı kullanacağınızı hiç tahmin etmiyorum. Bu topluluklardan bir özür mahiyetindeki ek yazınızın sizin için manevi anlamda bir kazanç olacağını düşünüyorum. Bütün bunlara rağmen bir yazı yazmayı düşünüyorsanız size şunu teklif ediyorum:

Kendinize çok güveniyorsanız bu meseleyle ilgili. TvDEN televizyonunda bu meseleyi tartışabiliriz. Tabii ki kendinize inanıyorsanız ve güveniyorsanız.

Vesselam... Yazarın Tüm Yazıları
Polise kurşun sıkan kalleşler üzerine...
Bir filozofun akademik ve siyasi yaşam hatıraları ve düşünceleri
SKANDALLARIN VE FACİALARIN DEVLET ADAMI: EKREM İMAMOĞLU
KORONALI RAMAZAN AYI GÜNLERİ
KORONAVİRÜS SALGINI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KABE-İ MUAZZAMA’DA CAHİL VE RUHSUZ BİR BAŞ İMAM!
Ey kendini dünyanın İlah’ı addeden Amerika ve Başkan Trump bil ki kainatın sahibi ve kudret sahibi Allah (C.C.)’dır.
Ortadoğu’da iki ahlaksız devlet
Doğum gününde Deniz Gezmiş üzerine
GELECEK PARTİSİ KURUCU GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU’NA DAİR
AYDIN'DAN BEDBAHT BİR SİYASETÇİ GELDİ GEÇTİ (KORAY AYDIN)
Barış Pınarı Harekâtı üzerine düşüncelerim
17 EYLÜL 1961 DEMOKRAT ADNAN MENDERES VE ANTİ DEMOKRAT İSMET İNÖNÜ
Fidel Castro Sosyalizmin Sembol İsmi
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 2
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 1
Çağdaş Firavun Sisi ve Çağdaş Hz Musa Mursi
27 MAYIS 1960: TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN EN ACIKLI VE EN DRAMATİK GÜNÜ
İslamı dosdoğru anlayan bir tarikat şeyhi: Ahmet Ziyaheddün Gümüşhanevi Hazretleri (1813-1893)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK (2)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK
Notre Dame Katedrali yanıyor, Fransız halkının ruhu ise cayır cayır yanıyor
31 MART MAHALLİ SEÇİMLERİNE TÜRKİYE GENEL SONUÇLARI VE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİM SONUÇLARINA MAHALLİ AÇIDAN BAKIŞ
AYDIN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA CEVAPLARIM
Büyükşehir'den açıklama
31 MART SEÇİMLERİNE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİMLERİNE MAHALLİ (YEREL) AÇIDAN BAKIŞ
MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK AYDIN'DAYDI
Neşe Menderes: "31 Mart'ta zafer, Cumhur İttifakı'nın ve Aydın şehrinin olacaktır."
Hüseyin Aksu: Aydın şehri belediyecilikte 10 yılını boşuna geçirdi
70 yıllık demokrasi tarihimizde Aydın'dan çıkan ilk bayan bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk
Bakan ODTÜ'lü olunca durum farklı oluyormuş
Harika Bir Proje Tanıtım Programı Oldu
HALUK ALICIK: "CUMHUR İTTİFAKI 31 MART'TA AYDIN VE NAZİLLİ’DE DESTAN YAZACAK"
45 YIL ARADAN SONRA BU ŞEHİRDEN BİR DIŞİŞLERİ BAKANI GELDİ VE GEÇTİ
BELEDİYECİLİKDE TIRNAKLARINI KAZIYARAK GELMİŞ BİR İSİM: ÜMMET AKIN
Büyükşehirde yükselen değer: Mustafa Savaş
BİNALİ YILDIRIM’IN KARİZMASI ORTAYA ÇIKTI
MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR
Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkürname
Cumhur İttifakı Aydın’da sahaya inerken
MİLLET İTTİFAKININ ACI DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE’DE BAŞKAN ERDOĞAN’A ÖLÜM ŞEKLİ BİÇEN AKPINAR ÜZERİNE
BEŞİKTAŞ’TA PROBLEM HALİNE GELEN İSİM: ŞENOL GÜNEŞ
İTTİFAK ÇALIŞMALARI SONLANDI VE SONUÇLARI
AYDIN LİSANI İLE SAYIN ABDULLAH GÜL YETTİ GARİ…
Yusuf İslam üzerine..
Fatih Erbakan parti kuruyormuş
Cemal Kaşıkçı’yı katleden egemen güç aynı zamanda yeryüzünde yaşayan 7 milyar insanları ve 2 milyar Müslümanları katletmiştir
2019 MAHALLİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE
MENDERES AKDAĞ (ÇİLE VE IZRAPLARIN ADAMI)
Siyonistler rahat ve mutlu uyuyamaz
Çağdaş Firavun Trump üzerine
CHP'de hazin manzaralar
CHP'nin Recep Tayyip Erdoğan'ı üzerine
24 Haziran Seçim Sonuçları (Millet İttifakı açısından)
24 Haziran SEÇİM Sonuçları (Millet İTTİFAKI AÇISINDAN)
24 Haziran seçim sonuçları (Cumhur İttifakı açısından)
24 Haziran’daki seçimlerde reyimi AKP’ye vereceğim...
2 MİLYAR MÜSLÜMAN’A YAZIKLAR OLSUN (TÜRKİYE MÜSLÜMANLARI HARİÇ) VE ONLARIN DEVLET BAŞKANLARINA DA (RECEP TAYYİP ERDOĞAN HARİÇ)
AK PARTİLİLERE
Hey on beşli on beşli, Tokat yolları taşlı
AZİZ YILDIRIM YÜZÜNDEN BAŞIMA GELENLER
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIRKEN DÜŞÜNCELERİM
2018 YILINDA YÜKSELEN DEVLET = TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜNYA İNSANLIĞININ ABD’YE İNSANLIK VE MEDENİYET DERSİ VERDİĞİ MEKAN: BİRLEŞMİŞ MİLLETLER
Kudüs ve içimizdeki hainler
Rıza Sarraf-Amerika–Kılıçdaroğlu ve Kudüs
HAYIRLI VE BEREKETLİ ÇALIŞMALAR VE SONUÇLAR DİLEĞİYLE
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI NEDEN TESPİT EDİLEMİYOR?
Elveda okurlar
Bir İngiliz Vakfı’nın ortaya çıkardığı muazzam gerçek
CHP’nin Adalet Yürüyüşü zahiren öyle ama batınen öyle mi?
Duanın gerçek anlamı üzerine
Sayın Duran Teke, lütfen bir daha bana yazı yazdırtma
Beşiktaş yine şampiyon oldu
Dünkü yazımla ilgili zorunlu bir açıklama
AK Parti’ye ve İslamcılara haksız yere iftira atan Sayın Duran Teke, bu yazımı dikkatlice oku...
Bu seneki mübarek Ramazan ayına girerken...
Yüksek bir mersiye (!) sonucunda dramatik bir hazin...
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu (2)
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu
Referandumun Anatomisi Değil, Siyasi Partilerin ve İllegal Örgütlerin Anatomisi
Tatlım Tatlım filmi üzerine
Türkiye'deki referandum oylamasının tam ortasında yer alan Avrupa ülkeleri
Bugün 28 Şubat 2017 Neşe Doluyor İnsan
ÇEŞME’DE DRAMATİK İNTİHARIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…..
AKP yerelden referandum seçim stratejisini çok iyi tespit etmelidir
14 yıl sonra Körfez yollarında
Ey CHP demokrasiyi ruhuna ve bedenine ne zaman sindireceksin?
Adnan Menderes’in son iki yılı ile(1959-1960) AK Parti’nin son iki yılı ile karşılaştırılması (2015-2016)
Çırağan Sarayı’ndaki bir düğün ve düşündürdükleri
TBMM’ye düşen tarihi görev
Adnan Menderes Üniversitesi üzerine oynanan oyunlar
Bir bürokrat atamasında dikkat edilmesi gereken hususlar
Vahşi kapitalizmden faşist diktatörlüğe (Batista) ve oradan da komünist diktatörlükte geçen 60 yıllık Fidel Castro dönemi
FETÖ ile mücadelede Diyanet İşleri Başkanlığına düşen vazifeler
Amerika seçimleri üzerine düşüncelerim
Ey CHP, sen ne zaman milli bir ana muhalefet partisi olacaksın
ADÜ’de seviyeli bir tarih panel
Musul Probleminin Düşündürdükleri ve Çözüm Yolları
⁠⁠⁠Kur’an’a göre şeytanın özellikleri ve günümüze yansıyan belirtileri
Darbe çığırtkanlarına karşı cevabımdır
FETÖ ile ilgili mazimden anılar
FETÖ Terör Örgütü'nün kökünü kazımak lazım ama nasıl…
(Eyy FETÖ denen din taciri yobaz, bu memlekete ne güzel iyilikler yaptın!)
Başkomutan ancak böyle olunur
Portekiz milli takımının düşündürdükleri ve Ronaldo
Sayın Ertuğrul Özkök, sana bu cevabımdır
Amerika’dan inancı kuvvetli, fiziği kuvvetli bir Müslüman geçti
Dokunulmazlık anayasa değişikliği ile ilgili CHP’nin Aydın milletvekillerine sesleniyorum
Urla’da enginar üzerine
Cumhurbaşkanına yazdığım rapor
Esas Noktasından
Gündemi değiştiremeyen ama ortalığı karıştıran sözler
Artık dokunuluyor
Mithatpaşa’dan Vodafone Arena’ya
Paralel yapı 3
Paralel yapı 2
Paralel yapı 1
İftarlık gazoz filmi üzerine bir deneme
Dokunulsun mu dokunulmasın mı?
Ülkemizde yayılmakta olan terör olaylarının düşündürdükleri
Başkanlık sistemine doğru ilerlerken ana muhalefet partisi konumu, durumu ve sorunu
Sayın Selahattin Demirtaş bir siyasi parti kurmanın ne demek olduğunu biliyor mu veya öğrenmek ister mi?