Ahmet EREN

BAL'da kış molası

9 Ocak 2015, Cuma

     

Didim Belediyespor şampiyonluğa koşuyor, Bozdoğan yerinde sayıyor, İncirliova üzüyor...

Bölgesel Amatör Lig 8. Grup'ta mücadele eden Aydın temsilcileri Bozdoğan Belediyespor, Didim Belediyespor ve İncirliova Belediyespor 2014-2015 Futbol Sezonu'nun ilk yarısında aldıkları puanlarla 14 Aralık'ta devreyi tamamladı.

İlk yarı sonunda Didim Belediyespor 27 puanla 3. sırada bitirirken, Bozdoğan Belediyespor 14 puanla 10. sırada, İncirliovaspor ise ligin son sırasında 7 puan ile 14. sırada bitirdi.

Didim Belediyespor ilk devredeki üstün başarısını son İzmir deplasmanında lider Atillaspor'u evinde 3-0 ile yenmesi ile 'şampiyonlukta ben de varım' dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor ve İzmir Atillaspor 28 puan ile ilk iki sırayı paylaştılar.

Enselerinde en büyük tehlike rakiplerin başında ise Didim Belediyespor geliyor. İlk iki de olmalarına Didim Belediyespor'un müsaade ettiğini söyleyebilirim. Zira Didim Belediyespor evindeki oynadığı rakiplerini Yeni Çanspor ve Soma Sotesspor karşılaşmalarında berabere kalması ve deplasmandaki galibiyetleri koruyamaması bir başka unsurdu.

Teknik Sorumlu Ayhan Yıldız ve teknik ekip arkadaşları Didim Belediyespor da lig başında yeni bir takım kadrosu kurdu. Bu kadroyu kurarken dış transferde aldığı futbolcuların isimleri Didim seyircisine yabancı idi.

Erman Balaban ile Yaşar Keleş'in ligin en az gol gören kalecilerimizin önünde fizikleriyle dikkat çeken ve alınan sonuçlar neticesinde defansta rakiplerin gollerine geçit vermeyen Burçin Görgen, Mustafa Kurcan, Salih Kılavuz ve Ahmet Can Bulut'u tanımaya başladı.

Orta sahada yeni transferler Ziya Ayaz, Hakan Çorlak ile birlikte Rıza Bulut, kardeşi Gökhan Bulut ve kaptan Ediz Özel'in oynadıkları futbol ile birlikteliklerini sahadaki bir bütün olarak gördük.

İleri uçta gol yıllarında Ganalı kardeşimiz Muhammet Sumaila'nın çabasını Mehmet Emin Gülgü ve devre arasında takımdan ayrılan Hasan Durmaz, Sercan Ceylan'nın gollerini izlemiş olduk. İlk yarıda Ahmet Can Bulut, Rıza Bulut, Ziya Ayaz, Muhammed Sumaila ve Mehmet Emin Gülgü'nün gol yollarında etkili olduklarını gördük.

Kimsenin şampiyonluk yolunda bu kadar yakın olacağını kestiremeyen Didim camiası her karşılaşma sonunda alınan puanlarla zirveye ortak oldu.

Ve 'bu yarışta ben de varım' dedi...

Ancak,

Didim şehrinin gençleri stadı doldurmuyor. Hep beraber internet salonlarında vakit geçirmekle meşgul olmaktayız.

Didim'in yerleşik İngiliz halkı ile birlikte var gücümüzle Didim Belediyespor'u desteklemeye devam edeceğiz.

3. Lige çıkmak için Cenab-ı Allah Didim Belediyespor camiasına 'yürü kulum' diyor. Ancak Didim'in zengini, esnafı ve belediyenin maddi ve manevi destekte geride kaldıkları söyleyebilirim.

Ayaklarına gelen bu başarıyı ortak olmaları için hiç bir hareket göremiyoruz.

İkinci devre 18 Ocak'ta başlıyor. Didim Belediyespor Bedri Altıntaş başkanlığındaki, Ayhan Yıldız yönetimindeki, ekibindeki futbolcularımızı ve Mavi Şimşekler taraftarlarımızı şampiyonluk yolunda 2'nci yarı karşılaşmalarında başarıların devamını diliyoruz.

Başta Didim Belediyespor'a, Bozdoğan Belediyespor'a ve İncirliova Belediyespor'a başarılar diliyoruz.

Aydın sınırları içinde Didim Belediyespor'un ilk yarıdaki üstün mücadele ve azmini ikinci devre karşılaşmalarında da devam etmesi dileğimizle "Şampiyon" olarak 3. Lige çıkmasını dört gözle bekliyoruz...