Mehmet Ali ACAR

FETÖ ile ilgili mazimden anılar

19 Eylül 2016, Pazartesi

     

Sevgili Aydın Denge okurları, bugün sizlere mazi hayatımda FETÖ Terör Örgütü ile ilgili anılarımı anlatmak istiyorum. Bu acayip yapıyı çok iyi tanımama sebep olan benim 10 yıl Refah Partisi Aydın İl Başkanlığı dönemimde yaşadıklarım ve gördüklerimdir. Bu il başkanlığı benim bu yapıyı gerçek yüzüyle tanımama vesile olmuştur. Bu yapı 1970 yılından beri Aydın şehri ile özel ilgilenmiştir. İzmir’e yakınlığının olduğu kadar Aydın’daki zengin sayısının fazla olması, bundan en önemli sebeplerindendir. Bu sebepten Fetullah Gülen şehrimize sık sık ziyaretler yapardı.

İlk başlangıcında öğrencilerin kaldığı ev yapılanmasına gittiler. Daha sonra küçük çaplı yurtlar açmaya başladılar. Şehrin 2-3 zengini ile yakinen ilgilenerek onları kendi saflarına çekmeye çalışıyordu Fethullah Gülen. Bu çektiği insanların saf, temiz ve iyi niyetli Müslümanlar olduğunda şüphe yoktu. Aynı zaman da da bu kişilerin eğitim seviyesi düşüktü. Dolayısıyla da kandırılmaya çok müsait bir ortam oluşmuştu. İslam’ı Kur’an seviyesinde algılayamayan insanlardı. Hatta Fethullah Gülen’in 1980 askeri darbesi sırasında 10 gün kadar bu zengin insanlardan birisinin bahçesinde saklandığını Aydın’da bilmeyen yoktur.

İŞ ADAMLARINA SENET İMZALATILIRDI

Zira Fethullah Gülen Karl Marks’tan daha fazla materyalist olduğu için nerede zengin para babaları varsa onlarla ilgilenir, gariban Müslümanların yüzüne dahi bakmazdı. Bu prensibi ile peygamberimizin yaşadığı günlük hayatı taban tabana zıttı olan bir hayatı yaşamaya 1970’li yıllarda başlamıştı. Temeli böyle bozuk niyet ve amellerle atılan bir hareketin yıllar sonrasında yani 50 yıl sonrasında nasıl kahrı perişan haline gelmesi ebetteki ilahi hikmeti bünyesinde taşır.

Bu FETÖ cemaati 10 yıl il başkanlığım esnasında Ramazan aylarının birinci günü şehrimizin iş adamları ile şehrin bürokratlarını iftar yemeklerinde bir araya getirirdi. İş adamlarına hizmeti öğrenciler yapardı. Diyelim ki 300 tane iş adamını yemeğe çağırmışlar, ilk önce bahse konu olan 2-3 iş adamını diğerlerine örnek olsun diye taahhüdü onlardan alırlardı. Tabii ki bu iş adamları yüksek miktarlarda rakamları ortaya koyduktan sonra her iş adamından ayrı ayrı taahhüt miktarlarını telaffuz ettirirler, diğer görevliler de senetleri tanzim ederlerdi. Bunu da bürokratların karşısında yaptıkları zamanda bu şehirde siyaseten ne kadar güçlü olduklarının mesajını da bürokrasiye iletmek istiyorlardı. Bu dediklerim, 85-95’li yıllarda cereyan eden olaylardı. Örnek; vaatte bulunan bu 3 büyükten bir tanesi bir ayağı ile Fetullah Gülen’e bağlı olduğu kadar diğer ayağı ile de merhum Necmettin Erbakan hocamıza bağlıydı. Dolayısıyla bendeniz de Erbakan hocamızın Aydın il temsilcisi olduğum için bu parasal yemekli toplantılara kesinlikle davet edilmezdim. Çünkü benim olduğun bir toplantıda bahse konu olan kişinin rahat ve yüksek rakamlar telaffuz edemeyeceği çok iyi bildikleri için asla beni o toplantılarına davet etme nezaketini gösteremezlerdi. Refah Partisi’nin onda biri büyüklüğündeki bir siyasi partinin il başkanı çağrılır, ben çağrılmazdım. 1990 yılında Ramazan ayının 1. günü icra edilen yemekli toplantı sonrasında yine böyle bir olay vukua geldiği duyulunca partili arkadaşlarım beni arayarak “Bu abimiz ne biçim Refah Partili bir insan Refah Partisi’ne düşman olan kişi ve cemaatine nasıl para yardımı yapıyor” diyerek benim harekete geçmemi istediler. Ben de bu acıklı dramatik olayı genel başkanımız Necmettin Erbakan’a bildirince önce muhterem hocamdan bu hareketimden dolayı çok nazik cümlelerle tebrik aldım ve hemen akabinde bir gün sonraki il başkanları toplantısını o ağabeyimizi getirmemizi istedi. Ben de o ağabeyimizi Ankara’daki toplantıya götürdüm.

HAK İLE BATILIN MÜCADELESİ

Hocamız toplantıyı açtı ve hemen bir il başkanı (Kocaeli İl Başkanı Osman Pepe, AK Parti iktidarlarının Orman Bakanı) hocamıza bir soru sordu. Sorduğu soru şuydu; “Hocam Milli Görüş hareketine muhalif olan cemaatlere, derneklere ve benzeri kuruluşlara yardım yapmamız doğru mudur?” Erbakan hoca bu soruya şöyle cevap verdi ‘Aramızda Diyanet İşleri Eski Başkanı Lütfi Doğan hocamız var, onlardan meselenin dini hükmünü alalım dedi’, mikrofonu hocaya uzattı. Hocamız özetle şunu söyledi; ‘Türkiye’de hak ile batıl mücadelesi verilirken buna muhalif olan, destek vermeyen, cemaat ve benzerlerine parasal yardım yapılması caiz değildir’ dedi. Bu cevaptan sonra Erbakan hocamız 1 saat kadar bu konuyla ilgili konuşma yaptı genel olarak. Özeti şuydu, ‘Türkiye’de patates dini kurmak isteyen bazı cemaatler var. Böyle cemaatlerin dış dünya ile bağlantıları vardır ve bunlar dünya siyonizmine hizmet ederler. Karşıdan baktığımız zaman bunların talebi yetiştirmek için uğraştığını zannedersiniz, ancak işin içinde başka unsurlar vardır’ dedi. Ve cemaatin ismini zikretmedi. Erbakan hoca toplantıyı bitirdikten sonra bana şöyle seslendi, ‘Mehmet Ali Bey … bey ile beraber odama geliniz’ dedi. Biz de hocamızın arkasından odasına girdik. Özel görüşmeye başladık. ''… bey bu konuşmayı senin için yaptım, haberin var mı'' dedi.

FERASETLİ DEVLET ADAMI

Konuşmanın bir kısmını sizlere aktaramam ama Erbakan hocamız o ağabeye şunları söylerken ben de hocanın yanında bu sözlere Tanrı şahidi oluverdim. “… bey sen nasıl olur da siyonizmin hizmetinde olan Fetullah Gülen’in cemaatine yardım yaparsın? Sen Yahudi’ye mermi ve mühimmat taşıdığının farkında mısın?” diyerek açık ve net bir şekilde o günün ismi ile Fetullah Gülen cemaatini dünya siyonizminin emrinde olan bir teşkilat olduğunu açık ve net ifadeyle açıkladı. İşte dünya çapında lider böyle olunur. Ferasetli devlet adamı işte böyle olunur. Bu sözleri söylediği tarih 1990 yılı sevgili okurlarım. Yani bundan çeyrek asır önce. Erbakan hocamızın kadri kıymeti öldükten sonra daha iyi anlaşıldığı düşüncesindeyim. Ve bugün de bu mücadele hocamızın çok değerli talebesi olan Cumhurbaşkanımızın riaseti ile yürütülmektedir. Allah onlara sağlıklı uzun ömürler versin ki insanlığın ve Müslümanlığın en büyük mikrobu olan bu FETÖ mikrobu toplumumuzdan tamamen temizlensin ki istikbalimize ümitle bakalım. Ama bunu gerçekleştirirken de diğer sapık cemaatler bu boşluktan istifade etmesinler. Burada Diyanet İşleri Başkanlığı'na, ilahiyat fakültelerine çok büyük vazifeler düşmektedir.

Allah’ın orijinal İslam’ı 80 milyon memleket evladına çok iyi aktarılırsa ilk, orta ve liselerimizde de Allah ve resulünün gerçek İslam’ı eğitim ve öğretim olarak verilirse böyle sapık ve cemaat benzeri kuruluşlar toplumda karşılık bulamazlar. Yazarın Tüm Yazıları
Polise kurşun sıkan kalleşler üzerine...
Bir filozofun akademik ve siyasi yaşam hatıraları ve düşünceleri
SKANDALLARIN VE FACİALARIN DEVLET ADAMI: EKREM İMAMOĞLU
KORONALI RAMAZAN AYI GÜNLERİ
KORONAVİRÜS SALGINI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
KABE-İ MUAZZAMA’DA CAHİL VE RUHSUZ BİR BAŞ İMAM!
Ey kendini dünyanın İlah’ı addeden Amerika ve Başkan Trump bil ki kainatın sahibi ve kudret sahibi Allah (C.C.)’dır.
Ortadoğu’da iki ahlaksız devlet
Doğum gününde Deniz Gezmiş üzerine
GELECEK PARTİSİ KURUCU GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU’NA DAİR
AYDIN'DAN BEDBAHT BİR SİYASETÇİ GELDİ GEÇTİ (KORAY AYDIN)
Barış Pınarı Harekâtı üzerine düşüncelerim
17 EYLÜL 1961 DEMOKRAT ADNAN MENDERES VE ANTİ DEMOKRAT İSMET İNÖNÜ
Fidel Castro Sosyalizmin Sembol İsmi
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 2
Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Abdullah Gül, Ali Babacan = Bu dörtlü politik şahsiyetlerin siyasal yaşamları - 1
Çağdaş Firavun Sisi ve Çağdaş Hz Musa Mursi
27 MAYIS 1960: TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN EN ACIKLI VE EN DRAMATİK GÜNÜ
İslamı dosdoğru anlayan bir tarikat şeyhi: Ahmet Ziyaheddün Gümüşhanevi Hazretleri (1813-1893)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK (2)
YAKLAŞAN RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE ALLAH KELAMI KURANI ANLAMAK
Notre Dame Katedrali yanıyor, Fransız halkının ruhu ise cayır cayır yanıyor
31 MART MAHALLİ SEÇİMLERİNE TÜRKİYE GENEL SONUÇLARI VE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİM SONUÇLARINA MAHALLİ AÇIDAN BAKIŞ
AYDIN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA CEVAPLARIM
Büyükşehir'den açıklama
31 MART SEÇİMLERİNE ULUSLARARASI PENCEREDEN BAKIŞ
31 MART SEÇİMLERİNE MAHALLİ (YEREL) AÇIDAN BAKIŞ
MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK AYDIN'DAYDI
Neşe Menderes: "31 Mart'ta zafer, Cumhur İttifakı'nın ve Aydın şehrinin olacaktır."
Hüseyin Aksu: Aydın şehri belediyecilikte 10 yılını boşuna geçirdi
70 yıllık demokrasi tarihimizde Aydın'dan çıkan ilk bayan bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk
Bakan ODTÜ'lü olunca durum farklı oluyormuş
Harika Bir Proje Tanıtım Programı Oldu
HALUK ALICIK: "CUMHUR İTTİFAKI 31 MART'TA AYDIN VE NAZİLLİ’DE DESTAN YAZACAK"
45 YIL ARADAN SONRA BU ŞEHİRDEN BİR DIŞİŞLERİ BAKANI GELDİ VE GEÇTİ
BELEDİYECİLİKDE TIRNAKLARINI KAZIYARAK GELMİŞ BİR İSİM: ÜMMET AKIN
Büyükşehirde yükselen değer: Mustafa Savaş
BİNALİ YILDIRIM’IN KARİZMASI ORTAYA ÇIKTI
MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR
Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkürname
Cumhur İttifakı Aydın’da sahaya inerken
MİLLET İTTİFAKININ ACI DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE’DE BAŞKAN ERDOĞAN’A ÖLÜM ŞEKLİ BİÇEN AKPINAR ÜZERİNE
BEŞİKTAŞ’TA PROBLEM HALİNE GELEN İSİM: ŞENOL GÜNEŞ
İTTİFAK ÇALIŞMALARI SONLANDI VE SONUÇLARI
AYDIN LİSANI İLE SAYIN ABDULLAH GÜL YETTİ GARİ…
Yusuf İslam üzerine..
Fatih Erbakan parti kuruyormuş
Cemal Kaşıkçı’yı katleden egemen güç aynı zamanda yeryüzünde yaşayan 7 milyar insanları ve 2 milyar Müslümanları katletmiştir
2019 MAHALLİ SEÇİMLERİ ÜZERİNE
MENDERES AKDAĞ (ÇİLE VE IZRAPLARIN ADAMI)
Siyonistler rahat ve mutlu uyuyamaz
Çağdaş Firavun Trump üzerine
CHP'de hazin manzaralar
CHP'nin Recep Tayyip Erdoğan'ı üzerine
24 Haziran Seçim Sonuçları (Millet İttifakı açısından)
24 Haziran SEÇİM Sonuçları (Millet İTTİFAKI AÇISINDAN)
24 Haziran seçim sonuçları (Cumhur İttifakı açısından)
24 Haziran’daki seçimlerde reyimi AKP’ye vereceğim...
2 MİLYAR MÜSLÜMAN’A YAZIKLAR OLSUN (TÜRKİYE MÜSLÜMANLARI HARİÇ) VE ONLARIN DEVLET BAŞKANLARINA DA (RECEP TAYYİP ERDOĞAN HARİÇ)
AK PARTİLİLERE
Hey on beşli on beşli, Tokat yolları taşlı
AZİZ YILDIRIM YÜZÜNDEN BAŞIMA GELENLER
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIRKEN DÜŞÜNCELERİM
2018 YILINDA YÜKSELEN DEVLET = TÜRKİYE CUMHURİYETİ
DÜNYA İNSANLIĞININ ABD’YE İNSANLIK VE MEDENİYET DERSİ VERDİĞİ MEKAN: BİRLEŞMİŞ MİLLETLER
Kudüs ve içimizdeki hainler
Rıza Sarraf-Amerika–Kılıçdaroğlu ve Kudüs
HAYIRLI VE BEREKETLİ ÇALIŞMALAR VE SONUÇLAR DİLEĞİYLE
AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI NEDEN TESPİT EDİLEMİYOR?
Elveda okurlar
Bir İngiliz Vakfı’nın ortaya çıkardığı muazzam gerçek
CHP’nin Adalet Yürüyüşü zahiren öyle ama batınen öyle mi?
Duanın gerçek anlamı üzerine
Sayın Duran Teke, lütfen bir daha bana yazı yazdırtma
Beşiktaş yine şampiyon oldu
Dünkü yazımla ilgili zorunlu bir açıklama
AK Parti’ye ve İslamcılara haksız yere iftira atan Sayın Duran Teke, bu yazımı dikkatlice oku...
Bu seneki mübarek Ramazan ayına girerken...
Yüksek bir mersiye (!) sonucunda dramatik bir hazin...
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu (2)
Siyasetin milli problemi: Kemal Kılıçdaroğlu
Referandumun Anatomisi Değil, Siyasi Partilerin ve İllegal Örgütlerin Anatomisi
Tatlım Tatlım filmi üzerine
Türkiye'deki referandum oylamasının tam ortasında yer alan Avrupa ülkeleri
Bugün 28 Şubat 2017 Neşe Doluyor İnsan
ÇEŞME’DE DRAMATİK İNTİHARIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…..
AKP yerelden referandum seçim stratejisini çok iyi tespit etmelidir
14 yıl sonra Körfez yollarında
Ey CHP demokrasiyi ruhuna ve bedenine ne zaman sindireceksin?
Adnan Menderes’in son iki yılı ile(1959-1960) AK Parti’nin son iki yılı ile karşılaştırılması (2015-2016)
Çırağan Sarayı’ndaki bir düğün ve düşündürdükleri
TBMM’ye düşen tarihi görev
Adnan Menderes Üniversitesi üzerine oynanan oyunlar
Bir bürokrat atamasında dikkat edilmesi gereken hususlar
Vahşi kapitalizmden faşist diktatörlüğe (Batista) ve oradan da komünist diktatörlükte geçen 60 yıllık Fidel Castro dönemi
FETÖ ile mücadelede Diyanet İşleri Başkanlığına düşen vazifeler
Amerika seçimleri üzerine düşüncelerim
Ey CHP, sen ne zaman milli bir ana muhalefet partisi olacaksın
ADÜ’de seviyeli bir tarih panel
Musul Probleminin Düşündürdükleri ve Çözüm Yolları
⁠⁠⁠Kur’an’a göre şeytanın özellikleri ve günümüze yansıyan belirtileri
Darbe çığırtkanlarına karşı cevabımdır
FETÖ ile ilgili mazimden anılar
FETÖ Terör Örgütü'nün kökünü kazımak lazım ama nasıl…
(Eyy FETÖ denen din taciri yobaz, bu memlekete ne güzel iyilikler yaptın!)
Başkomutan ancak böyle olunur
Portekiz milli takımının düşündürdükleri ve Ronaldo
Sayın Ertuğrul Özkök, sana bu cevabımdır
Amerika’dan inancı kuvvetli, fiziği kuvvetli bir Müslüman geçti
Dokunulmazlık anayasa değişikliği ile ilgili CHP’nin Aydın milletvekillerine sesleniyorum
Urla’da enginar üzerine
Cumhurbaşkanına yazdığım rapor
Esas Noktasından
Gündemi değiştiremeyen ama ortalığı karıştıran sözler
Artık dokunuluyor
Mithatpaşa’dan Vodafone Arena’ya
Paralel yapı 3
Paralel yapı 2
Paralel yapı 1
İftarlık gazoz filmi üzerine bir deneme
Dokunulsun mu dokunulmasın mı?
Ülkemizde yayılmakta olan terör olaylarının düşündürdükleri
Başkanlık sistemine doğru ilerlerken ana muhalefet partisi konumu, durumu ve sorunu
Sayın Selahattin Demirtaş bir siyasi parti kurmanın ne demek olduğunu biliyor mu veya öğrenmek ister mi?