Ahmet EREN

İşte hendek, işte deve

12 Şubat 2015, Perşembe

     

İşte hendek, işte deve

Böyle derler.

Hatta Barış Manço ve Kurtalan Ekspres birlikte söylüyor.

İşte hendek, işte deve. Ya aşarsın. Ya düşersin.

Bölgesel Amatör Lig 8.Grup takımlarından Didim Belediyespor'un namağlup unvanı, 17. hafta sonunda Manisa'da Mümin Özkasap Spor Tesisleri'nde karşılaştığı Manisa Büyükşehir Belediyespor'a 3-1'lik mağlubiyet sonucunda son buldu.

İlk 45 dakikada sağanak yağmur ile birlikte gol arayan Manisa ekibinde Fatih Deniz'in bir şutu üst direkte patladı. Yüreğini sahaya yansıtan Didimli albatroslar, Rıza Bulut'un şok golü ile ilk yarıyı 1-0 önde bitirdi. Mavi-Beyazlılar, ikinci yarıda kalesinde gördüğü erken gelen gol ile yıkıldı. Sağanak yağmurun sahayı göl yaptığı ortamda Didim Belediyespor futbolcuları bir çok hatayı da beraberinde getirdi. Uzun paslarla topu uzaklaştırmasını bilemedi.

 

***

 

İlk devreyi 1-0 önde kapatan Didim Belediyespor, ikinci yarıda 1-0 skorunu koruyamadı. Devre arasında rakibin kazanma primi 3 bin liradan 4 bin liraya çıkarken, Didim Belediyespor'un soyunma odasına ne gelen oldu, ne de giden oldu.

Halbuki maça gelenler, soyunma odasına en azından "Haydi Çocuklar" diyecek bir baba yiğiti bekledi.

 

***

 

Rakip ev sahibi Manisa Büyükşehir Belediyespor'un maddi ve manevi yönden Didim Belediyespor'dan kat kat üstün olduklarını gördük. Bugüne kadar kendi imkanlarıyla gelen, sezon başında şampiyonluk düşüncesi olmayan mütevazi bir takım kuran Didim Belediyespor'un bugün ki başarısını kutlamaktan başka elimizden bir şey gelmiyor.

Yazdık, çizdik, söyledik.

Dilimizde tüy bitti...

Liderliği 6 puan ile Didim ve Atilla'ya fark atan Manisa'yı tebrik ederken, Didim'in namağlup unvanı da sona erdi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor camiası şampiyonluğu şehir olarak istiyor.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Manisa-Didim karşılaşmasını izlemeye geldi. Taraftarı muhteşem. Stat muhteşem. Sosyal tesisleri muhteşem. Klas futbolcuları profesyonelliği yaşamışlar.

Teknik direktörleri ünlü biri de değil, teknik kadro Hakan Şapcı ile 4 yıldır beraber çalışıyorlar.

 

***

 

Bu işlerin, lafla peynir gemisi yürümediğini bir kez daha gördük.

Didim'i ve Didim Belediyespor'u çok sevenler Söke ovasında konuşacağına gelip elini taşın altına soksun.

Bizden de bu kadar...