Mehmet Ali ACAR

GELECEK PARTİSİ KURUCU GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU’NA DAİR

20 Aralık 2019, Cuma

     

Değerli arkadaşlar, Ahmet Davutoğlu siyasi partisini nihayet kurdu. Kurulan bu siyasi partinin siyasal yaşamımıza hayırlı olmasını dilerim. Her şeyden önce şunu belirtmeliyim, Türkiye’de 81 milyon memleket evladının siyasi parti kurma hakları vardır, bundan dolayı kınanamaz. 70 yıllık siyasi yaşamımızda çok sayıda partiler kuruldu. Onlardan bir tanesi de Sayın Davutoğlu’nun partisidir. Fakat hocanın kurduğu parti diğer kurulan partilerden çok farklı siyasi ve ahlaki açıdan ayrıcalıkları vardır. Bana göre en büyük farklılığı şunlardır; Davutoğlu ak parti kurulduğu günden 2015 yılının ortalarına kadar etkili ve yetkili icradan zorunlu olmuş bir siyasetçidir. Tam 13 yıl boyunca politikaların belirlenmesinde en etkili kişilerden biri olmuştur. 2015 yılında başbakanlıktan alındıktan sonra muhalif kanala geçmiştir, ve bundan sonrada son 15 yılın icraatları tenkit etmiştir ve sonra gemiyi terk etmiştir. Ak partiye alternatif olma iddiasıyla yeni bir parti kurmuştur, adına da gelecek partisi demiştir. Bu politikacıya sorarlar “siz başbakanlık dahil 13 yıl boyunca partinin çeşitli kademlerinde çalışırken tırnaklarınızı kazıyarak mı bu makamları elde ettiniz, yoksa başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ile bu makamlara ulaştınız” bunun cevabını kamu oyu merakla beklemektedir. Bir anket yaptırırsa Sayın Davutoğlu gerçeği öğrenebilir.

Ayrıca Sayın Davutoğlu partisini kurduğu zaman parlamenter rejimin başkanlık rejiminden daha iyi olduğunu söyledi. Sayın Davutoğlu bu makamı niye kabul etti? Davutoğlu bu makamı kabul ettiği zaman Türkiye başkanlık rejimine geçmeye karar vermişti. Bu başkanlık rejimine inanmıyordun da ne için başkanlık rejimini kabul ettin? Bu ahlaki ve siyasi anlamda büyük bir çelişki değil midir? Bu bana göre çok dramatik bir çelişkidir.

70 yıllık demokrasi tarihimizi incelediğimizde şunu görürüz: liderlere muhalif olan partili siyasetçiler icrada görev almamışlar ve bunun sonucunda ayrı bir siyasi bir oluşum içerisine girerek kendi partilerini kurmuşlardır. Bu Demokrat partide, Adalet partisinde ve daha nice partilerde böyle olmuştur. Ahmet Davutoğlu ak parti iktidarının 17 yıllık icraatın da tam 13 yıl önemli siyasi ve idari makamlarda bulunmuştur. Türkiye’nin Suriye yapısının belirlenmesinde baş aktör olarak devreye girmiştir.

Başbakanlık makamından alındıktan sonra ise muhalif olmanın gerekçelerini hukuki, ahlaki ve siyasi açıdan ortaya koyamamıştır. Ak parti iktidarı 17 yıl boyunca tek başına koalisyonsuz ülkeyi yönetmiş, her alanda ülkenin çehresini A dan Z ye değiştirmiştir. Ben bu konulara girecek değilim. Bu değişimi batı dünyasına sorsun değişimi onlardan öğrensin. 17 yılda kalkınma olayını dile getirmeyeceğim, ama bu 17 yılda ak partiyi siyasi haritadan silmek için uluslararası siyonizm ve onun emrinde olan ülkeler ve o ülkelerin piyonları tarafından neler yaşandı maddeler halinde sıralayalım.

1- 17 yıl boyunca bu siyasi hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan tam 50 defa suikast ve benzeri tehlikeli şeylerle karşı karşıya geldi.

2- Mit başkanı Hakan Fidan fetö tarafından tutuklanmak için operasyonlara maruz kaldı. 70 yıl boyunca hiçbir siyasi partinin mit başkanına böyle aşağılık kumpas yapılmamıştır.

3- Ülkede gezi olayları çıkartılarak fetönün destek ve operasyonuyla iktidarı yıkmak amacıyla bu olaylar ortaya çıkmıştır.

4- 17 – 25 Aralıkta başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı tutuklamak amacıyla fetö tarafından operasyonlar düzenlenmiştir.

5- 15 Temmuz 2015 tarihinde Türk silahlı kuvvetlerinin bazı subaylarını devreye sokarak bir darbe teşebbüsüne geçilmiştir. Uluslararası emperyalizm fetöyu kullanarak başlattığı bu teşebbüste 251 şehit ve binlerce gazi verilmiştir.

 

Bütün bu yaşananları Ahmet Davutoğlu gördükten sonra, yaşadıktan sonra hangi vicdanla hangi ahlaki anlayışla partisini kurabiliyor şaşıyorum.

120 yıllık Osmanlının ve türkün tarihini incelemesini tavsiye ederim sayın Davutoğlu’na. Ben inceledim şunları söylüyorum: Osmanlının 31 yıl iktidarda kalan sultanı ikinci Abdülhamit han ile TC’nin 20 yıllık başbakanı ve başkanı R.T.E arasında çok ciddi benzerlikler vardır. Abdülhamit han babadan oğula geçen tahtla iktidar olmuş ama R.T.E demokratik bir biçimde halkın özgür iradesiyle yetkili olmuştur.

İkinci Abdülhamit’i tahtan indirmek için dünya siyonizm’i seferber olmuş ancak 32 yılında başara bilmişlerdir. Bu 31 yıl boyunca çeşitli siyasi düşüncelerden önde gelen isimler muhalif oldular Abdülhamit’e karşı bunların içerisinde İslamcı dünyadan Mehmet Akif Ersoy, Bediüzzaman Sait Nursi ve birkaç İslamcı düşünür vardı. Onların Abdülhamit hana karşı olmaları bu kişilerin hayatlarında yaptıkları büyük hatalar olarak değerlendirildi. Peki sonunda ne oldu? 1908 den sonra yani ikinci Abdülhamit tahtan indirildikten 4 yıl sonra dünyanın göz bebeği ve strateji olan Balkanları kaybettik. 9 yıl sonra ise 60 yıllık koskoca Osmanlı İslam imparatorluğunu kaybettik. İçimizdeki ilimi siyaseti bilmeyen cahiller yüzünden. Günümüzde 20 yıl boyunca milletimizin makus talihi maddi manevi ve ahlaki açıdan değişmektedir. 23’ncü yılında bu iktidarın değişmesine bir gram dahi katkınız olursa tarih önünde bunun hesabını verebilecek misiniz Sayın Davutoğlu? Sizin bu siyasi hareketiniz hiçbir zaman hedeflemeden kuruldu. Tek amacınız milletin göz bebeği olan bu halk devriminin yıkılmasına katkı sağlamaktan başka ne amacı olabilir. 70 yıllık demokrasi tarihimizde kurulan bütün siyasi partiler iktidar olmak amacı ile kuruldu, ama sizin bu kurduğunuz parti iktidar olmak amacı ile kurulmuyor.

Bu arada yeri gelmişken birazda kendimden bahsedeyim. Bu siyasi hareketinin lideri R.T.E ile 32 yıllık ileri boyutta bir hukukum vardır. Bu 32 yıl boyunca kendisi ile siyasi görüşmeler yapmışımdır, bu görüşmelerimden dolayı reisin beni unutmadığına inanıyorum. Bunu da bir zaman diliminde ispatlamıştır Sayın başkan. Benim hayatım siyasetle geçti ve 20 yıllık ak parti iktidarında hiçbir görevim olmadı. Buna rağmen ben 20 yıldan beri bu iktidarın siyasi ve idari hayatımıza hakim olması için gecemi gündüzüme kattım, karşılığında hiçbir şey almadım. Çünkü ben şuna yürekten inanıyorum ki Türkiye’de hak hakim olursa orta doğuya emperyalizmler giremez. Dünyanın en korkunç sömürgeci olan Amerika, İngiltere ve Fransa orta doğuda söz sahibi olamaz. Bu görüntüye bir birey olarak bir gram katkım olursa dünyanın en mutlu insanı olurum. Sayın Davutoğlu’na da olaya bu çerçevede bakmasına tavsiye ederim. Kendisini akli selim düşünceye davet ediyorum.

Son cümlelerim şunlar olacaktır Sayın Davutoğlu’na siyasetin temeli hukuktan ziyade ahlaki esaslara dayanır. Bu cümleden olarak O.R.D Prof. Dr. Hilmi Ziya Ülken AŞK ahlaki kitabında şunları söylüyor; “Ahlaksız siyaset vatan için değildir, insanlık için değildir ve bir zorbaya baş eğdirmek, bütün gafiller sürüsünü bir zalime esir etmek içindir.” Vesselam.Yazarın Tüm Yazıları
Polise kurşun sıkan kalleşler üzerine...
Bir filozofun akademik ve siyasi yaşam hatıraları ve düşünceleri
SKANDALLARIN VE FACİALARIN DEVLET ADAMI: EKREM İMAMOĞLU
KORONALI RAMAZAN AYI GÜNLERİ
KORONAVİRÜS SALGINI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KABE-İ MUAZZAMA’DA CAHİL VE RUHSUZ BİR BAŞ İMAM!
Ey kendini dünyanın İlah’ı addeden Amerika ve Başkan Trump bil ki kainatın sahibi ve kudret sahibi Allah (C.C.)’dır.
Ortadoğu’da iki ahlaksız devlet
Doğum gününde Deniz Gezmiş üzerine
GELECEK PARTİSİ KURUCU GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU’NA DAİR
AYDIN'DAN BEDBAHT BİR SİYASETÇİ GELDİ GEÇTİ (KORAY AYDIN)
Barış Pınarı Harekâtı üzerine düşüncelerim
17 EYLÜL 1961 DEMOKRAT ADNAN MENDERES VE ANTİ DEMOKRAT İSMET İNÖNÜ
Fidel Castro Sosyalizmin Sembol İsmi
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 2
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 1
Çağdaş Firavun Sisi ve Çağdaş Hz Musa Mursi
27 MAYIS 1960: TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN EN ACIKLI VE EN DRAMATİK GÜNÜ
İslamı dosdoğru anlayan bir tarikat şeyhi: Ahmet Ziyaheddün Gümüşhanevi Hazretleri (1813-1893)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK (2)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK
Notre Dame Katedrali yanıyor, Fransız halkının ruhu ise cayır cayır yanıyor
31 MART MAHALLİ SEÇİMLERİNE TÜRKİYE GENEL SONUÇLARI VE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİM SONUÇLARINA MAHALLİ AÇIDAN BAKIŞ
AYDIN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA CEVAPLARIM
Büyükşehir'den açıklama
31 MART SEÇİMLERİNE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİMLERİNE MAHALLİ (YEREL) AÇIDAN BAKIŞ
MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK AYDIN'DAYDI
Neşe Menderes: "31 Mart'ta zafer, Cumhur İttifakı'nın ve Aydın şehrinin olacaktır."
Hüseyin Aksu: Aydın şehri belediyecilikte 10 yılını boşuna geçirdi
70 yıllık demokrasi tarihimizde Aydın'dan çıkan ilk bayan bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk
Bakan ODTÜ'lü olunca durum farklı oluyormuş
Harika Bir Proje Tanıtım Programı Oldu
HALUK ALICIK: "CUMHUR İTTİFAKI 31 MART'TA AYDIN VE NAZİLLİ’DE DESTAN YAZACAK"
45 YIL ARADAN SONRA BU ŞEHİRDEN BİR DIŞİŞLERİ BAKANI GELDİ VE GEÇTİ
BELEDİYECİLİKDE TIRNAKLARINI KAZIYARAK GELMİŞ BİR İSİM: ÜMMET AKIN
Büyükşehirde yükselen değer: Mustafa Savaş
BİNALİ YILDIRIM’IN KARİZMASI ORTAYA ÇIKTI
MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR
Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkürname
Cumhur İttifakı Aydın’da sahaya inerken
MİLLET İTTİFAKININ ACI DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE’DE BAŞKAN ERDOĞAN’A ÖLÜM ŞEKLİ BİÇEN AKPINAR ÜZERİNE
BEŞİKTAŞ’TA PROBLEM HALİNE GELEN İSİM: ŞENOL GÜNEŞ
İTTİFAK ÇALIŞMALARI SONLANDI VE SONUÇLARI
AYDIN LİSANI İLE SAYIN ABDULLAH GÜL YETTİ GARİ…
Yusuf İslam üzerine..
Fatih Erbakan parti kuruyormuş
Cemal Kaşıkçı’yı katleden egemen güç aynı zamanda yeryüzünde yaşayan 7 milyar insanları ve 2 milyar Müslümanları katletmiştir
2019 MAHALLİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE
MENDERES AKDAĞ (ÇİLE VE IZRAPLARIN ADAMI)
Siyonistler rahat ve mutlu uyuyamaz
Çağdaş Firavun Trump üzerine
CHP'de hazin manzaralar
CHP'nin Recep Tayyip Erdoğan'ı üzerine
24 Haziran Seçim Sonuçları (Millet İttifakı açısından)
24 Haziran SEÇİM Sonuçları (Millet İTTİFAKI AÇISINDAN)
24 Haziran seçim sonuçları (Cumhur İttifakı açısından)
24 Haziran’daki seçimlerde reyimi AKP’ye vereceğim...
2 MİLYAR MÜSLÜMAN’A YAZIKLAR OLSUN (TÜRKİYE MÜSLÜMANLARI HARİÇ) VE ONLARIN DEVLET BAŞKANLARINA DA (RECEP TAYYİP ERDOĞAN HARİÇ)
AK PARTİLİLERE
Hey on beşli on beşli, Tokat yolları taşlı
AZİZ YILDIRIM YÜZÜNDEN BAŞIMA GELENLER
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIRKEN DÜŞÜNCELERİM
2018 YILINDA YÜKSELEN DEVLET = TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜNYA İNSANLIĞININ ABD’YE İNSANLIK VE MEDENİYET DERSİ VERDİĞİ MEKAN: BİRLEŞMİŞ MİLLETLER
Kudüs ve içimizdeki hainler
Rıza Sarraf-Amerika–Kılıçdaroğlu ve Kudüs
HAYIRLI VE BEREKETLİ ÇALIŞMALAR VE SONUÇLAR DİLEĞİYLE
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI NEDEN TESPİT EDİLEMİYOR?
Elveda okurlar
Bir İngiliz Vakfı’nın ortaya çıkardığı muazzam gerçek
CHP’nin Adalet Yürüyüşü zahiren öyle ama batınen öyle mi?
Duanın gerçek anlamı üzerine
Sayın Duran Teke, lütfen bir daha bana yazı yazdırtma
Beşiktaş yine şampiyon oldu
Dünkü yazımla ilgili zorunlu bir açıklama
AK Parti’ye ve İslamcılara haksız yere iftira atan Sayın Duran Teke, bu yazımı dikkatlice oku...
Bu seneki mübarek Ramazan ayına girerken...
Yüksek bir mersiye (!) sonucunda dramatik bir hazin...
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu (2)
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu
Referandumun Anatomisi Değil, Siyasi Partilerin ve İllegal Örgütlerin Anatomisi
Tatlım Tatlım filmi üzerine
Türkiye'deki referandum oylamasının tam ortasında yer alan Avrupa ülkeleri
Bugün 28 Şubat 2017 Neşe Doluyor İnsan
ÇEŞME’DE DRAMATİK İNTİHARIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…..
AKP yerelden referandum seçim stratejisini çok iyi tespit etmelidir
14 yıl sonra Körfez yollarında
Ey CHP demokrasiyi ruhuna ve bedenine ne zaman sindireceksin?
Adnan Menderes’in son iki yılı ile(1959-1960) AK Parti’nin son iki yılı ile karşılaştırılması (2015-2016)
Çırağan Sarayı’ndaki bir düğün ve düşündürdükleri
TBMM’ye düşen tarihi görev
Adnan Menderes Üniversitesi üzerine oynanan oyunlar
Bir bürokrat atamasında dikkat edilmesi gereken hususlar
Vahşi kapitalizmden faşist diktatörlüğe (Batista) ve oradan da komünist diktatörlükte geçen 60 yıllık Fidel Castro dönemi
FETÖ ile mücadelede Diyanet İşleri Başkanlığına düşen vazifeler
Amerika seçimleri üzerine düşüncelerim
Ey CHP, sen ne zaman milli bir ana muhalefet partisi olacaksın
ADÜ’de seviyeli bir tarih panel
Musul Probleminin Düşündürdükleri ve Çözüm Yolları
⁠⁠⁠Kur’an’a göre şeytanın özellikleri ve günümüze yansıyan belirtileri
Darbe çığırtkanlarına karşı cevabımdır
FETÖ ile ilgili mazimden anılar
FETÖ Terör Örgütü'nün kökünü kazımak lazım ama nasıl…
(Eyy FETÖ denen din taciri yobaz, bu memlekete ne güzel iyilikler yaptın!)
Başkomutan ancak böyle olunur
Portekiz milli takımının düşündürdükleri ve Ronaldo
Sayın Ertuğrul Özkök, sana bu cevabımdır
Amerika’dan inancı kuvvetli, fiziği kuvvetli bir Müslüman geçti
Dokunulmazlık anayasa değişikliği ile ilgili CHP’nin Aydın milletvekillerine sesleniyorum
Urla’da enginar üzerine
Cumhurbaşkanına yazdığım rapor
Esas Noktasından
Gündemi değiştiremeyen ama ortalığı karıştıran sözler
Artık dokunuluyor
Mithatpaşa’dan Vodafone Arena’ya
Paralel yapı 3
Paralel yapı 2
Paralel yapı 1
İftarlık gazoz filmi üzerine bir deneme
Dokunulsun mu dokunulmasın mı?
Ülkemizde yayılmakta olan terör olaylarının düşündürdükleri
Başkanlık sistemine doğru ilerlerken ana muhalefet partisi konumu, durumu ve sorunu
Sayın Selahattin Demirtaş bir siyasi parti kurmanın ne demek olduğunu biliyor mu veya öğrenmek ister mi?