Ahmet EREN

The End / Son

19 Mayıs 2016, Perşembe

     

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Bölgesel Amatör Ligi’nin 2015/2016 sezonu tamamladı. Didim Belediyespor için de bir sezon daha sona erdi...

Aydın temsilcileri Sökespor, Didim Belediyespor ve Kuşadasıspor'un bir sezon içinde amansız mücadeleleri sonucunda Aydın Süper Amatör Ligi’ne geri dönen Kuşadasıspor oldu.

10.Grupta puan sıralamasında Muğlaspor ilk sırayı alırken, ikinci sırada Sökespor yer aldı.

Liderlik koltuğunda epeyce yol alan mavi-beyazlı renklere gönül veren Didim Belediyespor, alınan kötü sonuçlardan sonra ligi 3ü’ncü sırada tamamladı.

Didim Belediyespor, Süper Amatör Ligi’ni ikinci olarak tamamlayan Merkez Yeniköyspor ile "Play Out" oynadı. Aydın Adnan Menderes Stadı'nda oynadığı karşılaşmada Emirhan ve Mustafa Fehmi'nin attığı gollerle rakibini 2-0 yenen Didim Belediyespor, 2016-2017 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligi’nde 6’ncı defa mücadele edecek.

***

İki sezondur Didim Belediyespor Kulübü Başkanlığını yapan Bedri Altıntaş ve yönetici arkadaşları, bir sezonu bitirdiler. Didim Belediyespor futbol takımın maddi ve manevi desteklerini sürdüren birkaç yönetici ile yol alındı.

Didim'de yaşayan esnaf ve işadamlarına yapılan ziyaretlerde, Didim Belediyespor’a yaptıkları maddi desteklerken dolayı takım formaları takdim edildi. Didim Belediyespor'un gelir ve giderlerine bakacak olursak, iki sezondur hayli maddi sıkıntılar yaşanmakta.

Bu sıkıntılar sokakta ve parkta oturan Didim Belediyespor taraftarlarının konuştuğu konuların başında geliyor.

Sayın Başkan Bedri Altıntaş, önümüzdeki sezon için sanırım geçmiş iki sezonundaki tecrübesiyle daha dikkatli bir sezon yaşayacaktır. Yaşanan sıkıntıların, kendisini epeyce üzdüğü bir gerçek olduğuna göre, “Ayağını yorganına göre uzatacaktır…”

Yaşanan maddi sıkıntılar sonucu, gelecek sezonlarda alt yapılardan gelecek tecrübeli genç futbolcuları bünyesinde barındırmaktır.

***

Ayrıca yeni bir olağanüstü kongre olacağını biliyorum. Şimdiden yeni liste hayırlı ve uğurlu olsun.

Bugüne kadar Didim Belediyespor için emeği geçen başkan ve yöneticilerimize teşekkür ediyor, 2016/2017 Bölgesel Amatör Ligi’nde 6’ncı kez mücadele edecek Didim Belediyespor futbol camiasına üstün başarılar diliyorum...